• Ogłoszenie

     • ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA 23 - 31 GRUDNIA 2022 r. 

      Świetlica szkolna pracuje od 7.30 do 15.30

     • Życzenia świąteczne

     • Obrazy (Kartka Świąteczna) — zdjęcia, wektory i wideo bez tantiem (3,241) | Adobe Stock

      Jest taka noc, na którą człowiek czeka  i za którą tęskni.

      Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,

      gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,

      Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...

      Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...

      To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...

      Noc Bożego Narodzenia…

       

        Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

         Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

       Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiego dobra, życzliwości, zdrowia, pomyślności oraz samych szczęśliwych zdarzeń  w nadchodzącym Nowym Roku 2023.

       

      Renata Budecka

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiskitkach

       

     • Pierwszy Gminny Konkurs Szopek rozstrzygnięty

     • Dnia 22 grudnia 2022 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród Laureatom I Gminnego Konkursu na ,,Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”.

      Spośród prac wyłonionych w eliminacjach szkolnych, do konkursu gminnego trafiło 10 szopek. Jury miało duży problem w obiektywnej ocenie nadesłanych prac, gdyż wszystkie były piękne i oryginalne. Po rozstrzygnięciu konkursu komisja przyznała 6 nagród:

      I miejsce: Amelia i Zuzanna Drzewieckie- SP Wiskitki

      I miejsce: Przemysław Szwarc- SP Wiskitki

      II miejsce -  Jagoda Domańska- SP Wiskitki

      II miejsce - Gabriela Feder- SP Miedniewice

      III miejsce - Aleksandra Szymańska- SP Miedniewice

      III miejsce - Milan Tworkowski- SP Wiskitki

      Dziękujemy za liczny udział w konkursie dzieciom i ich rodzicom. 

     • Jasełka 2022

     • Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też w polską tradycję są wpisane jasełka. W naszej szkole tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas IV-VII pod opieką  pani Mariki Szczepanik, pani Agnieszki Wiśniewskiej i pani Iwony Maciejewskiej.

      Jasełka to tradycyjna opowieść o narodzinach Jezusa. Tę cudowną historię dzieci przedstawiły w niezwykłej scenerii i oryginalnych kostiumach. To właśnie dzięki pomysłowości rodziców do „Betlejem” przybyli w pięknych strojach Józef i Maryja, królowie, aniołki, pastuszkowie i dzieci. Przedstawienie przeplatane kolędami, pastorałkami w wykonaniu uczniów dostarczyło wielu emocji - niejednemu zakręciła się łezka w oku.

      Po Jasełkach odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i  konkursu kolęd- "Nastrój się na święta". 

      Zapraszamy do wysłuchania kolęd w przepięknym wykonaniu naszych uczniów

     • Wigilie klasowe w naszej szkole

     • Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę– radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

      Te ukochane przez wszystkich święta to

      BOŻE NARODZENIE….

      Zgodnie z tradycją naszej szkoły przed świętami Bożego Narodzenia spotykamy się na klasowych wigiliach. Dzięki pomocy rodziców uczniów we wszystkich klasach przygotowano uroczysty poczęstunek. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się drobnymi prezentami i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

     • Z wizytą w wiosce Św. Mikołaja

     • W dniu 20 grudnia 2022r. uczniowie kl. VIA pojechali do Bajkowej Krainy  na spotkanie ze Świętym Mikołajem w Bałtowie. Ta niewielka miejscowość zimą  jest idealnym miejscem do szusowania na nartach, spędzania ferii zimowych, a także ogromną wioską z domkiem Świętego Mikołaja i prezentami. Bałtów atrakcjami nie ustępuje wiosce lapońskiej, jest natomiast znacznie bliżej, wręcz na wyciągnięcie ręki, bez paszportów i z pominięciem długiej podróży samolotem.

