• Informacja dla rodziców uczniów klasy I

     • Informujemy, że w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 wychowawcy klas pierwszych przekażą rodzicom informację dotyczącą wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty. Prosimy nie dokonywać wcześniej zakupu przyborów szkolnych.

     • Zakończenie roku w naszej szkole

     • ​​​​​​  Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci.  Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszej szkole uroczyste zakończenie roku  odbyło się 23 czerwca . Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2022/2023 zakończony, a przed nami dwa miesiące wakacji.

        Uroczyste zakończenie roku szkolnego zgromadziło wielu uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Na początku Pani Dyrektor Renata Budecka przywitała uczniów, rodziców, Wicedyrektor szkoły Panią Annę Szlagę, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki Pana Rafała Miturę, Zastępcę Burmistrza Pana Łukasza Boczkowskiego i Przewodniczącą Rady Rodziców Pani Katarzynę Tworkowską oraz Zastępca Pani Magdalena Kozłowska. 

         Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor  nagród za wysokie wyniki w nauce. Zostały również złożone podziękowania rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

         Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia Pani Dyrektor i  Pana Burmistrza podsumowujące schyłkowy rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

         Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

       Z wielką radością spotkamy się z naszymi uczniami  4 września, aby kontynuować wspólną naukę, a absolwentom życzymy powodzenia w nowej szkole.

     • Akcja wakacyjna - „Pocztówka z wakacji”

     • Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do udziału w akcji „Pocztówka z wakacji”!!!

      Rozpoczynamy I edycję naszych pozdrowień z wakacji.

      Prosimy pamiętać, że nie ważne w jakiej formie uczniowie spędzą wakacje, czy są to wakacje w ciepłych krajach, pod namiotem, na żaglówce, w górach, czy na działce u babci.

      Chcemy mieć z Wami kontakt również podczas wakacji! Dlatego zachęcamy do przesyłania pocztówek z miejsc, które w tym roku odwiedzicie podczas lata.

       

      Akcja „Pocztówka z wakacji” jest skierowana do wszystkich uczniów z naszej szkoły i ich rodziców.

      Finalnym elementem programu będzie stworzenie mapy Polski „Pocztówka z wakacji” w holu naszej szkoły.

      Dzięki udziałowi w akcji uczniowie będą mogl wzbogacić swoją wiedzę na temat naszego kraju, poznać nowe miejsca, a rodzice znajdą inspirację na kolejne wakacje.

       

       

      Pocztówki wysyłajcie na adres:

       

      Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej

      96-315 Wiskitki

      ul. Tadeusza Kościuszki 25

      96-315 Wiskitki

      Poland

       

      Na pocztówki czekamy do końca sierpnia!

     • To już ostatni dzień w szkole

     • Dzisiaj (22 czerwca) ostatni dzień w szkole, jutro (23 czerwca) zakończenie kolejnego roku nauki i wakacje! Na tę chwilę czekają wszyscy uczniowie.

      Ostatni dzień w szkole uczniowie klasy trzeciej  spędzili na świeżym powietrzu. Był czas na zabawę, relaks i łapanie wakacyjnego już klimatu.

     • Zakończenie roku w klasach ósmych

     • W środę, 21 czerwca uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Wiskitkach wzięli udział w komersie. Uroczystość zainaugurowała Dyrektor Szkoły Pani Renata Budecka, dziękując rodzicom, uczniom i wychowawcom za przygotowanie uroczystości. Po przemówieniu i oficjalnym rozpoczęciu imprezy uczniowie zatańczyli uroczystego poloneza. Po polonezie nadeszła pora na część oficjalną, w czasie której życzenia dla uczniów przekazał pan Burmistrz Rafał Mitura życząc absolwentom udanej zabawy oraz Przewodnicząca Rady Rodziców- Katarzyna Tworkowska. Ósmoklasistom przekazane zostały dyplomy, nagrody oraz prezenty. Dyplomy i podziękowania otrzymali również rodzice najzdolniejszych uczniów oraz niezastąpieni i zawsze pomocni opiekunowie, którzy wspierali działania  Szkoły. Nie zabrakło pięknych kwiatów, podziękowań i wzruszeń. Miłą niespodziankę przygotowali dla absolwentów również uczniowie z pierwszych klas. Atmosfera była bardzo podniosła, a uczniowie wyglądali pięknie.

      Potem przyszedł czas na prawdziwe taneczne szaleństwo. Wszyscy uczestnicy imprezy bawili się doskonale. Młodziez bawiła sie w rytmach dyskotekowej muzyki, a jedzonko było przepyszne. Z pewnością wszyscy ósmoklasiści, którzy brali udział w balu, będą mieć masę wspaniałych wspomnień z nim związanych.


      Za zorganizowanie tak wspaniałego balu gorące podziękowania należą się rodzicom.

       Naszej Młodzieży życzymy powodzenia w dalszej drodze przez życie.

       

     • Dzień Rodziny klasy 2b

     • 19 czerwca w Łubnie rodzice uczniów z kasy 2b zorganizowali po raz drugi rodzinny piknik. Dzieci bawiły się, integrowały, a towarzyszyli im rodzice i wychowawczyni. Ideą pikniku była integracja przez zabawę.

     • Uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły

     • 19 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru nowym reprezentantom pocztu sztandarowego. Funkcję tą, która jest niezwykłym zaszczytem pełnią uczniowie z wysoką kulturą osobistą i nienagannym zachowanie.

      W związku z tym, nowy poczet składający się z uczniów klasy VII w składzie: Marcel Trzciński (chorąży), Zuzanna Getka, Ines Zarzycka (asysta), drugi zastęp: Oskar Skrzypczyński (chorąży), Gabriela Pacholska, Maja Nikodem (asysta) oraz trzeci zastęp Jakub Śnieg (chorąży), Julia Mońka, Dominika Zarzycka (asysta) złożył uroczyste ślubowanie, po czym przejął sztandar od ustępującego pocztu z klas VIII.

