• Uwaga!

     • Jutro tj. 29 pażdziernika (czwartek) w godzinach 1600-1700 w szkole będzie przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej PZU do Państwa dyspozycji. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt.

     • Informacja o konkursie filmowym dla rodziców i uczniów

     • Szanowni Rodzice,

      Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do udziału w konkursie filmowym współorganizowanym przez TVP3 Warszawa. Wystarczy nakręcić 1-minutowy film na temat: „Dlaczego liczy się rolnictwo?” i zgłosić go na stronie: https://obserwujmazowsze.stat.gov.pl/liczy_sie_rolnictwo_konkurs/ do 31 października 2020 roku. Nagrodą specjalną jest emisja filmu na antenie Telewizji Polskiej oraz atrakcyjne gadżety Powszechnego Spisu Rolnego.

      Jeśli jesteś rolnikiem, użytkownikiem gospodarstwa rolnego lub posiadasz w swojej najbliższej rodzinie taką osobę, przypominamy, że listopad jest ostatnim miesiącem trwania Powszechnego Spisu Rolnego.To właśnie teraz jest ostatni moment, aby spełnić obowiązek spisowy, jeśli jeszcze Państwo tego nie zrobili.Wystarczy wejść na stronę https://spisrolny.gov.pl/. Jeżeli mamy pod ręką list Prezesa GUS informujący o spisie rolnym z numerem gospodarstwa i przygotowane wcześniej informacje np. o powierzchni działek, wypełnienie formularza nie będzie trudne. W przypadku problemów prosimy o kontakt z infolinią spisową 22 279 99 99.

      Spisanie się zajmuje niewiele czasu, ale uzyskane informacje będą służyły przez wiele lat.Ostatecznym beneficjentem spisu jest zawsze rolnik.

      Nie warto czekać na ostatnią chwilę. Następne zaproszenie do udziału w spisie rolnym będzie dopiero za 10 lat.

       

      Więcej informacji:https://spisrolny.gov.pl/

      Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

     • Komunikat

     • W związku z nieobecnością nauczycieli w dniach 26-29.10 zajęcia z geografii, wychowania fizycznego z panem Janickim i panią Piekarską oraz chemii są odwołane.

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      w związku z decyzją rządu, od dnia 26 października 2020 r. uczniowie klas IV-VIII będą pracować zdalnie na aplikacji Microsoft Teams według planu lekcji.

      Lekcje zdalne będą trwały 30 min i odbywać się według porządku:

      1 lekcja 810-840

      2 lekcja 850-920

      3 lekcja 945-1015

      4 lekcja 1040-1110

      5 lekcja 1140-1210

      6 lekcja 1235-1305

      7 lekcja 1325-1355

      8 lekcja 1415-1445

      Jeżeli uczniowie mają problem z dostępem do komputera z Internetem, możliwe jest pobranie bezpłatnej aplikacji Microsoft Teams na telefon komórkowy.

      Uczniowie klas I-III pracują w szkole według dotychczasowego planu lekcji.

      Świetlica szkolna pracuje w godzinach 700-1630.

      Zajęcia dodatkowe z projektu "Z małych miast w wielki świat" zostają tymczasowo zawieszone.

       

      Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia

      Renata Budecka -dyrektor szkoły

     • UCZNIOWIE NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

     • W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami udali się na pobliski cmentarz w Wiskitkach. Dzieci posprzątały i zapaliły znicze na grobie Nieznanego Żołnierza . Nie zabrakło również modlitwy za wszystkich, którzy polegli w walce. W ten sposób upamiętnili bohaterstwo i poświęcenie żołnierzy.

     • Jesienne zbiórki charytatywne

     • Dziekujemy przedszkolakom i ich rodzicom z Publicznego Przedszkola w Wiskitkach oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej Wiskitkach za zbiór kasztanów, żolędzi i jabłek. Zebraliśmy 265 kilogramów jesiennych owoców. Cały zysk że zbiórki zostanie przekazany na leczenie chorego na SMA Michalka B. 

      Podziękowania kierujemy również do p. Niny Mężyńskiej, która koordynowała akcją i dostarczyła zbiory do punktu skupu w Łodzi.