      Tego dnia dzieci zwiedziły Muzeum Jurajskie, Bajkową Krainę Lodu. Podczas warsztatów kreatywnych ozdabiały pierniki i dowiedziały się skąd pochodzą różne przyprawy.  Uczestniczyły w spotkaniu ze Świętym Mikołajem, który obdarował je upominkami. Na  koniec wycieczki uczniowie podziwiali mieszkańców mini zoo. 

     • Świąteczne skrzaty

     • Od kilku lat skrzat świąteczny to jedna z najpopularniejszych ozdób świąt Bożego Narodzenia. Nic dziwnego – skrzaty robione ręcznie są bardzo ładne i proste w wykonaniu. Kto by pomyślał, że wystarczy mop sznurkowy, skarpeta, włóczka i trochę wyobraźni, by stworzyć coś z niczego. Wszystkie skrzaty są przepiękne, a dzieci pokazały swoją kreatywność i kunszt artystyczny.

      Cudowne skrzaty wprowadziły wszystkich w radosny bożonarodzeniowy nastrój.

     • Konkurs " Nastrój się na święta" rozstrzygnięty

     • 19 grudnia 2022 roku odbył się w naszej szkole długo oczekiwany konkurs kolęd i pastorałek pod tytułem: ,,Nastrój się na święta”. W konkursie wzięło udział ponad 40 dzieci, więc tym trudniej było wybrać te najpiękniejsze wykonania. Po naradach jury udało się mimo wszystko wyłonić laureatów.

      Wyniki:

      Klasy młodsze:

      I – Franek Konarski

      II – Barbara i Zofia Szczepanik

      III – Rozalia Kruk

      Klasy starsze:

      I – Gabriela Pacholska

      II – Wiktoria Konarska i Oskar Trzciński

      III – Zuzanna Stolarska, Łomiak Michalina, Piotrowska Amelia

       

      Uczestnicy:

      Klasy młodsze 1-4

      1. IA – Wiktor Odolczyk - ,,Przybieżeli do Betlejem”

      2. IA – ZESPÓŁ 2os: Basia i Zosia Szczepanik - ,,A Mikołaj pędzi”

      3. IB – Rozalia Kruk - ,,Przybieżeli do Betlejem”

      4. IB – Suchojad Julia - ,,Świeć Gwiazdeczko”

      5. IIA – Kinga Gwiaździńska - ,,Maryjo, czy Ty wiesz”

      6. IIA – Liwia Sobota ,, Świeć Gwizadeczko”

      7. IIB – Konarski Franciszek ,, Pastuszek”

      8. IIB – ZESPÓŁ 7os: Nikola Bąk, Kacper Olczak, Julia Guzik, Anastazja Maciejewska, Wiktor Orężak , Julia Jagodzińska, Liwia Zdunek - ,, Kochany Panie Mikołaju”

      9. II B – Liliana Bodych ,,W te nasze święta”

      10. III B – Brajan Lazurek ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”

      11. IIIB – Iga Tondera ,,Dzisiaj w Betlejem”

      12. IVA – ZESPÓŁ 4os: Zuzanna Wiśniewska, Lena Nawrocka, Magda Olesińska , Katarzyna Kakietek ,,Świeć Gwiazdeczko”

      13. IV B – Marta Sieczka ,, Gore gwiazda Jezusowi”

      14. IV B – Guzik Gabriela ,,Wśród nocnej ciszy”

       

      Klasy starsze – 5-8

      1. VB- Suchojad Lena ,,Cicha noc”

      2. VB – Marczak Martyna ,,Pachnie Świętami”

      3. VIB - Daria Sosnowska ,,Pachnie Świętami”

      4. VIB – ZESPÓŁ 2os: Wiktoria Konarska, Oskar Trzciński ,,Cicha Noc”

      5. VIIA – Julia Mońka ,,Mario czy Ty wiesz”

      6. VIIB – Pacholska Gabriela ,, Kolęda Cisza”

      7. VII B – Maja Nikodem ,, Święta w nas”

      8. VIIIA – ZESPÓŁ 3os – Julia Tondera, Rosner Wiktoria, Wolniewicz Anna ,,Mario, czy Ty wiesz”

      9. VIIIB – ZESPÓŁ 3os – Piotrowska Amelia, Łomiak Michalina, Stolarska Zuzanna) ,,Wśród nocnej ciszy”

       

      Wszystkim uczniom dziękujemy za pięknie wykonane kolędy i pastorałki.

