• Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      dzień 31 października jest wolny od zajęć dydaktycznych (nie ma lekcji). Świetlica szkolna pracuje od 7:30 do 16:30.

     • Wycieczka do Czarnolasu i Kazimierza

     • Uczniowie klasy VIIA, VIIB i VIIIA  dnia 27 października 2022 r. uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Czarnolasu i Kazimierza Dolnego. Celem wyjazdu było poznanie życia i twórczości ojca polskiej poezji – Jana Kochanowskiego.

      Na wycieczkę wyruszyliśmy wczesnym rankiem. Gdy dotarliśmy do Czarnolasu, udaliśmy się do Muzeum Jana Kochanowskiego, które ma siedzibę w przepięknym XIX- wiecznym dworku Jabłonowskich. Następnie wraz z przemiłą panią przewodnik wyruszyliśmy na zwiedzanie dworku poety. Pani opowiadała nam ciekawe historie z życia Jana Kochanowskiego, przedstawiała zgromadzone w kolejnych salach eksponaty. Naszą uwagę skierowała na wielkie gobeliny poświęcone życiu poety. Były one wyeksponowane na ścianach poszczególnych sal. Odwiedziliśmy także wystawę poświęconą kulturze renesansu. Następnie przeszliśmy parkową ścieżką do kaplicy wybudowanej na fundamentach starego domu Kochanowskiego oraz do miejsca, gdzie kiedyś rosła słynna lipa. W czasie spaceru towarzyszyły nam utwory poety czytane przez megafon. W miejscu dawnej lipy znajduje się teraz wielki kamień, który podobno dodaje mądrości i polotu poetyckiego, dlatego wszyscy chętnie go dotykali, licząc na dobre oceny z języka polskiego. Długo będziemy pamiętać o radosnej zabawie wśród jesiennych, kolorowych liści w pięknym czarnoleskim parku. Nie zabrakło również klasowych zdjęć przy pomniku renesansowego poety. Po ciekawej lekcji muzealnej udaliśmy sie w drogę do Kazimierza Dolnego. Zwiedzaliśmy renesansowy rynek i podziwialiśmy urokliwe kamieniczki. Tu mieliśmy czas na zakup kazimierskich kogutów i pamiątek.

      Piękna jesienna pogoda, niezwykła postać Jana Kochanowskiego, ciekawe miejsce, jakim jest Czarnolas oraz malowniczy Kazimierz sprawiły, że wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i z przyjemnością będą wspominać ten dzień.

     • Integracja klas VI i VII

     • 25 października klasy VIa, VIIa i VIIb uczestniczyły w wycieczce do kina Odeon w Sochaczewie, na film pt.: "Vinski i pył niewidzialności". Pozytywne wrażenie robiła na nas sympatyczna obsługa oraz ładny wystrój kina. Miło spędziliśmy czas w wygodnych fotelach przy bardzo dobrej jakości obrazu i dźwięku.

      Po wizycie w kinie z przyjemnością odwiedziliśmy pizzerię Da Grasso, w której pałaszowaliśmy różne przysmaki. Wspólnie spędzony czas, żarty, dobry humor i oczywiście degustacja smacznej pizzy to świetny sposób na spotkanie integracyjne.

      Dodatkową atrakcją w tym dniu był spacer na wzgórze zamkowe i bulwary nad Bzurą. 

      Było to drugie wyjście integracyjne po powrocie z wakacji, ale nie ostatnie, ponieważ  uczniowie klas VI i VII, to grupa bardzo energiczna i chętna do różnego rodzaju aktywności. Dlatego już teraz myślimy, jaki będzie kolejny punkt wyjazdowy.

      Z uśmiechem na ustach, pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień.

     • Konkursy przedmiotowe

     • W tym tygodniu nasi uczniowie sprawdzają swoją wiedzę w konkursach przedmiotowych. 

       Tegoroczna edycja Konkursów Przedmiotowych zgodnie z harmonogramem etapu szkolnego odbywa się w dniach:

      - 24 października 2022 r.- konkurs geograficzny godz. 9.00 i konkurs fizyczny godz. 12.00;

      - 25 października 2022 r.- konkurs matematyczny godz. 9.00;

      - 26 października 2022 r.- konkurs historyczny godz. 9.00 i konkurs chemiczny godz.12.00;

      - 27 października 2022 r.- konkurs biologiczny godz. 9.00;

      - 28 października 2022 r.- konkurs polonistyczny godz. 9.00.

