• Biblioteka szkolna zaprasza

     • Drodzy Uczniowie,

      informujmy, że istnieje możliwość wypożyczania książek w czasie nauki zdalnej. Chęć wypożyczenia zgłaszamy przez dziennik Vulcan (imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł pozycji książkowej). Wiadomości proszę pisać bezpośrednio do p. Ewy Boguckiej.

      Biblioteka szkolna pracuje:

      od poniedziałku do czwartku - od 8.00 do 14.30, a w piątki od 8.00 do 12.00.

     • Tłusty czwartek

     • Tłusty czwartek okazał się dla klas trzecich prawdziwą ucztą. Nie zabrakło pysznych pączków dla żadnego ucznia. Oprócz degustacji uczniowie zapoznali się z historią tłustego czwartku, były także zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonali z papieru piękne pączki, które ozdobiły klasopracownię.

     • Zrób to sam, czyli zabawy z instrumentami muzycznymi

     • Muzyka to wspaniałe narzędzie, które stymuluje wszechstronny rozwój dziecka. Zabawy instrumentami muzycznymi nie tylko stymulują słuch dzieci, ale również wpływają na rozwój motoryki poprzez taniec lub granie na instrumentach, nawet na tych, które służą tylko do zabawy. By urozmaicić zajęcia muzyczne, klasa pierwsza postanowiła samodzielnie wykonać jakiś instrument i tak w drodze losowania wybrano marakasy. Wykonując kilka grzechotek i używając różnych produktów sypkich, można tworzyć dźwięki na różnych wysokościach. Inny dźwięk uzyskuje się, używając wkładu typu ryż; inny, jeśli będą to spore kamyki; a jeszcze inny, gdy użyjemy plastikowych koralików. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy z własnoręcznie wykonanymi instrumentami muzycznymi. 

     • Imiona z masy solnej. Jak ciekawie uczyć się liter.

     • Literek można uczyć się na wiele sposobów. Dziś klasa pierwsza uczyła się liter przez zabawę. Dzieci utrwalały alfabet lepiąc literki z masy solnej. Z ulepionych liter ułożyły swoje imiona.  A oto ich prace.

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata. Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom DBI towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konferencje), które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

      DBI.pdf

      https://sieciaki.pl

      https://www.saferinternet.pl

      http://www.dzieckowsieci.pl/

     • Wyniki gminnego konkursu plastycznego "Moje miasto Wiskitki"

     • Grupa wiekowa oddziałów przedszkolnych

      I miejsce Szymon Nadolski oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

      II miejsce Gabriela Kiełbasińska oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

      III miejsce Wojciech Kozłowski oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

       

      Grupa wiekowa klas I-III

      I miejsce - Milan Tworkowski kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      II miejsce - Blanka Staszewska kl. I a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      III miejsce -Hubert Bujnowski kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      Wyróżnienie - Aurelia Konarska kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

       

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie plastycznym. Gratulujemy zwycięzcom.

     • Wiskicki Klub Soprtowy

     • Uczniowski Ludowy Klub Sportowy VIS Wiskitki działa na terenie Gminy Wiskitki od 2003 roku. Został założony przez nauczycieli nieistniejącego już Gimnazjum w Wiskitkach. Nasze działania realizujemy przy współpracy z dyrektorem szkoły,  rodzicami, władzami samorządowymi i sportowymi.

      Prezes Klubu od 2004 roku pozyskuje środki finansowe na działalność statutową ULKS VIS Wiskitki. W bieżącym roku  Klub przystąpił do otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych, ogłoszonego przez Wójta Gminy  Wiskitki o następującej treści:

      Zadanie1. Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej.

      Zadanie 2. Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej.

      Zadanie 3. Szkolenie dzieci i młodzieży w tenisie stołowym.

      Zadanie 4. Prowadzenie warsztatów artystycznych. Wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturowej przez aktywizację społeczną i obywatelską mieszkańców Gminy, promowanie jej walorów turystycznych, społecznych i historycznych.

      Dodatkowo Szkoła Podstawowa w Wiskitkach im. Marii Kownackiej przystąpiła do ogólnopolskiego projektu  rządowego „ Program SKS 2021”

      Klub, w ramach swojej działalności statutowej oraz wieloletniego wspomagania rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Wiskitki, zamierza przystąpić do kolejnego rządowego programu Klub 2021.

      Prezes ULKS VIS Wiskitki - Grzegorz Materski życzy wszystkim członkom i instruktorom klubu dużo zdrowia oraz samych sukcesów sportowych.

