• PROJEKTY UE

• Tytuł projektu „Z MAŁYCH SZKÓŁ W WIELKI ŚWIAT - kompleksowy rozwój edukacji w Gminie Wiskitki”

Nr projektu: RPMA.10.01.01-14-b622/18

Nazwa Beneficjenta: Gmina Wiskitki

Realizator: Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

plakat.docx

Rekrutacja do projektu:

Regulamin_rekrutacji.pdf

RODO_-_oswiadczenia_uczestnika_Projektu_Wiskitki.docx

Ankieta_rekrutacyjna_dla_ucznia_Wiskitki.doc

Ankieta_rekrutacyjna_dla_nauczyciela_Wiskitki.doc

Harmonogram:

harmonogram_luty.odt

W  roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu unijnego:  "Z małych szkół w wielki świat".

L.P.

Rodzaj zajęć

Zajęcia wyrównawcze z matematyki

Zajęcia rozwijające z matematyki

Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

Zajęcia rozwijające z języka angielskiego

Zajęcia wyrównawcze z geografii

Zajęcia rozwijające z geografii

Zajęcia wyrównawcze z przyrody

Zajęcia rozwijające z przyrody

Zajęcia wyrównawcze z fizyki

Zajęcia rozwijające z fizyki

Zajęcia wyrównawcze z chemii

Zajęcia rozwijające z chemii

Zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego

Zajęcia rozwijające z języka niemieckiego

Programowanie

Warsztaty Kreatywności „Creative beasts”

Warsztaty przedsiębiorczości „Gra biznesowa”

Zajęcia logopedyczne

Terapia pedagogiczna

Terapia metodą „Ortografitti”

Indywidualne zajęcia psychologiczne

Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy

Miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w ramach której nasi czwartoklasiści,  wezmą udział w eksperymentalnym projekcie edukacyjnym „ Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy” . Projekt polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy, wspomagającej rozwiązywanie zadań matematycznych w systemie, który za pomocą sztucznej inteligencji wspiera i kontroluje na bieżąco postępy uczniów, dostosowuje tempo, stopień trudności i zakres treści matematycznych – indywidualizuje rozwój każdego dziecka i pomaga rozwinąć zdolności matematyczne.

Dzięki użyciu zaawansowanych autorskich rozwiązań informatycznych system optymalnie  wykorzystuje czas ucznia poświecony na naukę. System stara się wykrywać problemy uczniów i tak kieruje doborem spersonalizowanych zadań , aby uczeń sam był w stanie zrozumieć przyczynę swojego błędu i się poprawić, jak również samodzielnie rozwiązać zadanie, które wcześniej było dla niego za trudne. W szkole nad rozwojem i indywidualizacją uczniów czuwa nauczyciel, a dzięki pracy na platformie dziecko uzyskuje wsparcie także przy wykonywaniu zadań domowych.

Drugim etapem projektu są zajęcia warsztatowe organizowane przez Politechnikę Warszawską, na które zostaną zaproszeni najbardziej pracowici i zaangażowani uczniowie.

Dla wszystkich uczniów to wielka szansa aby odczarować matematykę i pokonać własne trudności, dla uczniów uzdolnionych matematycznie i zainteresowanych w przyszłości studiami na kierunkach technicznych – to okazja nie tylko na podniesienie kompetencji matematycznych i udział w prekursorskim projekcie –  Politechnika  Warszawska ma bowiem  ambitne plany objęcia opieką uczniów szczególnie zdolnych przez kolejne lata, nawet do matury .