• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

już dziś rozpoczyna się tradycyjna „majówka”. Zadbajmy o swoją kondycję, korzystajmy z pierwszych promieni wiosennego słońca, wsłuchajmy się w śpiew ptaków i wypoczywajmy.

Dopełnieniem naszego odpoczynku niech będzie udział w uroczystościach z okazji Święta Pracy oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Do szkoły wracamy w środę – 4 maja.

Pozdrawiam serdecznie Renata Budecka – dyrektor szkoły

• Dzień Ziemi

• W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. 51 lat temu w roku 1970 po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, gdzie rodził się oddolny ruch ekologiczny. 22 kwietnia tysiące szkół i uniwersytetów zorganizowało masowe protesty przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego. W roku 1990 ideę świętowania Dnia Ziemi podjęto w ponad 140 krajach na świecie, także w Polsce.

Tego dnia wszyscy uczniowie do szkoły przyszli ubrani na zielono. W naszej szkole obchodzony był nie jeden dzień, a cały tydzień ekologiczny. W ciągu tego czasu uczniowie wykonali plakaty, recyklingową zabawkę oraz pisali wiersze o tematyce ekologicznej. Całość została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z opiekunami projektu "W zdrowym ciele, zdrowy duch".

Mamy nadzieję, że wykonana praca zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

• Konkurs Poetycki

• REGULAMIN

SZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU POETYCKIEGO

DLA UCZNIÓW KL. I – VIII

Organizator konkursu:

Ewa Bogucka – nauczyciel bibliotekarz

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji.
            2. Rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w formie artystycznej.
            3. Stworzenie możliwości własnych dokonań twórczych.
            4. Doskonalenie umiejętności językowych.
            5. Zachęcanie Rodziców do wspólnej pracy z dzieckiem.

Uczestnicy:

Konkurs adresowany jest do chętnych uczniów z klas I – VIII

oraz ich Rodziców.

Warunki uczestnictwa:

1. Chętni uczniowie piszą wspólnie z Rodziną wiersz na jeden z czterech  tematów do wyboru:

„Przyjaźń -  niejedno ma imię ”,

„Moje ulubione zwierzę”,

„Przyroda moim domem”.

2. Wiersz ma być zbudowany następująco:

Przynajmniej dwie zwrotki, w każdej z nich po cztery wersy.

3. Wiersz można napisać na estetycznej kartce dowolnego formatu i podpisaną na odwrocie kartkę przynieść do biblioteki szkolnej.

4. Można także przesłać wiersz na adres e – mail: biblioteka.spwiskitki@wp.pl.

5. Prace zostaną ocenione przez Komisję.

6. Kryteria oceny prac:

• zgodność z tematem;
            • pomysłowość i oryginalność;
            • estetyka wykonania.

7. Autorzy najładniejszych wierszy zostaną nagrodzeni.

8. O terminie rozstrzygnięcia konkursu oraz wręczenia nagród zwycięzcy

zostaną poinformowani przez nauczyciela bibliotekarza.

Termin konkursu:

Konkurs będzie trwał od 25 kwietnia do 16 maja 2022 r.

• Wyjazd na przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia”

• Dnia 22 kwietnia 2022 roku  uczniowie klasy II b mieli okazję obejrzeć baśń pt. „Jaś i Małgosia” w Centrum Kultury w Żyrardowie w wykonaniu In Art - Teatr Edukacji Wrocław.

Jaś i Małgosia zabrali małych widzów do zagadkowego lasu, w którym odkryli pyszną chatkę z pierników i jej sprytną właścicielkę – Babę Jagę. Kolorowa scenografia,  wspaniałe stroje oraz pełna niespodzianek akcja przyciągnęły uwagę naszych dzieci. Historia o przygodach zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób, które wpadło w ręce Czarownicy, skończyła się szczęśliwie. Ukazała dzieciom jak  dobro wygrywa ze złem i jest nagradzane. Odwaga, zaradność i pomysłowość Jasia i Małgosi dodały dzieciom otuchy i wiary we własne siły.

Podczas przedstawienia teatralnego uczniom dopisywał dobry humor. Było słychać śmiech i gromkie brawa, jako aplauz dla aktorów, którzy świetnie wcielili się w dobre, jak i te złe postaci: Małgosi, Jasia, drwala, macochy czy kota i słynnej Baby Jagi.

• KLASOWE SPOTKANIE WIELKANOCNE

• Dzisiaj ostatni dzień przed przerwą świąteczną uczniowie 2a spędzili na przygotowaniu zdrowych wiosennych kanapek oraz podzielili się jajkiem. Najwięcej frajdy bylo jednak przy wykonaniu pisanek.

Wielkanocne spotkanie w 6b

• Wielkanocne koszyczki

• 13 kwietnia uczniowie klasy 2a tworzyli piękne koszyczki wielkanocne, w których znalazły się piękne pisanki wykonane przez dzieci. W klasie podczas pracy panowała atmosfera Świąt Wielkanocnych, uczniowie złożyli sobie życzenia.

• Akcja " ku pokrzepieniu serc"

• Podczas gdy punkty zbiórek zalewane są ogromną ilością darów rzeczowych, to pamiętajmy, że pomagać można też w inny sposób. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu i refleksji, aby stworzyć kartkę albo laurkę, która następnie zostanie umieszczona w paczce dla ukraińskiego żołnierza.

Od początku kwietnia nasza szkoła uczestniczyła w akcji  "ku pokrzepieniu serc". Celem jej było przygotowanie jak największej liczby kartek wielkanocnych z życzeniami świątecznymi, wierszem lub innym tekstem skierowanym do żołnierzy ukraińskich. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac, które trafią do organizatora akcji – Fundacji Mam Marzenie.

Wszystkim uczniom dziękujemy bardzo za zaangażowanie i udział w akcji!

• Przygotowania klasy 2 B do Świąt Wielkanocnych

• Wielkanoc to jedne z najstarszych i najważniejszych świąt, głęboko osadzonych w polskiej kulturze. Są to święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. Jest to malowanie jajek,  dzielenie się jajkiem, święconka, śniadanie wielkanocne, śmigus – dyngus. Do świąt przygotowujemy się nie tylko w domu, ale również w naszej  szkole. Klasa 2 B  miała zajęcia tematyczne dzięki, którym dzieci poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne. Uczniowie przygotowali różnorodne ozdoby związane ze świętami wielkanocnymi: w przygotowanych słojach zasiali owies i wykonali obrazki na półtnie z matywem światecznym. Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć.