• Szkolne zawody w badmintonie

     • Kalendarz roku sportowego 2022 rozpoczęty.

      W dniu 26.09.2022 roku zostały rozegrane szkolne zawody w badmintonie chłopców i dziewcząt w kategorii dzieci (klasy V-VI) oraz młodzież (klasyVII-VIII). Prawo startu mieli uczniowie, którzy w rywalizacji na poziomie klas zajmowali najwyższe lokaty. Do zawodów przystąpiło 34 uczniów. Najlepsi uczniow z rywalizacji szkolnej będą reprezentować naszą placówkę w zawodach gminnych, które zostaną rozegrane w naszej szkole odpowiednio w dniach 12-13 października.

      Klasyfikacja końcowa w kategorii dzieci dziewcząt

      I m Ada Antończyk

      II m Zuzia Łasica

      III m Angelika Multan

      IV m Gabrysia Szczepanik

      V m Zuzanna Drzewiecka

      VI m Martyna Marczak

      VII m Marysia Kowalczyk

      VIII m Alina Szmetała

      IX m Martyna Jankowska

      X m Laura Zielińska

      XI m Zuzia Mitura

      Klasyfikacja końcowa w kategorii dzieci chłopców

      I m Kacper Materski

      II m Filip Stepnowski

      III m Maciej Bryksa

      IV m Oskar Tomaszewski

      V m Krystian Dobrzyński

      VI m Alex Chróśliński

      Klasyfikacja końcowa w kategorii młodzież dziewcząt

      I m Małgorzata Troszko

      II m Hanna Sydry

      III m Oliwia Romańczuk

      IV m Katarzyna Staniak

      V m Klaudia Jaworska VI m Julia Mońka

      VII m Anna Wolniewicz

      VIII m Michalina Łomiak

      IX m Wiktoria Milewska

      Klasyfikacja końcowa w kategorii młodzież chłopców

      I m Wiktor Skudlarski II m Maciej Koczara

      III m Wiktor Grochowski

      IV m Jakub Śnieg

      V m Krystian Kokosiński

      VI m Oskar Tomaszewski

      VII m Maksym Jodłowski

      VIII m Przemek Szwarc.

      Dla najlepszych zostały zakupione pamiątkowe nagrody za co dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Budeckiej

      Prowadzący zawody: Grzegorz Materski, Łukasz Janicki.

      Wszystkim zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów na zawodach gminnych.

     • Piszą o nas w gazecie....

     • ​​Na łamach "Życia Żyrardowa" ukazał się artykuł zapowiadajacy kontynuację konkursu FAIRYTALE.

      W naszej szkole powstała wystawa prac konkursowych- książek wykreowanych przez naszych uczniów podczas pierwszej edycji konkursu na książkę w języku angielskim.  Powstały wspaniałe bajki i opowiadania napisane w języku angielskim. Prace zawierają piękne rysunki wykonane przez uczniów jak również ilustarcje, wycinanki, kolaże, które pochodzą ze starych książek i czasopism. W konkursie szczególnie rekomendowany był wątek posłużenia się obrazkami z porzuconych publikacji, aby w ten sposób dać im drugie życie. 

      Zachęcamy do oglądania wystawy prac konkursowych.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • ​​​​​​W 2022 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego CZytania przypada na 29 wrześniaZ tej okazji w dniu dzisiejszym, w klasie 2a odbył się Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie w ramach zajęć czytali na głos fragmenty lektury pt. "Detektyw Pozytywka". Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. 

       

       

      Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

     • Dzień jabłka

     • 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest cenioina przez konsumentów na całym świecie.

      Zajęcia w klasach 1-3 rozpoczęły się od pogadanki na temat witaminek, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też okazja, aby przypomnieć, że  jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Nie zabrakło zabaw matematycznych i plastycznych z użyciem jabłek. 

       

     • Wycieczka do Płocka na "Balladynę"

     • W dniu 27 września 2022 r. klasy 7A, 7B i 6B wybrały się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl Balladyna. 

