Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiskitkach

 

Nawigacja

 • Film pt. Wyścig po zdrowie

  Nasza szkoła wzięła udział w konkursie pt. "Zdrowo najedzeni" organizowanym przez "Tesco dla szkół". W związku z tym powstał film konkursowy, promujący zdrowe odżywianie się, który prezentujemy poniżej:

 • Czytające Przedszkole

  „Cała Polska czyta dzieciom” to znany ogólnopolski program mający zachęcić dzieci do czytania. Wykorzystując dobre wzorce, w Przedszkolu Publicznym w Wiskitkach, powstał program edukacji czytelniczej „Czytające Przedszkole”, który jest realizowany od kwietnia 2012 r. Nauczycielem – pomysłodawcą oraz czuwającym nad jego przebiegiem jest Pani Magdalena Banaszek.

  Realizowany program czytelniczy odbywał się w ścisłej współpracy Przedszkola z rodzicami. Najpierw uczestniczyli oni w zebraniu, na którym zostały przedstawione cele             i zadania programu, w tym m.in. uzupełnienie kącika czytelniczego pozycjami przyniesionymi przez dzieci z domu. Rodzice i dzieci zostali również włączeni do wspólnego konkursu „Moja książeczka”. Polegał on na wymyśleniu i spisaniu własnymi słowami bajki oraz opracowaniu jej w formacie książkowym (okładka, tytuł, ilustracje). Formuła konkursu nie należała do łatwych, ale ostatecznie wzięło w nim udział 12 rodzin. Oto wyniki:

  I miejsca:

  1. Julia Kowalczyk – 3 lata
  2. Roksana Bąk – 4 lata
  3. Gabriela Koza – 5 lat

  II miejsce - wyróżnienie:

  1. Maksymilian Czarnecki – 5 lat
  2. Marcel Trzciński – 3 lata
  3. Mateusz Trzciński – 5 lat
  4. Jan Pęśko – 5 lat
  5. Wiktoria Spalińska – 5 lat
  6. Tobiasz Wiśniewski – 4 lata
  7. Maja Miastowska – 4 lata
  8. Joanna Gmiter – 5 lat
  9. Amelia Bielińska – 3 lata

  Po ogłoszeniu wyników zorganizowano wystawę książeczek w holu przedszkolnym.

  W ramach prowadzonej akcji dzieci odwiedziły też bibliotekę szkolną, gdzie dowiedziały się wszystkiego na temat wypożyczania książek oraz dbania o nie. W salach zorganizowany został kącik książki w celu umożliwienia przedszkolakom codziennego kontaktu z książką.

  Prócz codziennego, głośnego czytania nauczycielek w swoich grupach, w każdą środę organizowane były spotkania czytelnicze z udziałem pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiskitkach. Wszystkim naszym dzieciakom czytały p.p. dyrektor Mariola Dzięgielewska oraz wicedyrektor Ewa Tworkowska, nauczyciel bibliotekarz - p. Ewa Bogucka, pedagog - p. Dorota Mitrowska, pielęgniarka - p. Jolanta Wolińska. Wśród zaproszonych gości mieliśmy przyjemność gościć p. Grzegorza Miastowskiego Wójta Gminy Wiskitki oraz p. Ewę Brzezińską dyrektor Gminnego Zespołu ds. Oświaty w Wiskitkach.

  Literatura dla dzieci była źródłem pomysłów do zabaw w teatr, zabaw dramowych, inscenizacji. Przedstawiliśmy różne utwory dziecięce w formie słownej, plastycznej, muzycznej i ruchowej. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w zabawach przy piosenkach o tematyce bajkowej, inscenizacjach utworów, wykonywaniu prac plastycznych do utworów literackich, wykonywaniu zakładek do książek. Wszystkie prace prezentowano na forum w Przedszkolu.

   

  Fotogaleria w zakładce Album Fotograficzny.

 • Zebranie Rodziców

  W dniu 29.08.2012 r. (środa) o godz. 17 00 odbędzie się zebranie Rodziców dzieci rozpoczynających naukę w oddziałach "0" i klasach 1 oraz  Rodziców dzieci przyjętych do Publicznego Przedszkola w Wiskitkach.

 • Wiadomości
  16.07.2012 Aktualizovali sme modul Wiadomości
 • Regulamin rekrutacji do Przedszkola Publicznego w Wiskitkach