• Dzień Pustej Klasy

     • Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie (●'◡'●)

      Warto było być tego dnia z dziećmi blisko natury. Uczynić ten dzień

      ...Dniem Lekcji Innych Niż Wszystkie 🦚

      ...Dniem Inspirujących Spacerów 🌿

      ...Dniem Odkrywania Lasu 🍂

      ...Dniem Odpoczynku na Łące 🌼

      ...Dniem Parkowych Zabaw 🤸‍♀️

       25 września był dla dzieci okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.

     • AKCJA ZEBRA

     • "Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uczniowie naszej szkoły i żyrardowscy policjanci połączyli siły i wspólnie wzięli udział w happeningu zorganizowanym przy przejściach dla pieszych. Uczniowie przygotowali transparenty mające uświadomić kierowcom by zwracali szczególną uwagę zbliżając się do przejść. Przy przejściu dla pieszych, policjanci zatrzymywali auta i wraz z uczniami wręczali kierowcom ulotki promujące akcję.

      Po akcji odbyło się też spotkanie z uczniami w szkole. Mł. asp. Emilia Wielorańska wyjaśniała jakie znaczenie ma to, którą stroną drogi idziemy jeśli nie ma przy niej chodnika. Rozmawiała też z dziećmi o bezpiecznej drodze do szkoły.

       

       

     • Sprzątanie Świata

     • 18 września 2020 r. uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Celem akcji jest zachęcanie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska oraz budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców gminy Wiskitki oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

     • Dzień Kropki w naszej szkole

     • Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie wykonywali kropkowane prace plastyczne i ozdabiali teren szkoły kredowymi kropkami!To był wspaniały i niezapomniany dzień!

     • Spis rolny 2020

     • Szanowni Rodzice

      Poniższą wiadomość kieruję do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

      Jeśli otrzymali Państwo list Prezesa GUS z informacją o badaniu, oznacza to, że jesteście zobowiązani w terminie od 1 września do 30 listopada do udziału w spisie rolnym. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo,gorąco zachęcam, aby w tym trudnym czasie znaleźć chwilę na wypełnienie elektronicznej ankiety dostępnej na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1.Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, Urząd Gminy/Miasta przygotował specjalne stanowisko komputerowe do samospisu.

      Zdaję sobie sprawę, że strach i niepewność związana z edukacją swoich dzieci w czasie pandemii, na pewno zaprząta teraz Państwa głowy bardziej niż Powszechny Spis Rolny. Dla gminy jednak obie te kwestie są bardzo ważne, ponieważ spis ma ogromne znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale i dla całego społeczeństwa. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa. Takie badanie polskiego rolnictwa realizowane jest raz na 10 lat.

      Zachęcam również do udzielenia wsparcia i przekazania informacji o Powszechnym Spisie Rolnym osobom objętym obowiązkiem spisowym w najbliższej rodzinie. Spiszmy się, jak na rolników przystało.

      Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020:https://spisrolny.gov.pl/

       

       

       Wójt GminyWiskitki

      Rafał Mitura

     • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     •  17 WRZEŚNIA 2020 R. 

      Godzina 16.30

      Klasa I A - sala nr 2

      Klasa II A - sala nr 3

      Klasa III A - sala nr 1

      Klasa IV A - sala nr 25

      Klasa V A - sala nr 13

      Klasa VI A - sala nr 14

      Klasa VII A - sala nr 11

      Klasa VII B - sala nr 15

      Klasa VIII A - sala po bibliotece

       

      Godzina 18.00

      Klasa I B - sala nr 2

      Klasa II B - sala nr 3

      Klasa III B - sala nr 1

      Klasa IV B - sala nr 12

      Klasa V B - sala po bibliotece

      Klasa VI B - sala nr 11

      Klasa VII C - sala nr 16

      Klasa VIII B - sala 4

       

     • Komunikat

     • Szanowni Rodzice,

      bardzo proszę, aby nie wjeżdzać na parking po stronie liceum i wysadzać dzieci przy ulicy Kościuszki.

      Proszę o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      z wyrazami szacunku

      - Renata Budecka