      W ślubowaniu uczniowie zobowiązali się strzec sztandaru, dobrego imienia szkoły oraz sumiennie realizować swoje obowiązki.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z pełnienia tak zaszczytnej funkcjiw szkole.

      Po tej uroczystości Pani Dyrektor Renata Budecka wręczyła uczniom dyplomy za 100% frekwencję i udział w konkursach szkolnych.

       

       

     • Dzień Pustej Klasy

     • Dzień pustej klasy to globalny ruch mający na celu inspirowanie i celebrowanie zabaw i nauki na świeżym powietrzu.

      W tym dniu  w sali 2a  wszystkie ławki były puste. Dzieci zajęły ławki w „zielonej klasie” na świeżym powietrzu. To był dzień inny niż wszystkie. Odkrywaliśmy piękno natury, odbywaliśmy spacery, uczyliśmy się pod chmurką, bawiliśmy się w kontakcie z przyrodą.  

      Ten dzień dostarczył nam możliwości uważnej i radosnej obserwacji natury. Edukacja terenowa, outdoorowa okazała się dla nas wszystkich wspaniałym czasem budowania relacji, odkrywania, doświadczania tego wszystkiego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Niewątpliwie jest to jedna z najszczęśliwszych edukacji na świecie 🙂

     • Konkurs "Matematyka w obiektywie" rozstrzygnięty!!!

     • Zwycięzcy konkursu:

      I miejsce Jagoda Domańska kl. 6b za zdjęcie pt. "Droga, czas, prędkość"

      II miejsce Zuzanna Drzewiecka kl. 6b za zdjęcie pt. "Nadmorska słoneczna cięciwa równoległości"

      III miejsce Julia Mońka kl. VIIa za zdjęcie pt. "Chwila"

       

      Gratulujemy !!!

     • Dzień bez plecaka

     • W środę 14 czerwca 2023r. w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka – z ang. „no backpack day”. Tego dnia nasi uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Inicjatywa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

      Uczniowie naszej szkoły okazali się bardzo kreatywni. Zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole sklepowe kosze na zakupy, pojemniki na ciasto, garnki, skrzynki na narzędzia, kosze na śmieci, walizki, kosze wiklinowe i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. 

     • Wycieczka klasy 3b do parku trampolin

     • 12 czerwca 2023 r. w ramach nagrody za zdobycie I miejsca w konkursie plastycznym klasa 3b wybrała się do Parku Trampolin "Kocham skakać" w Warszawie. Park Trampolin okazał się idealną  „odskocznią” od codziennej rutyny. Wszyscy z radością skakaliśmy na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowy tor przeszkód. Z  każdym kolejnym skokiem uśmiech na twarzach dzieci się powiększał. To było super  połączenie przyjemnego z pożytecznym.

       

     • Wycieczka do Frajdalandii

     • We wtorek 6 czerwca dzieci z klasy 2a wybrały się na wycieczkę do Frajdalandii w Budach Iłowskich.  Na miejscu było mnóstwo atrakcji, m. in. mini zoo, w którym dzieci miały możliwość zobaczyć strusie, konia, kucyka owce, alpaki oraz lamy. Odważne dzieci miały możliwość nakarmienia zwierzątek pyszną marchewką. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sokolnicze, gdzie dzieci z dużym przejęciem wysłuchały ciekawostek o jastrzębiach, sowach oraz orłach. Było też mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu : dmuchańce, tyrolka, plac zabaw. Dzieciaczki miały możliwość spróbowania swoich sił pokonując trasę parku linowego oraz labiryntu.Wszystkie atrakcje mieściły się na świeżym powietrzu nieopodal pięknego lasu na łonie natury. Był to dla wszystkich bardzo udany wyjazd.

     • Spotkanie z Księdzem Biskupem

     • W poniedziałek 5 czerwca gościliśmy w progach naszej szkoły biskupa łowickiego księdza Andrzeja Franciszka Dziubę. Podczas wizytacji parafii obecni byli również starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz oraz burmistrz Miasta i Gminy w Wiskitki Rafał Mitura, a także miejsciwejscowy proboszcz Witold Okrasa, nauczyciele i uczniowie. Reprezentanci naszej szkoły przygotowali krótki program slowno- muzyczny pod hasłem "Eucharystia jest moją autostradą do nieba".

     • SZKOLNY KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY!

     •   FAIRYTALE 

      Dnia 5 czerwca 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs  literacki   FAIRYTALE

      “My last holiday”  adresowany do uczniów  w kategorii klas  IV - VI i VII - VIII.

                  Należało opisać  swoje ostatnie wakacje w języku angielskim oraz wykonać  ilustracje
      do opowieści. Mogły  to być własne rysunki, wycinanki lub kolaże. Tak sporządzony wątek opowieści musiał mieć formę książki.  W tym celu można było wykorzystać stary egzemplarz książki. W ten sposób  została stworzona  własną książka, a stary egzemplarz otrzymał  kolejne życie.

       Kategoria - kl. IV - VI

      1. miejsce – Nikola Jaśpińska  kl. IVb

      2. miejsce – Maja Felczak kl. Va

      3. miejsce ex aequo– Zuzanna Drzewiecka kl. VIb; Franciszek Jagiełło kl. VIb

       Wyróżnienia:

       Angelika Multan kl. VIb

      Oskar Trzciński kl. VIb

      Kategoria - kl. VII - VIII

      1. miejsce ex aequo  – Gabriela Gipsiak kl. VIIa; Małgorzata Troszko kl. VIIb

       

       

      GRATULACJE!!!