• Laboratoria przyszłości
      • Stawiamy na praktykę nie teorię! Z Laboratoriami Przyszłości odkryjesz naukę w zupełnie innym wymiarze!

• Spotkanie z rezolutną Pchłą Szachrajką w Teatrze Dramatycznym w Płocku

Dnia 16.04.2024 r. dzieci z klasypierwsze pojechały do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl pt.,,Pchła Szachrajka”, który powstał na podstawie przezabawnej, wierszowanej historyjki Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy. Wyjadała krem z rurek w cukierni, uczyła pewną panią języka pcheł zamiast angielskiego. Spektakl był pełen humoru, kolorowych strojów i zaskakujących sytuacji. Rezolutna Szachrajka stale miała głowę pełną pomysłów. Uczniom bardzo podobało się przedstawienie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem podziwiały grę aktorów, ale najbardziej podobały im się sztuczki magiczne, pojawiające się w trakcie spektaklu m. in. latająca piłka.

• Wycieczka do Torunia

Dzieci z klasy 5a i b oraz 7b wraz ze swoimi opiekunami wybrały się 11 kwietnia 2024 roku na wycieczkę do Torunia. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzania architektury Torunia oraz udziału w lekcji dydaktycznej w planetarium. Na koniec wycieczki uczniowie brali udział w warsztatach kulinarnych w Muzeum Piernika. Każde dziecko wykonało własnoręczny piernik, a następnie zabierało ze sobą na pamiątkę. Wyjazd sprawił, że uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

• Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach od 10 do 12 kwietnia 2024 roku odbywają się w naszej szkole próbne egzaminy ósmoklasisty. Uczniowie klasy ósmej przez trzy kolejne dni zmagają się z arkuszami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Próbne egzaminy przebiegają zgodnie z procedurami, jakie będą obowiązywały w maju 2024r. Przed wejściem do auli ósmoklasiści losują miejsca. Do sali mogą wnieść tylko długopis z czarnym wkładem oraz linijkę (na matematykę). Na rozwiązanie zadań egzaminacyjnych z języka polskiego mają 120 minut, matematyki 100 minut, a języka angielskiego 90 minut. Uczniowie klas ósmych mają okazję sprawdzić, jaki jest poziom ich wiedzy i umiejętności, a także przekonać się czy potrafią przestrzegać procedur egzaminacyjnych, pracować z arkuszami, kodować prace, przenosić swoje odpowiedzi z arkuszy na kartę odpowiedzi. Próba sprawdzania „umiejętności technicznych” dla wszystkich uczniów p

• Wizyta strażaków w naszej szkole

Dziś strażacy z Wiskitek gościli w naszej szkole. Odbyli pogadankę dla dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia zostały przeprowadzone przez wykwalifikowanego ratownika medycznego druha Łukasza Boczkowskiego. Strażacy opowiedzieli dzieciom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w chwili zagrożenia życia np. utraty przytomności. Przypomnieli też podstawowe numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Następnie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Dzieci doskonale zapamiętały postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia dla zdrowia i

• Wycieczka klas czwartych do Łodzi

W dniu 25 marca klasy 4a i 4b wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce do Łodzi. Uczniowie wzięli udział w emocjonującej bitwie grając w paintballa laserowego , następnie po krótkim odpoczynku uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na spacer po mieście. W czasie spaceru odwiedzili Manufakturę, Stary i Nowy Rynek, ul. Piotrkowską oraz Pasaż Róży. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Iluzji i Światła. Wycieczka była bardzo udana, zmęczeni , ale zadowoleni bezpiecznie powrócili do domów.

• ekologia
      • rodzina