• Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      od 1 lutego rozpoczynamy II semestr. Wychowawcy klas przekazali obowiązujący plan lekcji, rozkład jazdy autobusów pozostaje bez zmian.

      Od 1 lutego lekcje on-line będą trwały 40 minut, zostały wydłużone ze względu na problemy z logowaniem, co znacznie skracało efektywny czas procesu dydaktycznego. Przerwy nie zostały skrócone i trwają zgodnie z obowiązującym dotychczas rozkładem zajęć lekcyjnych w ciągu dnia.

      Życzę samych sukcesów w nowym semestrze i serdecznie pozdrawiam

      Renata Budecka- dyrektor szkoły

     • Pejzaż zimowy

     • W zimowym akcencie uczniowie 1b stworzyli pejzaże. W zimowym krajobrazie nie mogło oczywiście zabraknąć  ośnieżonych drzew i domów oraz bałwanka, którego dzieci namalowały, maczając pędzle w paście do zębów. Na koniec wszyscy z wielką radością podziwiali wzajemnie swoje prace.

     • Zima, zima,zima, pada, pada śnieg…

     • Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Uczniowie kl. 1b pod czujnym okiem wychowawczyni, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowały śnieżne mury, a przede wszystkim – klasowe bałwany. Pomysłom nie było końca.  Choć przemoczeni i zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych.

     • „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”

     • To program, którego celem jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube.  Poniżej znajduje się tematyka i planowany harmonogram poszczególnych webinarów. Pierwszy webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem: https://youtu.be/ohhXySQM4g8

     • Dziecięcy Telefon Zaufania

     • Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Uczniowie mają możliwości uzyskania wsparcia poprzez kontakt z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie:

      https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.

     • Matematyczny Kalendarz Adwentowy-wyniki

     • Miło mi poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu „Matematyczny kalendarz adwentowy” zostali: Gabrysia Gipsiak 5A, Szymon Ciszek 5B, Antek Świnoga 4A

      Dziękuję za systematyczny udział i zaangażowanie w codzienne rozwiązywanie zadań. Na zwycięzców konkursu po feriach czeka słodka nagroda do odbioru w sekretariacie szkoły.

     • Informacja

     • Drodzy Uczniowie,

      po feriach, tj. od 18 stycznia, klasy I-III wracają do szkoły i uczą się stacjonarnie, natomiast klasy IV-VIII pracują zdalnie. Do końca stycznia obowiązuje dotychczasowy plan lekcji. Mam nadzieję, że wszyscy zdrowi i wypoczęci wracacie do szkolnych obowiązków z radością i zapałem do pracy. Życzę Wam sukcesów i serdecznie pozdrawiam- Renata Budecka, dyrektor szkoły.

     • Informacja

     • Szanowni Państwo,

      W związku z trwającą kwarantanną narodową i wynikającymi z niej licznymi ograniczeniami, w szczególności dotyczącymi kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych dzieci i młodzieży oraz w odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki pragnę poinformować, że w okresie ferii zimowych w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Żyrardowie zapewniamy dzieciom i młodzieży wsparcie w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

      Codziennie od 04.01.2021 r. do 15.01.2021 r. w godzinach 8:00-12:00 specjaliści naszej poradni pełnią dyżur telefoniczny pod numerem 46 855 38 16 oraz dyżur mailowy poradnia-zyrardow@wp.pl.

      Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło bezpłatną infolinię pod numerem 800 080 222.

      Ponadto pragnę poinformować, że Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Żyrardowie, ul. Moniuszki 40 pracuje stacjonarnie, co znaczy, iż przyjmujemy dzieci i młodzież w celu diagnozy pod kątem wydawania opinii i orzeczeń a także prowadzimy stałe zajęcia terapeutyczne. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym na terenie naszej Poradni nadal obowiązują Procedury bezpieczeństwa dostępne na naszej stronie internetowej.