• Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

     • ​​​​​​​Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w  luty z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

      Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był pod hasłem „Działajmy razem!”.

      Głównym celem DBI jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci i rozwiązań cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukowanie rodziców i nauczycieli w temacie cyberbezpieczeństwa.

      W czwartek 9 lutego, grupa uczniów  klasy V b wystąpiła  z przedstawieniem "O Bezpieczeństwie w  Internecie" dla klas  I - V.  Miało ono na celu przypomnieć i jeszcze w innej formie uświadomić dzieciom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu, jak ważne jest aby łączyć siły w działaniach na rzecz Internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci, a nie stanowił dla nich rosnące zagrożenie. Wszystko super się udało.

     • Bal Karnawałowy 2023

     • Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

      10 lutego 2023r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, który był prawdziwym świętem radości. Rada Rodziców przygotowała mnóstwo niespodzianek dla dzieci, dzięki czemu w szkole zrobiło się: kolorowo, wesoło i bajkowo. Tego dnia w szkole pojawiły się przepiękne postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, biedronkę, rycerzy, policjantów, Batmana… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Wszyscy bawili się wspaniale, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom, a to było głównym celem tego balu.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie tej fantastycznej imprezy.

       

     • Wyjazd do kina i parku trampoli

     • We wtorek 7 lutego uczniowie klas 6 i 8 udali się do kina, na długo wyczekiwaną kontynuację superprodukcji Jamesa Camerona „Avatar: Istota wody”. Scenariusz był bardzo poruszający, a fabuła trzymała w napięciu do końca. Jednak to, co zrobiło na widzach największe wrażenie, to niesamowite zdjęcia i efekty trójwymiarowe. Po filmie młodzież z opiekunami udali sie do Muzeum Spotru, a na koniec oddali się szaleństwu na trampolinach. Park trampolin stanowi doskonałą alternatywę  dla siłowni, czy innych sposobów spędzania czasu. Największą zaletą tego miejsca jest niezależność od pogody. Pobyt w Parku Trampolin  dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.

     • Nowe breloki do sal lekcyjnych zostaną wydrukowane przez uczniów

     • W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, w którym uczestniczy nasza szkoła, została zakupiona drukarka 3D Flashforge Adventurer 3 wraz z niezbędnym do drukowania filamentem. Drukarka obecnie stanowi wyposażenie pracowni informatycznej.

      Na lekcjach informatyki uczniowie klas VIII, poznają tajniki druku 3D. W tym celu uczą się korzystać z programu do modelowania 3D firmy Autocad - TinkerCad, w którym w sposób intuicyjny tworzy się modele.

      Wykorzystując dostępne zasoby uczniowie klas 8 pod nadzorem nauczyciela podejmą się wyzwania zaprojektować i wydrukować breloki do sal lekcyjnych.

      Liczymy na ciekawe projekty, którymi niebawem się pochwalimy.

     • Wycieczka do Mandorii

     • 6 lutego 2023 r. uczniowie klas drugich i trzecich, wraz z opiekunami: p. Anną Stelmaszczyk, p. Niną Mężyńska i p. Iwoną Wiktorowicz,  odwiedzili największy całoroczny park rozrywki w Polsce. Mandoria to ponad 20 atrakcji pod dachem: kolejki górskie, wielkie karuzele, zjeżdzalnie, labirynt luster, roller- coastery, Galeon czyli wirujący okręt, zderzające auta, strzelnica, dom zabaw, tratwa, rowery wodne i wiele, wiele innych. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

     • Gminne Igrzyska w Piłce Siatkowej

     • W dniu 2lutego 2023 roku na hali sportowej w Wiskitkach zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt w kategorii młodzież (uczennice klas VII i VIII). Do rewalizacji na poziomie Gminy przystąpiły cztery szkoły podstawowe z terenu Miasta i Gminy Wiskitki. Zawody zostały rozegrane w systemie każdy z każdym. Do dwóch wygranych setów. Ostatecznie reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Wiskitkach zajęła pierwsze miejsce awansując na zawody powiatowe. W bieżącym roku z racji wygrania w roku ubiegłym zawodów powiatowych, nasza szkoła wprowadza do rywalizacji powiatowej drugą szkołę.


      Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
      Prowadzący Grzegorz Materski


      Skład reprezentacji dziewcząt:
      1.  Makowska Aleksandra

      2.  Kiełbus Wioletta

      3.   Sydry Hanna

      4.   Troszko Małgorzata

      5.    Milewska Wiktoria

      6.    Romańczuk Oliwia

      7.    Jaworska Klaudia

      8.    Tondera Julia

      9.     Borowiecka Michalina

      10.   Materska Daria

      11.   Nikodem Maja

      12.   Kośmider Maja

      13.   Łomiak Michalina

      14.   Staniak Katarzyna

      15.   Tytek Zuzanna