PROJEKTY UE
Tytuł projektu „Z MAŁYCH SZKÓŁ W WIELKI ŚWIAT - kompleksowy rozwój edukacji w Gminie Wiskitki” 2019/2020
Nr projektu: RPMA.10.01.01-14-b622/18
Nazwa Beneficjenta: Gmina Wiskitki
Realizator: Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
Rekrutacja do projektu:
RODO_-_oswiadczenia_uczestnika_Projektu_Wiskitki.docx
Ankieta_rekrutacyjna_dla_ucznia_Wiskitki.doc
Ankieta_rekrutacyjna_dla_nauczyciela_Wiskitki.doc
Harmonogram:
W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu unijnego: "Z małych szkół w wielki świat".
Zapraszamy
L.P.
Rodzaj zajęć
1
Zajęcia wyrównawcze z matematyki
2
Zajęcia rozwijające z matematyki
3
Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego
4
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego
5
Zajęcia wyrównawcze z geografii
6
Zajęcia rozwijające z geografii
7
Zajęcia wyrównawcze z przyrody
8
Zajęcia rozwijające z przyrody
9
Zajęcia wyrównawcze z fizyki
10
Zajęcia rozwijające z fizyki
11
Zajęcia wyrównawcze z chemii
12
Zajęcia rozwijające z chemii
13
Zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego
14
Zajęcia rozwijające z języka niemieckiego
15
Programowanie
16
Warsztaty Kreatywności „Creative beasts”
17
Warsztaty przedsiębiorczości „Gra biznesowa”
18
Zajęcia logopedyczne
19
Terapia pedagogiczna
20
Terapia metodą „Ortografitti”
21
Indywidualne zajęcia psychologiczne
Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy 2019
Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w ramach której nasi czwartoklasiści, wezmą udział w eksperymentalnym projekcie edukacyjnym „ Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy” . Projekt polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy, wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności i zakres treści matematycznych – indywidualizuje rozwój każdego dziecka i pomaga rozwinąć zdolności matematyczne.
Dzięki użyciu zaawansowanych autorskich rozwiązań informatycznych system optymalnie wykorzystuje czas ucznia poświecony na naukę. System stara się wykrywać problemy uczniów i tak kieruje doborem spersonalizowanych zadań , aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę swojego błędu i się poprawić, jak również samodzielnie rozwiązać zadanie, które wcześniej było dla niego za trudne. W szkole nad rozwojem i indywidualizacją uczniów czuwa nauczyciel, a dzięki pracy na platformie dziecko uzyskuje wsparcie także przy wykonywaniu zadań domowych.
Drugim etapem projektu są zajęcia warsztatowe organizowane przez Politechnikę Warszawską, na które zostaną zaproszeni najbardziej pracowici i zaangażowani uczniowie.
Dla wszystkich uczniów to wielka szansa aby odczarować matematykę i pokonać własne trudności, dla uczniów uzdolnionych matematycznie i zainteresowanych w przyszłości studiami na kierunkach technicznych – to okazja nie tylko na podniesienie kompetencji matematycznych i udział w prekursorskim projekcie – Politechnika Warszawska ma bowiem ambitne plany objęcia opieką uczniów szczególnie zdolnych przez kolejne lata, nawet do matury .