      Udział w konkursie jest dobrowolny. Wszystkie etapy mają formę pisemną. W kolejnych etapach konkursów uczestniczą tylko uczniowie, którzy uzyskali 80% punktów w eliminacjach niższego stopnia.

       Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

     • Porządkowanie grobów

     • W poniedziałek 24.X.2022 r. uczniowie klasy IIA i IIIA wraz z wychowawczyniami p. Niną Mężyńską i p. Iwoną Wiktorowicz wybrali się na cmentarz znajdujący się przy ulicy Guzowskiej.  Dzieci porządkowały stare zaniedbane i opuszczone mogiły. Zbierały i wyrzucały suche liście, zapalały znicze. Po powrocie rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, a także o właściwym zachowaniu  się w miejscach pamięci. Uczniowie spisali się na medal. Nie było nikogo, kto stałby z założonymi rękami, ani  nikogo, kto nie zachowałby ciszy i  powagi.

       

      W dniu Zaduszek, 

      W czas jesieni,

      Odwiedzamy bliskich groby,

      Zapalamy zasmuceni

      Małe lampki - znak żałoby.

      Światła cmentarz rozjaśniły,

      Że aż łuna bije w dali,

      Lecz i takie są mogiły,

      Gdzie nikt lampki nie zapali.

      Władysław Broniewski "Zaduszki"

     • Klasowe Święto Dyni

     • 24 października uczniowie klasy 3B uczestniczyli w zajęciach podczas, których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły dynie i robiły z nich piękne jesienne kompozycje. „Święto Dyni” pozwoliło im poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacić  wiedzę na ich temat. 

     • Dzień warzyw i owoców

     • ​​​​​​​​​​1 października obchodzimy Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Dzień ten obchodzony jest w trzeci piątek października i ma na celu zwiększenie znaczenia potrzeby spożywania warzyw i owoców dla lepszego zdrowia.

      W każdej klasie I-III uczniowie prezentowali zasady jakimi należy się kierować, aby zdrowo jeść. Dzieci przyniosły owoce i warzywa. Wszyscy wspólnie robili zdrowe sałatki, szaszłyki i soki oraz wykonywali prace plastyczne. Dzień ten upłynął w atmosferze wielkiej radości, nowych doświadczeń dla dzieci oraz stał się okazją do wyrabiania nawyków prawidłowego odżywiania.  Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą umieli w przyszłości zadbać o właściwą dietę i zrezygnować z niezdrowej żywności, a tego typu akcje przyczynią się do wzbogacenia codziennych posiłków naszych wychowanków w kolorowe owoce i warzywa. To one tak naprawdę decydują o naszej kondycji, wzmacniają naszą odporność i skutecznie bronią nas przed bakteriami i wirusami.

       

      Fotorelacja z zajęć w kl. 2B

      Fotorelacja z zajęć w kl. 3B

      Fotorelacja z zajęć kl. 1B

      Fotorelacja z zajęć w kl. 2A

      Fotorelacja z zajęć w kl. 1A

      Folorelacja z zajęć w klasie 3A

     • Próbna ewakuacja

     • 20 października odbyła się pierwsza w tym roku próbna ewakuacja w naszej szkole.

      Po sygnale dźwiękowym w postaci - 3 długich dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Nauczyciele przekazali p. Dyrektor Renacie Budeckiej prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

      Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu - 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. 

      Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

      Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

     • POWIATOWE IGRZYSKA W BADMITONIE

     • W dniu 17 października 2022 roku zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmitonie kategorii dzieci oraz młodzież w Radziejowicach.

      Do rywalizacji przystąpiło w każdej z kategorii po cztery Szkoły Podstawowe z powiatu żyrardowskogo. Po zaciekłych i bardzo wyrównanych meczach, ostatecznie reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wiskitkach zajęła następujące miejsca:

      ●w kategorii dzieci chłopców

      4 miejsce: Kacper Materski, Filip Stepnowski, Maciej Bryksa

      ●w kategoria dzieci dziewcząt

      1 miejsce: Małgorzata Troszko, Ada Antończyk, Zuzia Łasica, Angelika Multan

      ●w kategorii młodzież chłopców

      2 miejsce: Wiktor Skudlarski Maciej Koczara Wiktor Grochowski Jakub Śnieg

      ●kategorii młodzież dziewcząt

      3 miejsce: Oliwka Romańczuk, Julia Mońka, Katarzyna Staniak

      Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zwłaszcza reprezentacji w kategorii dzieci dziewcząt, które będą reprezentować nasz powiat w zawodach międzypowiatowych.

