• PROJEKTY

• Laboratoria Przyszłości 2022/2023

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Więcej informacji o projekcie znajduje się <TUTAJ>

Szkoła podstawowa w Wiskitkach w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości   99 600zł.

Do dnia września 2022 r. wydano 99 600 zł na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

1. Okulary VR wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 8 szt ClassVR Premium VRP8- 3 szt
      2. Okulary VR wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 4 szt ClassVR Premium VRP4- 1 szt
      3. ClassVR Licencja- 5 lat dostępu do portalu wirtualnych lekcji- 1 szt
      4. Drukarka 3D Flashforge Adventurer EDU Lite- 1 szt
      5. Zestaw elementów dodatkowych do drukarki 3D flashForgevAdventuree 3 z filamentami- 1 szt
      6. Mikrokontroler Arduino zestaw- 1 szt
      7. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1- 1 szt
      8. Aparat fotograficzny z funkcją kamery- LPLP- 1 szt
      9. Statyw do aparatu i kamery- 1 szt
      10. Zestaw oświetlenowy- 1 szt
      11. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini- 1 szt
      12. Mikroport Saramonic Blink 500 B1= 1 szt
      13. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery- 1 szt
      14. Laptop Acer Extensa 15 EX215-22 15.6" FHD/Ryzen TM 3 3250U /4 GB /256 GB SSD/ Win 10 Pro EDU

Tytuł projektu „Z MAŁYCH SZKÓŁ W WIELKI ŚWIAT - kompleksowy rozwój edukacji w Gminie Wiskitki” 2019/2020

Nr projektu: RPMA.10.01.01-14-b622/18

Nazwa Beneficjenta: Gmina Wiskitki

Realizator: Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

plakat.docx

Rekrutacja do projektu:

Regulamin_rekrutacji.pdf

RODO_-_oswiadczenia_uczestnika_Projektu_Wiskitki.docx

Ankieta_rekrutacyjna_dla_ucznia_Wiskitki.doc

Ankieta_rekrutacyjna_dla_nauczyciela_Wiskitki.doc

Harmonogram:

harmonogram_luty.odt

W  roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu unijnego:  "Z małych szkół w wielki świat".

L.P.

Rodzaj zajęć

Zajęcia wyrównawcze z matematyki

Zajęcia rozwijające z matematyki

Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

Zajęcia rozwijające z języka angielskiego

Zajęcia wyrównawcze z geografii

Zajęcia rozwijające z geografii

Zajęcia wyrównawcze z przyrody

Zajęcia rozwijające z przyrody

Zajęcia wyrównawcze z fizyki

Zajęcia rozwijające z fizyki

Zajęcia wyrównawcze z chemii

Zajęcia rozwijające z chemii

Zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego

Zajęcia rozwijające z języka niemieckiego

Programowanie

Warsztaty Kreatywności „Creative beasts”

Warsztaty przedsiębiorczości „Gra biznesowa”

Zajęcia logopedyczne

Terapia pedagogiczna

Terapia metodą „Ortografitti”

Indywidualne zajęcia psychologiczne

Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy 2019

Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w ramach której nasi czwartoklasiści,  wezmą udział w eksperymentalnym projekcie edukacyjnym „ Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy” . Projekt polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy, wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności i zakres treści matematycznych – indywidualizuje rozwój każdego dziecka i pomaga rozwinąć zdolności matematyczne.

Dzięki użyciu zaawansowanych autorskich rozwiązań informatycznych system optymalnie  wykorzystuje czas ucznia poświecony na naukę. System stara się wykrywać problemy uczniów i tak kieruje doborem spersonalizowanych zadań , aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę swojego błędu i się poprawić, jak również samodzielnie rozwiązać zadanie, które wcześniej było dla niego za trudne. W szkole nad rozwojem i indywidualizacją uczniów czuwa nauczyciel, a dzięki pracy na platformie dziecko uzyskuje wsparcie także przy wykonywaniu zadań domowych.

Drugim etapem projektu są zajęcia warsztatowe organizowane przez Politechnikę Warszawską, na które zostaną zaproszeni najbardziej pracowici i zaangażowani uczniowie.

Dla wszystkich uczniów to wielka szansa aby odczarować matematykę i pokonać własne trudności, dla uczniów uzdolnionych matematycznie i zainteresowanych w przyszłości studiami na kierunkach technicznych – to okazja nie tylko na podniesienie kompetencji matematycznych i udział w prekursorskim projekcie –  Politechnika  Warszawska ma bowiem  ambitne plany objęcia opieką uczniów szczególnie zdolnych przez kolejne lata, nawet do matury .