• Niespodzianka

     • Drogie dzieci z klas I-IV, Rada Rodziców przygotowała dla Was super niespodziankę.

      Poproście rodziców, aby zalogowali się do Vulcana w środę 23 grudnia po godzinie 14-tej i uzyskali dostęp-link do przedstawienia, które z pewnością Was zainteresuje.

      Życzę Wam najwspanialszych wrażeń.

      Renata Budecka-dyrektor szkoły

     • Rozstrzygnięcie szkolnych zawodów w biegu po kopercie

     • W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach zostaliśmy zobligowani do pracy zdalnej z uczniami. Dotyczy to wszystkich przedmiotów, w tym również wychowania fizycznego. Wykorzystując jak najlepiej czas spedzany w domu w okresie pandemii, zostały zorganizowane zawody szkolne w biegu po kopercie. W zmaganiach sportowych wzięli udział uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły. Każdy zawodnik miał za zadania zbudować w domu swój tor-kopertę, a następnie w jak najkrótszym czasie trzykrotnie pokonać bieg po kopercie.

      Oto wyniki tej konkurencji sportowej:

      I miejsce Filip Tondera

      II miejsce Julia Tondera

      III miejsce Roksana Czekaj

      Aktywność fizyczna to bardzo ważny element rozwoju dzieci i młodzieży. Pozwala kształtować się prawidłowo od ciała po umysł. Zabawy ruchowe dla dzieci w domu to atrakcyjny  sposób na wzmacnienie następujących cech i umiejętności: siłę mięśni, elastyczność ciała, kondycję (wytrzymałość), koordynację ruchową,umiejętność koncentracji, koordynację wzrokowo-ruchową, kreatywność, logiczne myślenie, tolerancję, umiejętność wygrywania i przegrywania.

     • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną: 

      I miejsce Julia TONDERA 6A

      II miejsce GABRIELA KUROWSKA 7B

      III miejsce WIKTORIA ROSNER 6A

       

      Wyróżnienia:

      Gabrysia Gipsiak 5a

      Szymon Ciszek 5b,

      Trzciński Oskar 4b,

      Julia Kowalczyk 6a,

      Gabriela Konarska 7a,

      Antoni Swinoga 4a,

      Magda Niewiadomska 6a,

      Jagoda Domańska 4b

       

       

      Otrzymaliśmy łącznie 28 prac w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzieci za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronów, ścinków gazet, waty, nitek a nawet patyczków do uszu …) przedstawiły najbliższe im zwyczaje wigilijne. Ulubione symbole to: choinka, Święty Mikołaj, renifery, prezenty i bombki. Dnia 14 grudnia br. zebrała się komisja, która oceniła kartki i wyłoniła zwycięzców. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace są wyjątkowe.

      Osoby nagrodzone i osoby wyróżnione zapraszamy w poniedziałek 21.12 między godziną 9-11 po odbiór nagród.

     • Mikołajki - skąd się wzięło to święto i zwyczaj dawania prezentów 6 grudnia?

     • Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki – pisanie listów do Mikołaja, myślenie o prezentach... A skąd w ogóle zwyczaj dawania sobie prezentów i czekanie na wizytę Mikołaja 6 grudnia? Historia mikołajek zaczyna się od katolickiego biskupa i świętego - Mikołaja z Miry.

      Mikołajki to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Zwyczajowo tego dnia otrzymujemy od Mikołaja prezenty – najczęściej jakieś drobiazgi. Święto obchodzi się na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora. Co ciekawe, postać ta ma niewiele wspólnego z wizerunkiem Mikołaja, którego znamy i rozpowszechniamy. 

     • Matematyczny Kalendarz Adwentowy

     • Kto z nas nie zna tego uczucia, kiedy nie wiemy co z sobą począć i czujemy się znudzeni dosłownie wszystkim? Jak zagospodarować sobie wolny czas? Większość z nas zabija nudę oglądaniem telewizji lub siedzeniem w Internecie. A może by tak poświęcić codziennie krótką chwilę z adwentowym kalendarzem przygotowanym przez Panią Agatę Solską i sprawdzić swoje umiejętności matematyczne.

      W każdy dzień adwentu publikowane będzie zadanie matematyczne, którego rozwiązanie będzie można przesłać do p. Krzeszowiec poprzez aplikacje TEAMS. Dla wyrwałych przewidziane bedą słodkie upominki.

       

      Życzę miłej zabawy!