      Ze sportowym pozdrowieniem prowadzących drużyny

      Grzegorz Materski oraz Łukasz Janick

     • Jesienne liście z gliny

     • Jesienne liście mogą być podstawą wielu ciekawych prac plastycznych. Podczas wczorajszych zajęć  uczniowie klasy 3b pracowali z gliną samoutwardzalną. Po jej wyrobieniu, odbijali liscie i wykrajali je nożykami. Teraz pozostaje nam czekać aż masa wyschnie. Kolejnym etapem będzie malowanie liści farbami.​​​​​​​​​​​

      Galeria prac uczniowskich:

      Efekt końcowy prac uczniowskich:

     • Warzywne ludziki

     • Zdrowo, zabawnie i kolorowo zrobiło się dzisiaj w naszej szkole, a to za sprawą sympatycznych, pomysłowo wykonanych przez dzieci z klasy 3B ludzików i zwierzątek. Materiałem były warzywa. Prace uczniów były śliczne. Uczniowie przypomnieli sobie,  jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw. Lekcja była ciekawa i wesoła!!!

      Oto nasze prace.

     • Pokaz świateł w Berlinie

     • W czwartek 13-go października grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła stolicę Niemiec. Młodzież pod opieką p. Agnieszki Wiśniewskiej, p. Małgorzaty Barczykowskiej i p. Anny Bukowskiej uczestniczyła w Festiwalu Świateł (Festival of Lights). Jest to niekwestionowany highlight w turystycznym kalendarzu Berlina. Festival of Lights Berlin to bezpłatne coroczne międzynarodowe wydarzenie, które odbywa się od września do października. Dzięki iluminacjom rozświetlającym najciekawsze zabytki, miastu udało się nawet w chłodne październikowe wieczory zapełnić ulice turystami z całego świata.

     • Jesienne prace plastyczne naszych najmłodszych artystów

     • Na korytarzu i w salach klas młodszych zapachniało już na dobre jesienią... Uczniowie klasy II A i III A, rozmawiając na swoich lekcjach o jesieni (w lesie, sadzie, na polu i łąkach ) postanowili wykonać nastrojowe prace plastyczne, które oddają barwy i kolory jesieni. 

       

      Klasa 3B "Jesienne sowy"​​​​​​​​​​

      Klasa 2A "Dzień drzewa"

     • GMINNE IGRZYSKA W BADMINTONIE

     • W dniu 12 października 2022 roku zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w kategorii chłopców i dziewcząt w badmintonie na hali sportowej w Wiskitkach. Do rywalizacji przystąpiły trzy Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Wiskitki w kategorii dzieci- uczniowie klas V i VI oraz kategorii młodzież- uczniowie klas VII i VIII. Turniej został rozegrany w systemie każdy z każdym. Nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach awansując na zawody powiatowe, ktore zostaną rozegrane w dniu 17 października w Radziejowicach.

      Życzymy kolejnych sukcesów w rywalizacji sportowej.

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Grzegorz Materski, Łukasz Janicki

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      dzień 14 października jest wolny od zajęć dydaktycznych (nie ma lekcji). Świetlica szkolna pracuje od 7:30 do 16:30

     • Pierwsze koty za płoty.

     • Klasy czwarte w dniu 6.10.2022 były na pierwszej wycieczce z nowymi wychowawcami. W Wesołej Zagrodzie przywitało ich wiele egzotycznych zwierząt ale nie tylko. Było dużo zabawy, tańce, ognisko i piękna pogoda. Oby tak dalej.

     • Z wizytą na poczcie

     • 9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty . Z tej okazji dzieci z klasy 2a wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię, w której segreguje się listy. Poznały, jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Wycieczka okazała się niezwykle pouczająca i interesująca.

     • Dzień tabliczki mnożenia

     • Dnia 7 października 2022 roku odbył się w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To piękna tradycja w naszej szkole. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.  Można było przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

     • DZIEŃ BORSUKA

     • W roku 2022 Dzień Borsuka przypada na 6 października (czwartek).

      Dzień Borsuka ma za zadanie zmienić to w jaki sposób ludzie postrzegają borsuki. Zwierzęta te często padają ofiarą myśliwych, a ich populacja coraz bardziej się zmniejsza, choć wbrew powszechnej opinii wcale nie są szkodnikami.

      Z okazji Dnia Borsuka uczniowie klasy 2a poznali fakty i ciekawostki z życia tych zwierząt i wykonali portrety borsuków.