• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • Jesień ,to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Właśnie dlatego, uczniowie klas 1-3 naszej szkoły spotkali się przy wspólnym biesiadowaniu. Podczas spotkania uczniowie poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego obecnie warzywa. Dowiedzieli się, skąd pochodzi i jak trafił do Polski. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy wzięli udział w pieczeniu kiełbasek i degustacji pieczonych ziemniaków.

     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniu 27 września odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły klasy: 8a, 8b, 7a i 7b. Uczniowie  rozpoczęli zwiedzanie od spaceru po przepięknych ogrodach Łazienek Królewskich.  Udaliśmy sie również na niecodzienną lekcje WF-u. Była to doskonała alternatywa dla zwykłych zajęć. Tutaj stwierdzenie „przyjemne i pożyteczne” pasuje idealnie: doskonała zabawa i rozwój fizyczny w formie, która zachęci do wejścia na trampoliny nawet miłośników zwolnień z WF-u.

     • "KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!!!

     • ​​​​​"Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uczniowie ze szkoły w Wiskitkach wzięli udział w happeningach zorganizowanych przy przejściach dla pieszych.

      Mamy nadzieję, że takie kampanie wpłyną na świadomość kierowców i przyczynią się do  bezpieczniejszej jazdy samochodami na naszych drogach!

     • Zajęcia z wyszywania w klasie 3b

     • Umiejętności manualne są bardzo ważne i przydatne.Szycie, 🧶 szydełkowanie, 🧵wyszywanie… to sprawności, które mogą towarzyszyć nam również w dorosłym życiu. Przy okazji należy też wspomnieć o wartościach sentymentalnych jakie będą posiadały ręcznie wykonane/ozdobione wyroby.

      🧒👧 Uczniowie klasy 3 w ostatnim czasie ćwiczyli takie właśnie umiejętności biorąc udział w zajęciach haftowania. Ćwiczyli cierpliwość, nauczyli się podstawowych ściegów, a efekty ich pracy zarejestrował aparat! 

     • " Antek- dzielny wojownik"

     • Dziś w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna dla Antaka. Wspólnymi silami uzbieraliśmy niebagatelną kwotę 3478,60zl. Dziękujemy rodzicom za smaczne ciasta i uczniom za zaangażowanie i mnóstwo dobrej pracy - warkoczyki, malowanie buziek, loteria fantowa oraz tatuaże.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

     • Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

      W słoneczny poranek  22 września 2023 r. na placu szkolnym rozpalono grilla. Był to dla uczniów klasy trzeciej znak, że  rozpoczynają się  obchody „Święta pieczonego ziemniaka”. Spotkanie obfitowało w liczne zabawy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady grillowanych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta.

     • Dzień Kapsla - 21 września

     • Dzień Kapsla przypada na 21 września. Jest to stosunkowo młode święto - po raz pierwszy jego obchody miały miejsce w roku 2019. Miało to miejsce w Poznaniu nad Wartą, gdzie podczas akcji sprzątania terenów nadrzecznych organizowanej przez markę Duży Ben zebrano 50 000 kapsli!

      Na pamiątkę tego wydarzenia ustanowiono święto mające na celu szanowania, a nie wyrzucanie kapsli. Zyskuje na tym również środowisko naturalne! A ten typowy odpad może przecież stanowić przedmiot zabawy i rozrywki (słynna gra w kapsle).

     • Kreatywne malowanie kamieni

     • Malowanie kamieni - rzecz, która cieszy małych i dużych. Radość tworzenia widoczna była na twarzach uczniów klasy Ib. Każdy wyczarował to, co podpowiedziała mu wyobraźnia i nikt nie przejmował się, że mu coś nie wyszło. Ważny był sam proces tworzenia.

     • Dzień Kropki

     • Niezwykłe święto, które od lat inspiruje dzieci na cały świecie. Święto dedykowane dzieciom w różnym wieku, dlatego obchodzi się je przede wszystkim w szkołach i przedszkolach. Nazwa brzmi dosyć niepozornie, ale w rzeczywistości kryją się pod nią niezwykle atrakcje dla najmłodszych i – co najważniejsze – wspaniałe przesłanie. Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Opowieść wydana w 2003 roku szybko zyskała popularność wśród najmłodszych, głównie za sprawą wciągającej fabuły. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti, która właśnie dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości.

     • Wycieczka do Kawęczyna – Od ziarenka do Bochenka

     • Uczniowie klasy III b wzięli udział w pełnym atrakcji dniu w  Gościńcu położonym we wsi Kawęczyn. Uczniowie wzięli udział między innymi w wypiekaniu chleba, pokazie sztuki kowalskiej, byli z wizytą w mini zoo. Jest to wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas a jednocześnie zapoznać dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia oraz ogrzewany całoroczny budynek gospody i potężne wiaty biesiadne z miejscem na ognisko.

      Program pobytu obejmojmował: staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, zwiedzanie mini- zoo, a w nim: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą, przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, ognisko z pieczeniem kiełbasek pod zadaszeniem.

     • Narodowe czytanie "Nad Niemnem"

     • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. 12 września na patio przed Gminną Bibilioteką Publiczną  jej fragmenty czytali: 

      • p. Łukasz Boczkowski - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki, 
      • p. Hanna Lipińska - wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Wiskitki,
      • p. Renata Budecka- dyrektor SP. im Marii Kownackiej w Wiskitkach,
      • p. Anna Spójka- etnograf z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi,
      • panie z Koła Gospodyń Wijskich w Wiskitkach: p. Elżbieta Sydry, p. Irena Orlikowska, p. Maria Tęsiorowska,
      • p. Anna A. Wrzesień i  Rebata Okońska z ZS nr 3 w Wiskitkach oraz uczniowie Julia Niemiec, Julia Drozdowska oraz Patryk Kołakowski,
      • p. Hanna Klem - mieszkanka Starych Kozłowic,
      • Monika Duda-Gieryk dyrektor naszej Biblioteki.

      Czytanie wybranych fragmentów spotkało się z dużą uwagą zgromadzonych słuchaczy. Po wysłuchaniu lektury można było oznaczyć pamiątkową pieczęcią swój egzemplarz książki. Każda taka inicjatywa ma ogromne znaczenie w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia.

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Strażacy w akcji”

     • W sierpniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Strażacy w akcji". Organizatorami konkursu plastycznego  byli: Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Stanisława Reymonta, Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

      Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania popularyzacją ochotniczego ruchu strażackiego, popularyzacja wiedzy medialnej i samorządowej, rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych, motywowanie do rozwijania swoich pasji,  kształtowanie wrażliwości estetycznej, zaangażowanie dzieci i młodzieży w propagowanie pozytywnego wzorca nowoczesnego wizerunku OSP.

      Laureatką tego konkursu, zajmując III miejsce została uczennica klasy III a- Liwia Sobota. Pozostali uczniowie IIIa zostali wyróżnieni nagrodą dla najbardziej kreatywnej klasy w tymże konkursie.

      GRATULUJEMY!!!