     • "Witaminowe sałatki”

     • Od dawna wiemy, że najważniejszą wartością, oprócz życia, jest zdrowie. Aby być zdrowym, silnym, móc cieszyć się sprawnością fizyczną i intelektualną przez wiele, wiele lat, powinniśmy uprawiać zdrowy styl życia. Umiejętności i nawyki związane ze zdrowym stylem życia kształtują się we wczesnym okresie życia, gdyż wtedy psychika dziecka jest wrażliwa na oddziaływanie otoczenia. Później trudno to zmienić, dlatego nabyte w tym wieku umiejętności, nawyki i postawy zachowane zostaną na dalsze lata życia. Od dobrze ułożonych posiłków zależy nasze samopoczucie, wiadomo też, że niektóre produkty wpływają źle na nasz organizm, niszczą go, doprowadzając do groźnych chorób. Inne zaś wspomagają rozwój człowieka i doskonale mu służą.

      Realizując projekt "W zdrowym ciele - zdrowy duch" klasa 1b przygotowała owocowe sałatki. Wszyscy uczestnicy kulinarnych zajęć mieli soczyste minki na widok smakowitych owoców.

       

       

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, 

      w związku z obostrzeniami dla żółtej strefy- dzień otwarty 22 X jest odwołany.

      W przypadku potrzeby kontaktu z nauczycielem prosimy o telefoniczne umówienie się lub drogą elektroniczną przez dziennik.

      Pozdrawiam serdecznie,

      Renata Budecka-dyrektor szkoły

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Pierwszoklasiści,

      w związku z wciąż rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym i obostrzeniami dla żółtej strefy, w której powiat nasz się znajduje, uroczystość pasowania na ucznia odbędzie się w późniejszym terminie. Mam nadzieję, że okres wiosenny złagodzi stan zagrożenia i będziemy mogli podziwiać zdolności i umiejętności naszych pierwszaków.

      Pozdrawiam serdecznie,

      Renata Budecka- dyrektor szkoły.

       

     • 14 października

     • Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej, wypada 14 października. Chociaż w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, Dzień Nauczyciela jest mniej hucznie obchodzony w naszej szkole, to nasi uczniowie nie zapomnieli o swoich pedagogach. Wraz z tradycyjnymi kwiatami i słodyczami pojawiły sę piękne życzenia, najlepsza nagroda dla pedagogów za trud włożony w edukację dzieci i młodzieży.

      Nasi uczniowie nie zapomnieli również o nauczycielach seniorach, dla których przygotowali piękne i pełne serdeczności kartki, widoczne na zdjęciach.

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Państwo,

      w czwartek 15.10.2020 r. w godzinach 16.30-17.30, w szkole będzie przedstawiciel PZU. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ubezpieczeniem dziecka zapraszamy do skorzystania z oferty.

     • Komunikat

     • Dzień 14 października jest wolny od zajęć dydaktycznych. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych, świetlica funkcjonuje zgodnie z godzinami pracy. Autobusy szkolne nie kursują.

      Z poważaniem

      Renata Budecka

       

     • Konkurs plastyczny " Moje miasto Wiskitki"

     • Organizator i czas trwania konkursu

      1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach       pod patronatem Wójta Gminy Wiskitki.
      2. Konkurs rozpoczyna się 07.10.2020r. i trwać będzie do 30.11.2020 r.
      3. Temat prac konkursowych brzmi: “Moje miasto Wiskitki”.
      4. W konkursie mogą brać udział grupy przedszkolne oraz uczniowie klas 1-3 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wiskitki

      Cele Konkursu:

      1. rozwijanie wyobraźni,
      2. rozbudzanie zainteresowania dzieci i ukazywania różnorodności piękna naszej miejscowości,
      3. kształtowanie postawy patriotycznej,
      4.  poszerzanie wiedzy dzieci na temat Wiskitek i okolic (krajobrazu, kultury, sztuki, zabytków).

      Koordynatorzy konkursu: p. Anna Stelmaszczyk, p. Marta Wolińska

      Warunki uczestnictwa

      1. Prace konkursowe należy złożyć w Sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach (ul. Kościuszki 25, Wiskitki) do dnia 30.12020r. w godzinach pracy sekretariatu.
      2. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnej technice płaskiej,             o formacie nie mniejszym niż A3.Prosimy o nieprzesyłanie prac wykonanych z materiałów nietrwałych (krepina, plastelina, produkty spożywcze, takie jak ziarna, makarony itp.).

