• Wigilia

     • Wigilie klasowe to piękny zwyczaj pielęgnowany także w Naszej Szkole. W świątecznej atmosferze uczniowie wszystkich klas spotkali się z wychowawcami, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

     • Mały gest, wielki cel

     • Od kilku lat istnieje organizacja charytatywna pt. "Mały gest, wielki cel", której zadaniem jest znalezienie rodzin potrzebujących oraz darczyńców, którzy wykonają prezenty mikołajkowe dla chorych i potrzebujących dzieci.

      Klasy 2b i 4a wzięły udział w tej akcji.  Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wywołanie uśmiechu na twarzach ciężko chorych dzieci. Nasi uczniowie wspólnie przygotowali paczkę dla Olafka.

      Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia.

     • Jasełka w naszej szkole

     • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy szóstych, którzy pod opieką p. Aleksandry Mońki,  p. Doroty Orlińskiej, p. Doroty Mitrowskiej, p. Renaty Korman i p. Iwony Maciejewskiej przygotowali tegoroczne jasełka. Zaprezentowali je 19 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, zwierząt, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. 

      Po występie głos zabrała pani wicedyrektor Anna Szlaga, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Odbyło się również wręczenie dyplomów w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną napisaną w języku angielskim.

     • Konkurs na najładniejszą bombkę

     • Klasa II b otrzymała nagrodę specjalną w konkursie świątecznym pod honorowym patronatem wójta gminy Wiskitki "Najładniejsza bombka choinkowa z motywem Gminy Wiskitki".

      II miejsce w konkursie otrzymał Kamil Pałyszka. Gratulujemy!

     • Zbiórka na rzecz Mai Kapłon

     • Finalistka 8. edycji programu "The Voice of Poland", Maja Kapłon, potrzebuje aż 5,5 mln zł na skomplikowaną operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych. Historia Mai poruszyła wielu ludzi, którzy na różne sposoby starają się uzbierać potrzebną sumę pieniędzy. Uczniowie naszej szkoły również dołączają sie do tej zbiórki.

      Czasu nie przybywa, a jak wynika z naszych informacji Maja czuje się gorzej niż jeszcze kilka dni temu: ma większe problemy z poruszaniem się i oddychaniem, większość czasu spędza w łóżku.

      Wesprzeć ją może każdy z nas! Zbiórka w naszej szkole potrwa do poniedziałku. 

     • Kiermasz charytatywny dla Krzysztofa Żurawskiego

     • 6 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny dla Krzysztofa Żurawskiego, mieszkańca Żyrardowa zmagającego się z poważną chorobą nowotworową. Kiermasz był wspaniałą lekcją empatii, współpracy i integracji. Rodzice naszych uczniów stanęli na wysokości zadania. Już od 7.00 rano do szkoły przynoszono ciasta i wszelkie słodkości. Dzięki świetnej współpracy rodziców i pracowników szkoły kiermasz zakończył się ogromnym sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania kierujemy dla mam, które piekły ciasta i ciasteczka oraz rodziców, którzy podczas kiermaszu pomagali w zbiórce.  Zebrane pieniądze przekazujemy fundacji wspierającej leczenie Krzysztofa Żurawskiego, który walczy z rakiem mózgu.  Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i wesprzeć pana Krzysztofa w tak trudnym dla niego czasie. Wierzymy, że cała potrzebna na leczenie kwota wkrótce zostanie zebrana i szybko powróci on do zdrowia.

      Pamiętajmy : Warto Pomagać

     • Mikołajki w naszej szkole

     • Od  rana  w  szkole  panował  mikołajkowy  nastrój  w  oczekiwaniu  na  odwiedziny  Mikołaja.  Brak   śniegu  nie  przeszkodził  Świętemu  i  od pierwszej  godziny  lekcyjnej   na  korytarzach   szkolnych  słychać   było  charakterystyczny dźwiek dzwoneczków.

      To  Mikołaj  wraz  ze  swoją  świtą  odwiedzał   dzieci   w   klasach  i  wręczał   im  słodkie  upominki. Nauczyciele  również  zostali   obdarowani .  Dzieci  i  młodzież,  aby  godnie  przyjąć   gościa  założyły   najbardziej  popularny  atrybut  świętego – czerwone  czapki.  W  podziękowaniu  za  odwiedziny  i   podarek   uczniowie   młodszych  klas  śpiewali  gościom  kolędę.

