• Wszystkich Świętych. Uczniowie młodszych klas odwiedzali groby

     • Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji, zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, wspominamy, tęsknimy …, ale i też pamietamy o tych, którzy zginęli w wojnie, za naszą Ojczyznę. Tuż przed Świętem Zmarłych uczniowie klasy 1a i 2a odwiedzili cmentarz, zapalili znicze oraz pomodlili się w intencji zmarłych, na znak  pamięci, szacunku, a także kultywowania tradycji. Wychowawczynie przypomniały uczniom o znaczeniu tego Święta, jak również o tym jak trzeba zachowawywać się na cmentarzu.

     • Zaprzysiężenie Samarządu Uczniowskiego

     • Dnia 26 października odbyła się uroczystość zaprzysiężenia Rady Samorządu Uczniowskiego w składzie: Oliwia Pindor - przewodnicząca SU, Oskar Trzciński - zastępca przewodniczącej, Filip Tondera - sekretarz SU oraz Kacper Materski - skarbnik. Przysięgę nowej Rady SU odebrała dyrektor Renata Budecka w towarzystwie opiekunki SU p. Małgorzaty Jagiełło. Całości przyglądali się jej reprezentanci klas Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Wiskitkach.

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo,

      w związku ze stwierdzonym przypadkiem Covid-19 w naszej szkole, od wtorku do piątku włącznie (2.11-5.11), klasy Ib, IVa, Va, Vb, VIa, VIb, VIIIc uczą się zdalnie, zgodnie z planem lekcji. Korzystamy z aplikacji Microsoft Teams.

      Uczniowie pozostają w domu i są objęci kwarantanną.

      Dyrektor szkoły- Renata Budecka

     • Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty!

     • Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie lub zgłoś swoich kandydatów do nagrody.

      Po raz kolejny zostaną przyznane zaszczytne tytuły w największym plebiscycie edukacyjnym w naszym regionie i w całej Polsce. Na każdym szczeblu edukacji głosowanie mieszkańców naszego województwa wyłoni zdobywców medali i nagród nie tylko dla nauczycieli, lecz także dla przedszkoli, szkół oraz uczelni.

      Zgłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

       

      Ważne informacje i terminy

      • Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się w poniedziałek, 25 października.
      • Głosowanie w powiatowym etapie będzie trwać do czwartku, 2 grudnia do godz. 21:00.
      • Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy.
      • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w poniedziałek, 6 grudnia i będzie trwać do piątku, 17 grudnia do godz. 21:00.
      • Głosowanie w wojewódzkich kategoriach Nauczyciel akademicki i Uczelnia na medal rozpocznie się w poniedziałek, 25 października i będzie trwać do piątku, 17 grudnia do godz. 21:00.

      https://polskatimes.pl/wielki-plebiscyt-edukacyjny-rozpoczety-glosuj-na-nauczycieli-przedszkola-szkoly-i-uczelnie-lub-zglos-swoich-kandydatow-do/ar/c5-15836539?fbclid=IwAR3mvQYMAjmL5dYaBavefq_akMDjudX_MDwSqtrsQIP20406XpWnyOeZ-mA

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo,
      informuję, że w związku z decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarno - Epidemiologicznego w Żyrardowie, uczniowie klasy Va w piątek i poniedziałek, tj. 22 i 25 października pracują zdalnie przez aplikację Microsoft Teams. W dniach od 21 do 25 października dzieci przebywają na kwarantannie i obowiązkowo pozostają w domu. Wracają do nauki stacjonarnej 26 października - we wtorek.

       

     • Akcja "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" w szkole podstawowej w Wiskitkach

     • Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wiskitkach włączyli się w kampanię profilaktyczną pod nazwą "Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego przypominali kierowcom o ostrożności podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.

     • Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Wiskitkach

     • Za nami gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele, pracownicy szkół i przedszkola świętowali 15 października w szkolnej hali sportowej w Wiskitkach. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki Rafała Mitury na spotkanie licznie przybyli pracownicy oświaty. Burmistrz Miasta i Gminy przekazał gratulacje, podziękowania  i słowa uznania dla nauczycieli pracujących w placówkach oświatowych naszej Gminy.  Święto Edukacji Narodowej stało się też okazją do uhonorowania osób wyróżniających się osiągnięciami zawodowymi.