     • "Dokarmiamy ptaki zimą"- prace plastyczne uczniów klasy 1b

     • W tym tygodniu na zajęciach rozmawiamy o ptakach zimą. W nawiązaniu do tematu, dzieci wykonały prace plastyczne, które dziś prezentujemy. Gil i wróbelek- to bohaterowie dzisiejszego wpisu. Podczas tworzenia poznaliśmy odpowiedź na wiele pytań…Jak wygląda i po co jest karmnik? Które ptaki zimują w Polsce? Dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą?

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      od 1 lutego rozpoczynamy II semestr. Wychowawcy klas przekazali obowiązujący plan lekcji, rozkład jazdy autobusów pozostaje bez zmian.

      Od 1 lutego lekcje on-line będą trwały 40 minut, zostały wydłużone ze względu na problemy z logowaniem, co znacznie skracało efektywny czas procesu dydaktycznego. Przerwy nie zostały skrócone i trwają zgodnie z obowiązującym dotychczas rozkładem zajęć lekcyjnych w ciągu dnia.

      Życzę samych sukcesów w nowym semestrze i serdecznie pozdrawiam

      Renata Budecka- dyrektor szkoły

     • Pejzaż zimowy

     • W zimowym akcencie uczniowie 1b stworzyli pejzaże. W zimowym krajobrazie nie mogło oczywiście zabraknąć  ośnieżonych drzew i domów oraz bałwanka, którego dzieci namalowały, maczając pędzle w paście do zębów. Na koniec wszyscy z wielką radością podziwiali wzajemnie swoje prace.

     • Zima, zima,zima, pada, pada śnieg…

     • Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Uczniowie kl. 1b pod czujnym okiem wychowawczyni, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowały śnieżne mury, a przede wszystkim – klasowe bałwany. Pomysłom nie było końca.  Choć przemoczeni i zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych.

     • „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”

     • To program, którego celem jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube.  Poniżej znajduje się tematyka i planowany harmonogram poszczególnych webinarów. Pierwszy webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem: https://youtu.be/ohhXySQM4g8

     • Dziecięcy Telefon Zaufania

     • Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Uczniowie mają możliwości uzyskania wsparcia poprzez kontakt z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie:

      https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.

     • Matematyczny Kalendarz Adwentowy-wyniki

     • Miło mi poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu „Matematyczny kalendarz adwentowy” zostali: Gabrysia Gipsiak 5A, Szymon Ciszek 5B, Antek Świnoga 4A

      Dziękuję za systematyczny udział i zaangażowanie w codzienne rozwiązywanie zadań. Na zwycięzców konkursu po feriach czeka słodka nagroda do odbioru w sekretariacie szkoły.

     • Informacja

     • Drodzy Uczniowie,

      po feriach, tj. od 18 stycznia, klasy I-III wracają do szkoły i uczą się stacjonarnie, natomiast klasy IV-VIII pracują zdalnie. Do końca stycznia obowiązuje dotychczasowy plan lekcji. Mam nadzieję, że wszyscy zdrowi i wypoczęci wracacie do szkolnych obowiązków z radością i zapałem do pracy. Życzę Wam sukcesów i serdecznie pozdrawiam- Renata Budecka, dyrektor szkoły.

     • Informacja

     • Szanowni Państwo,

      W związku z trwającą kwarantanną narodową i wynikającymi z niej licznymi ograniczeniami, w szczególności dotyczącymi kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych dzieci i młodzieży oraz w odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki pragnę poinformować, że w okresie ferii zimowych w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Żyrardowie zapewniamy dzieciom i młodzieży wsparcie w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

      Codziennie od 04.01.2021 r. do 15.01.2021 r. w godzinach 8:00-12:00 specjaliści naszej poradni pełnią dyżur telefoniczny pod numerem 46 855 38 16 oraz dyżur mailowy poradnia-zyrardow@wp.pl.

      Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło bezpłatną infolinię pod numerem 800 080 222.

      Ponadto pragnę poinformować, że Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Żyrardowie, ul. Moniuszki 40 pracuje stacjonarnie, co znaczy, iż przyjmujemy dzieci i młodzież w celu diagnozy pod kątem wydawania opinii i orzeczeń a także prowadzimy stałe zajęcia terapeutyczne. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym na terenie naszej Poradni nadal obowiązują Procedury bezpieczeństwa dostępne na naszej stronie internetowej.

     • Niespodzianka

     • Drogie dzieci z klas I-IV, Rada Rodziców przygotowała dla Was super niespodziankę.

      Poproście rodziców, aby zalogowali się do Vulcana w środę 23 grudnia po godzinie 14-tej i uzyskali dostęp-link do przedstawienia, które z pewnością Was zainteresuje.

      Życzę Wam najwspanialszych wrażeń.

      Renata Budecka-dyrektor szkoły