• Laboratoria przyszłości
      • Stawiamy na praktykę nie teorię! Z Laboratoriami Przyszłości odkryjesz naukę w zupełnie innym wymiarze!

• Dzień motyla w klasie 3a

Motyl podobno jest symbolem odrodzenia, przemiany i nadziei na lepsze jutro, a także – wolności, miłości i szczęścia. Dzień Motyla wypada na przedwiośniu – 14 marca. To był wyjątkowy dzień dla uczniów klasy 3a. Dzieci poznały etapy rozwoju motyla oraz dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie i gospodarce człowieka. Poznały też budowę motyla, wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Następnie na zajęciach technicznych wykonały przepiękne wielobarwne motyle.

• Akcja na Wielkanoc

Kochani, wiemy, że na Was zawsze można liczyć. Przyłączamy się do akcji. Na Wielkanoc pomożemy samotnym seniorom przebywającym na oddziale ZOLu w Żyrardowie (przebywa tam około 70 osób). Są to osoby starsze, schorowane, bardzo często samotne, które tak naprawdę najbardziej potrzebują kontaktu i rozmowy z drugim człowiekiem. Ale chcąc zrobić im przyjemność, Panie tam pracujące przygotowały listę tego, co może się przydać. Więc gdyby ktoś chciał wesprzeć, to prosimy o takie oto rzeczy:

• Przywołujemy wiosnę!

Podczas zajęć plastycznych w klasie 1b uznaliśmy, że czas najwyższy na choć trochę ciepła… w związku z tym powstały prace plastyczne dotyczące nadejścia wiosny, które zdobią klasopracownię.

A wraz z wiosną nadchodzą święta. Także w szkole przygotowujemy się do nich. Najmłodsza klasa dzielnie przystąpiła do sadzenia rzeżuchy. Ozdobili doniczki w kształcie skorupek, wypełnili je watą a następnie zasiali i podlali ziarenka. Teraz każdego dnia sprawdzamy kiedy z ziarenek wyrośnie pyszna i zdrowa rzeżucha.

• ekologia
      • rodzina