      W tym wyjątkowym dniu przedstawiciele szkół, przedszkola oraz Urzędu Miasta i Gminy Wiskitki mogli popisać się swoimi umiejętnościami w turnieju szkół. Nauczyciele oraz pracownicy oświaty mogli wykazać się zwinnością, talentem literackim czy znajomością przebojów muzycznych. Była to wspaniała uroczystość-pełna radości, uśmiechu i niespodziewanych konkurencji, w których każdy czuł się bardzo dobrze, a czas wspólnie spędzony upłynął w pozytywnej i miłej atmosferze.

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Państwo,

      jutro, tj. we wtorek 19 października, w godz. 9 -12 nie będzie wody. W związku z powyższym w szkole nie będzie obiadu.

      Za utrudnienia przepraszamy!

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

     • w dniu jutrzejszym, czwartek 14 października, wypada Dzień Edukacji Narodowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych (lekcyjnych). W szkole funkcjonuje świetlica - obecność dziecka zgłaszamy do wychowawców klas. W tym dniu nie kursują autobusy szkolne.

      Z poważaniem - Renata Budecka , dyrektor szkoły

     • Dyniowe zwierzątka

     • W naszej szkole zrobiło się ostatnio bardzo jesiennie. Dynia idealnie wpisuje się w jesienny klimat, więc warto ją wykorzystać jako ozdobę. Klasa 2b wykonała dziś dyniowe zwierzątka aby udekorować swoją klasę.

       

     • Szkolny konkurs plastyczny

     • Szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III  „Mój ulubiony bohater książkowy”

      Organizator konkursu: Biblioteka szklona

      Cele konkursu:

      - rozwijanie zainteresowań literaturą dla dzieci,

      - wyrabianie wrażliwości na piękno zawarte w literaturze,

      - kształtowanie wrażliwości estetycznej dziecka,

      - rozwój wyobraźni i ekspresji twórczej.

      Uczestnicy: Konkurs adresowany jest do uczniów z klas I – III

      Warunki uczestnictwa:

      1. Dla chętnych uczniów z klas I - III.

      2. Format pracy dowolny.

      3. Technika wykonania dowolna.

      4. Prace samodzielnie wykonane przynosimy do biblioteki szkolnejdo 26 października 2021 roku.

      5. Na odwrocie pracy umieszczamy dane (imię, nazwisko, klasa, nazwa bohatera).

      6. Na zwycięzców czekają nagrody!

       

      Szkolny konkurs plastyczny „Plakat zachęcający do czytania” dla uczniów klas IV – VIII

      Organizatorzy konkursu: Biblioteka szkolna, nauczyciel plastyki

      Cele konkursu:

      - rozbudzenie zainteresowania książką,

      - promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,

      - kształcenie umiejętności tworzenia plakatu,- rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych,

      - rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności.

      Uczestnicy: Konkurs adresowany jest do uczniów z klas IV – VIII

      Warunki uczestnictwa:

      1. Chętni uczniowie z klas IV – VIII mają za zadanie wykonać plakat, który zainspiruje do czytania książek. Plakat powinien zawierać hasło reklamowe promujące czytelnictwo.

      2. Uczestnicy samodzielnie przygotowują prace plastyczne w postaci jednostronnego plakatu w formacie A3 dowolną techniką plastyczną.

      3. Każdy plakat powinien zawierać hasło zachęcające do czytania.

      4. Uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę.

      5. Zgłoszone do konkursu plakaty przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi.

      6. Prace należy opatrzyć metryczką na odwrocie, która powinna zawierać imię i nazwisko autora oraz klasę.

      7. Prac nie należy zwijać w rulon.

      8. Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.

      9. Organizator zastrzega sobie prawo do publicznej prezentacji prac konkursowych.

      Termin konkursu: Konkurs będzie trwał od 08 do 26 października 2021 r.