      Uczniowie oglądając sztukę na żywo, mieli do czynienia z różnymi emocjami oraz wartościami, które otaczają ich na co dzień.

      Sztuka opowiadała:

      -o dochodzeniu do władzy,

      -o szczerych chęciach i czystych sercach,

      -o miłościach bezinteresownych i wyrachowanych,

      -o zemście i manipulacji,

      -o poczuciu wyższości, które maskuje poczucie niższości.

      Plejada charakterów i polskich cech narodowych pokazana w krzywym zwierciadle romantycznego dramatu.

     • Dzień Królika

     • 26 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Królika. Dzień ten został ustanowiony po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii i promuje ochronę oraz opiekę nad królikami domowymi i dzikimi. W klasie 2a wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Królika. Dzieci poznały ich zwyczaje, dowiedziały się, jaka jest różnica między królikami a zającem, z zainteresowaniem oglądały książki o tych zwierzętach. Wspólnie wykonaliśmy kolorowe króliczki oraz królicze uszy. 

     • Akcja "Posprzataj swój kawałek świata"

     •    W dniu 19 września klasa 2a  wzięła udział w akcji „Posprzątaj swój kawałek świata!”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”. Wzięliśmy worki oraz rękawice i razem posprzątaliśmy nasz kawałek Polski, nasz plac wokół szkoły. 

           Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w corocznej akcji „Sprzątanie świata”. Jeśli każdy posprząta choć kawałek miejsca, w którym mieszka, nasze otoczenie stanie się piękniejsze a nam będzie się lepiej żyło...

     • Międzynarodowy

     • 15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W klasie IIa odbyła się prezentacja książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat książki i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.  To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

     • Wycieczka klas trzecich do teatru w Płocku

     • W środę 14 września uczniowie klas III  wybrali się na spektakl teatralny pt. „Opowieści Droida” do Teatru Dramatycznego  im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Utwór opowiadał o młodzieńcu, który bał się wszystkiego. Jednak chłopiec marzył o tym, by odnaleźć w sobie moc i stać się odważnym. Wyruszył w podróż, w której poznał prawdziwych przyjaciół i dowiedział się, że odwagi nie można kupić. Spektakl zachwycił scenariuszem, grą aktorską, barwnymi kostiumami, scenografią i piękną muzyką. Wszystko to sprawiło, że dzieci oglądały spektakl z zapartym tchem. Przedstawienie dostarczyło widzom niezapomnianych wrażeń.

       

     • Dzień Piłkarza 2022

     • Obchody Dnia Piłkarza były 3 dni temu. Nieco już dzisiaj zapomniane święto przypomina o szczególnej dacie w historii polskiej piłki. 10 września 1972 roku piłkarska reprezentacja Polski na Stadionie Olimpijskim w Monachium zmierzyła się w finale olimpijskim z Węgrami. Polacy pod wodzą legendarnego trenera Kazimierza Górskiego wygrali 2:1 po dwóch bramkach Kazimierza Deyny. W jego rocznicę obchodzimy Dzień Piłkarza.

     • Uczestniczymy w akcji Narodowe Czytanie

     • 2 września 2022 r. nasza szkoła uczestniczyła w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania. W tym roku na Placu Wolności wspólnie czytaliśmy „Ballady i Romanse” A. MickiewiczaNa 4. godz. lekcyjnej klasy VII-VIII wraz z nauczycielami wspólnie wysłuchali ballady A. Mickiewicza w interpretacji aktorów: p. R. Budeckiej, p. A. Szlagi, p. R. Mitury, p. Ł. Boczkowskiego, p. M. Duda-Gieryk, p. H. Lipińskiej, p. M. Cętkowska-Piesek, p. E. Sydry, p. I. Orlikowskiej, p. M. Tęsiorowskiej, p. E. Kamińskiej, oraz uczennicy kl. VIIB W. Milewskiej.

      Dzieło Adama Mickiewicza zostało uhonorowane w czasie jedenastej edycji akcji. W roku 2022  również obchodzimy dwusetną rocznicę jego opublikowania.