      Miłą niespodziankę społeczności uczniowskiej zróbił rówież Mikołaj z Urzędu Gminy Wiskitki, obdarowując dzieci słodkim upominkiem.

      Bardzo dziękujemy za pamięć Mikołaju.

     • Szkolne koło CARITAS w akcji

     • Uczniowie klas drugich okazali się znów niezawodni aktywnie uczestnicząc zarówno w przygotowaniu do loterii jak i następnie biorąc w niej udział.

      Dochód z loterii fantowej przeznaczony będzie na świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci.

      Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy.

      W loterii mieli również swój udział uczniowie klasy 0

      Loteria była również kontynuowana w budynku głównym naszej szkoły.

     • SŁODKA ZBIÓRKA

     • DRODZY RODZICE,

      W najbliższy piątek 06.12.2019 r. w godzinach 8:00-11:40 zapraszamy wszystkich tych, co kochają słodkości i lubią pomagać innym, na SŁODKĄ ZBIÓRKĘ, organizowaną w naszej Szkole Podstawowej w Wiskitkach, zarówno w budynku A i budynku B.

      Kupujemy ciacha a zebrane pieniądze przekazujemy fundacji wspierającej leczenie Krzysztofa Żurawskiego, który walczy z rakiem mózgu.

      OKAŻ SERCE I POCZUJ SŁODYCZ WDZIĘCZNOŚCI ! ! !

     • Warsztaty piernikowe

     • W mikołajkowe popołudnie uczniowie klasy 2b zamienili się w znakomitych cukierników i podjęli się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest dekorowanie pierników. Zabawa była przednia, a tworzeniu słodkich arcydzieł towarzyszyły emocje na najwyższym poziomie. I oczywiście degustacja – kolorowych lukrów, posypek, migdałów, orzechów  i gotowych pierniczków.

      To był super czas spędzony w rodzinnej atmosferze, który powoli wprowadza, nie tylko dzieci, w ten magiczny klimat Bożego Narodzenia.

     • „ Christmas Card”

     • Wyniki III Edycji  Konkursu

      „ Christmas Card”

      XII 2019

       

         W Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach odbył się Szkolny Konkurs plastyczny „Christmas Card”

         Tematem konkursu było wykonanie kartki świątecznej  (Świąt Bożego Narodzenia), której treść była związana z nadchodzącym świętem. Ponadto karta  musiała być  napisana w języku angielskim. Format i technika pracy była dowolna. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VIII.

       

      I miejsce

      Angelika Jodłowska                kl. VIIIa

       

      II miejsce

      Magdalena Dobrzyńska          kl. VIIb

       

      III miejsce

      Agata Sienicka                        kl. VIb

      Mateusz Kozłowski                 kl. VIIb

       

      Wyróżnienie

      Jakub Gmurek                        kl. IVa

       

       

       

      Organizator konkursu:

                                                                                                                   Monika Trzcińska

                                                                                                               Małgorzata Jagiełło

     • Barbórka

     • 4 grudnia swe święto obchodzi górnicza brać. Z tej okazji dzieci przebywające na świetlicy mogły posłuchać o pracy górnika. Dowiedziały się jak  ubrani i w co wyposażeni są pracujący górnicy pod ziemią.  Jakich sprzętów używa się w podziemnych korytarzach i co niesie za sobą ten niezwykle trudny i niebezpieczny zawód. Na koniec wykonały piękną pracę plastyczną.

     • Akcja segregacja

     • Dzisiaj, 3 grudnia w Resursie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Akcja Segregacja” zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Miasto Żyrardów. Wśród laureatów jest uczennica klasy 2b, Maja Konarska, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy!!!

     • Planeta Ziemia

     • W ramach zajęć projektowych "Z małej szkoły w wielki świat" uczniowie klasy 6 pod opieką p. Doroty Łuczyńskiej przygotowali akademie o tematyce przyrodniczej pt. "Planeta Ziemia". W ramach tego przedstawienia mogliśmy przypomnieć sobie jakie jest miejsce każdej planety w Układzie Słonecznym oraz poznać znane twierdzenie Mikołaja Kopernika.