      Prace należy składać w bibliotece szkolnej lub u p. Doroty Szczepanik. O terminie rozstrzygnięcia konkursu i nagrodach, uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatorów. Prace uczniów zostaną ocenione przez Komisję szkolną powołaną przez nauczyciela bibliotekarza. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody.Najlepsze prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej.

     • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

     •    7 i 8 października 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Niny Mężyńskiej i Jolanty Tomaszewskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja auli, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Renata Budecka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackie w Wiskitkach. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów, obecny na uroczystości Burmistrz i Wójt Gminy Wiskitki Rafał Mitura. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył Im samych miłych chwil w szkole i wręczył dzieciom upominki.

       

      Pasowanie na ucznia klasa 1A

      Pasowanie na ucznia klasa 2B

     • Zdjęcia klasowe 2021/2022- oferta MAWI FOTO

     • Szanowni Państwo, przedstawiamy ofertę fotograficzną.

      Fotograf robi portret każdemu uczniowi. Z tych zdjęć składane jest zdjęcie klasowe  oraz inne produkty z danego pakietu.

      Promocja polega na tym że jeden pakiet wybierany jest dla całej klasy.

      Pakiet A jest w wersji z portretem lub z kalendarzem na ścianę.

      Mogą państwo kupić cały pakiet lub wybrane produkty.

      Mogą państwo zrezygnować z pakietu i wybrać zdjęcie klasowe tradycyjne, gdzie uczniowie stoją obok siebie.

      Wybór dotyczy całej klasy.

      Decyzja należy do państwa.

      MAWI FOTO

     • Jesienne prace plastyczne 3B i 2B

     • Pomimo iż odczuwamy tęsknotę za ciepłymi promieniami tetniego słońca, to z entuzjazmem witamy jesień ze wszystkimi jej urokami. Październik to okres, kiedy prace plastyczne są bogate w kolory i faktury.

      Na plastyce klasa III B, tworzyła takie oto prace plastyczne.

      Gazetka klasowa 2B

     • „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

     • Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Nasza Szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. W związku z tym zwracam się z prośbą do Państwa o pomoc w stworzeniu listy zakupowej książek (autor, tytuł/ seria wydawnicza), które warto przeczytać i chcielibyście Państwo, by znalazły się w naszej bibliotece. Na Państwa propozycje czekam do 12 października 2021 r. Proszę przesyłać je poprzez dziennik elektroniczny.

      Pozdrawiam

      Ewa Bogucka – nauczyciel bibliotekarz

     • Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie.

     • W dniu 6 października  uczniowie z klasy 1a i 2a  naszej szkoły byli na wycieczce w Zoo Safari.

      Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce niedaleko Uniejowa. Można tam stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Dzieci miały możliwość zwiedzania ogrodu Zookolejką.

      Ogromną atrakcją upodobaną przez naszych uczniów była Figlarnia – bajkowa kraina zabaw dla dzieci. Dzieci mogły tam zjeżdżać z dmuchanej dziewięciometrowej zjeżdżalni, zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje.

      Zoo Safari posiada również w ofercie zajęcia edukacyjne, z których oczywiście skorzystaliśmy. Odbyły się one w profesjonalnie wyposażonej sali edukacyjnej, znajdującej się w Kompleksie Namiotów Sferycznych. Podczas zajęć uczniowie mogli podziwiać wiele eksponatów: rogi, poroża, skóry, spreparowane zwierzęta, jaja strusi. Największe wrażenie wywołały jednak żywe zwierzęta towarzyszące nam w zajęciach. Życzliwa atmosfera wprowadzona przez prowadzącą oraz możliwość dotknięcia żółwia, jaszczurki i węża sprawiły, że nikt się nie nudził i wyszedł z zajęć bardzo zadowolony.

     • Jesienne grzybki

     • „Grzybek tu, grzybek tam, a ja wszystkie grzybki znam…”

      Grzyby królują nie tylko na talerzu, ale też w pracach plastycznych.

      Uczniowie klasy 2b przyozdobili swoją salę własnoręcznie wykonanymi grzybkami wyczarowanymi z pietruszki i ziemniaka 😊