       Temat pracy: “Moje miasto Wiskitki”

      1. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi.
      2. Z jednej placówki może wpłynąć maksymalnie 5 prac. Przekroczenie tej liczby skutkować będzie zakwalifikowaniem do konkursu jedynie 5 spośród  złożonych, dowolnie wybranych przez Organizatora prac.
      3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na prezentację prac i danych autorów oraz zdjęć dla potrzeb konkursu ( w tym na stronie internetowej Szkoły)
      4. Każdy uczestnik konkursu powinien opatrzyć pracę tytułem oraz swoimi danymi:              imię i nazwisko, wiek, klasa i nazwa szkoły oraz danymi opiekuna. Metryczka stanowi załącznik nr 1.  Dane te będą służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu.  Prace nie podpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
      5. Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie niezakwalifikowanie pracy do konkursu lub utratę prawa do nagrody.

      Wyniki konkursu i nagrody

      1. Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu    w następujących  kategoriach:

      – przedszkole,

      • grupa 3-4 latków
      • grupa 5-6 latków

      – klasy 1-3 Szkoły Podstawowej.

      1. W każdej z kategorii wiekowej zostaną nagrodzone  3 prace.
      2. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, walory artystyczne, estetyka pracy oraz oryginalność.
      3. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi poprzez informację na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach oraz Gminy Wiskitki.
      4. Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe
      5. Prace konkursowe będą prezentowane podczas uroczystości nadania praw miejskich miejscowości Wiskitki.
      6. Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród, jak i również prawo do nieprzyznania nagród.
      7. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.
      8. Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.

      Postanowienia końcowe:

      1. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.
      2. Regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny na stronie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach.
      3. Organizator zastrzega sobie prawo do:

      a) zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu,

      b) odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny,

      c) nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości przekazanych prac,

      d) rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.

     • Frajdalandia

     • W dniu 8.10.2020 uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w wycieczce do Frajdalandii- zielonej oazy zabawy i nauki znajdującej się w miejscowości Budy Iłowskie.

      Frajdalandia to kilkuhektarowy obszar, na którym znajdują się mini zoo, atrakcje dla dzieci w postaci placów zabaw, strefy sportowej, leżakowania i piknikowania, park linowy, labirynt i tyrolka.

      Frajdalandia to miejsce, które przy pomocy zagród edukacyjnych stara się odtworzyć klimaty polskiej wsi (z elementami egzotyki). Warto tu przyjechać by porzucić miejski zgiełk i problemy codziennego życia na rzecz spotkań z niezwykłą naturą.

      Choć wszystko zasługuje tu na uwagę, największą popularnością, bezsprzecznie wśród uczniów  cieszyły się tutejsze pokazy sokolnicze. Zainteresowanych przyciągnęła przede wszystkim ciekawość i chęć poznania drapieżnych ptaków. Mięliśmy przyjemność posłuchać i obejrzeć z bliska sowę płomykówkę, sowę europejską, sowę azjatycką, myszołowa, sokoła i jastrzębia. Ptaki jak i inne zwierzęta  były tu na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło ubrać specjalną rękawicę, wyciągnąć rękę aby usiadł na niej jeden z ptaków. W czasie pokazu sokolniczego poznaliśmy wiele ciekawostek na temat poszczególnych gatunków, zobaczyliśmy jak ptaki atakują wabidło prezentując prawdziwy atak ptaków drapieżnych i jak z rozpostartymi skrzydłami wzbijają się w powietrze.

       

     • Komunikat

     • Dyrektor Szkoły zwraca się ponownie z prośbą o systematyczną kontrolę czystości głów dzieci, co z pewnością zmniejszy narastający problem wszawicy. Tylko wspólne działania pozwolą na bezpieczny i higieniczny pobyt dzieci w szkole.

      Z poważaniem

      Renata Budecka

     • Komunikat

     • W związku z wprowadzeniem obostrzeń w powiecie żyrardowskim od poniedziałku 5 października w szkole obowiązuje nakaz noszenia maseczek w częściach wspólnych szkoły tzn. : korytarz, łazienki i szatnie. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w maseczki lub przyłbice.