       

     • „Świąteczna Paczka”

     • Staje się to już tradycją, że uczniowie naszej szkoły odwiedzają seniorów mieszkujących w Wiskitkach. W tym roku również byliśmy z pięknymi prezentami. To bezcenne chwile pełne wzruszeń i radości, które warto powtarzać.

     • Zimowe zabawy na śniegu

     • Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… Na taką pogodę dzieci czekały długo! Dzisiaj uczniowie kl. 2 i 3  pod czujnym okiem wychowawczyń, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały saneczkowe zawody, robiły aniołki na śniegu, a przede wszystkim – klasowe bałwany. Pomysłom nie było końca. Choć zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych. Mimo, że zimowa aura i warunki do zabaw na śniegu długo u nas nie zabawią, mamy nadzieję, że w ferie zimowe pogoda nam to zadośćuczyni i będziemy mogli ponownie oddawać się śniegowemu i zimowemu szaleństwu.

     • Wycieczka klas trzecich do teatru

     • 13 grudnia 2022 r. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku zaprosił nas na spektakl Opowieść wigilijna, na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa.

      Na dużej scenie teatru z zapartym tchem śledziliśmy losy głównego bohatera-samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku i twierdzi, że nie warto marnować czasu ani pieniędzy: …Święta, święta, i co z tego…? . Ale postawa Ebenezera zmienia się. Pewnego świątecznego wieczoru, odwiedza go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany gość zapowiada przybycie trzech kolejnych duchów: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Scrooge analizuje swoje postępowanie, próbuje zmienić, i zmienia swoją przyszłość: … Święta, święta – coś pięknego… .Opowieść wigilijna wprowadziła nas w nastrój zadumy, smutku, ale i radości. Opowiedziała o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością, przypominając jednocześnie o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy, odmienia widzenie świata i ludzi. 

      Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałą grę płockich aktorów: Doroty i Szymona Cempurów, Piotra Bały, Henryka Jóźwiaka, Hanny Zientary i wielu innych. Ich aktorski kunszt nagrodziliśmy gromkimi brawami.Widowisko muzyczne wprawiło nas w świąteczny nastrój.

      Sztuka Karola Dickensa jest adresowana nie tylko do dzieci. Dzięki przesłaniu, jakie niesie oraz wymownej symbolice, może i powinna zainteresować również dorosłego widza.

     • Gala Sportu

     • W dniu 8 grudnia 2022 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie odbyła się gala sportu podsumowująca rywalizację sportową w Powiecie Żyrardowskim w roku szkolnym 2021/2022. Na powyższe wydarzenie przybyli przedstawiciele wszystkich szkół z powiatu żyrardowskiego wraz z władzami samorządowymi. Nasza szkoła na 29 placówek oświatowych w powiecie żyrardowskim zajęła:

      w kat. dzieci (uczniowie klas 4-6) V miejsce,

      w kat. młodzież (klasy 7-8) III miejsce.

      Oprócz listów gratulacyjnych nasz szkoła otrzymała gratyfikację na zakup sprzętu sportowego od Starosty Powiatu Żyrardowskiego w kwocie 600zł. Wszystkie upominki i nagrody przekazywały wybitnie osobowości polskiego sportu -Tomasz Majewski oraz Luiza Złotowska. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły doskonałej postawy sportowej oraz życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.

      Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego

      Ewa Polańczyk,

      Grzegorz Materski,

      Łukasz Janicki.

     • Konkurs Poezji Śpiewanej "Śpiewać każdy może..."

     • 7 grudnia b.r. odbył się  Konkurs Poezji Śpiewanej "Śpiewać każdy może...", pod hasłem "Piosenka jest dobra na wszystko". Konkurs organizuje od kilku już lat Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. Jest on okazją do zainteresowania uczniów poezją śpiewaną, popularyzuje piosenki o walorach artystycznych i jak każdy konkurs, kształtuje umiejętności współzawodnictwa.Konkurs podzielony jest na dwie kategorie- I kat. to uczniowie klas 6-8 SP,  II kat.- to szkoły średnie. W tym roku dużo lepiej wypadli młodsi uczniowie. Na wysoki poziom pierwszej kategorii niewątpliwie wpłyneły uczennice z klasy  7b w Wiskitkach- Maja Nikodem i Gabriela Pacholska. Jury nagrodziło Gabrysię III miejscem. Młoda wokalistka pięknie wykonała utwór z repertuaru Katarzyny Groniec- "Kolęda cisza". Obie  uczennice otrzymały dyplomy i drobne upominki.

      nauczyciel muzyki- Iwona Maciejewska

     • Mikołajki w naszej szkole

     • Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.

             Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny świąteczny klimat. Były drobne upominki, słodkie niespodzianki, warsztaty o tematyce świątecznej i wiele uśmiechu na twarzach dzieci.

          

      ​​​​​​Kl. 1A​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Kl. 1B

      Kl. 2B

      Kl. 3B

      Kl. 7A i 7B

     • KOMUNIKAT

     • W związku z Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów nr 283 w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego, przedłuża się zakaz wstępu do szkół osób postronnych do 28 lutego 2023 r. 

     • Mikołajki z Gwiazdami

     • 4 grudnia na placu Wolności w Wiskitkach odbyły się Mikołajki z Gwiazdami. W programie koncerty. Gwiazdą wieczoru byl Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu. Na wydarzeniu pojawili się także: WonerS, TikShow i DJ Omenio. Nasi uczniowie wraz z opiekunami N. Mężyńska i A. Wiśniewska sprzedawali stroiki i ozdoby wykonywane przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Uzbieraliśmy łączną kwotę 561 zł.

      Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy

     • XVI Międzyszkolny Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami".

     • 23 listopada b.r. odbył się XVI Międzyszkolny Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Mazowieckim.
      Konkurs odbył się w grodziskim Centrum Kultury.  Młodzi wokaliści przyjechali  ze szkół podstawowych z Adamowizny, Międzyborowa, śpiewali uczniowie sześciu szkół z Grodziska Maz. oraz z naszej szkoły. Wiskitki reprezentowały:
      Martyna Marczak z kl. 5b, Maja Nikodem i Gabriela Pacholska z kl.7b. Nasze uczennice wspaniale zaprezentowały się na 
      festiwalu, choć profesjonalna, duża scena Centrum Kultury i pełna widownia na pewno stresowały młode wokalistki.
      Spośród
       24 piosenek, jury w składzie :

      -śpiewaczka operowa i aktorka – Pani Aleksandra Chacińska,
      -wokalistka rockowa (pseudonim: Efi)-Pani Justyna Kawałko 
      -Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Grodzisku Mazowieckim – Pani Wioletta Hajdus,

      przyznało III miejsce  Gabrieli Pacholskiej, która zaprezentowała piosenkę z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej- "Aleją gwiazd"

       


      Gratuluję wszystkim trzem uczennicom i życzę  kolejnych sukcesów

      -nauczyciel muzyki- Iwona Maciejewska

     • Spektakl teatralny pt. ,,Rumcajs”

     • W dniu 02.12.2022 r. uczniowie klasy 3b wybrali się do Centrum Kultury w Żyrardowie na przedstawienie teatralne pt. ,,Rumcajs”. Spektakl był roztańczony i rozśpiewany, co bardzo spodobało się najmłodszej publiczności. Piękna dekoracja oraz muzyka sprawiły, że dzieci mogły przenieść się w głąb niesamowitego lasu i przeżyć niezapomniane chwile. Przedstawienie zawierało cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.