• Jasełka szkolne

     • W naszej szkole tuż przed wigilią Bożego Narodzenia tj. 22 grudnia odbyły się Jasełka Szkolne . Zostały przygotowane przez panie: Monikę Piotrowską, Jolantę Tomaszewską oraz Małgorzatę Barczykowską przy współudziale klas 3a i 3b. Przepiękną dekorację przygotowała pani Agnieszka Wiśniewska. Jasełka wprowadziły nas w nastrój Bożego Narodzenia oraz przypomniały jak to było z narodzinami Syna Bożego i co jest w życiu najważniejsze. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali!

     • Wigilia klasowa

     • "Cicha noc, święta noc

      pokój niesie ludziom wszem..."

       

      W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zostały zorganizowane wigilie klasowe. Zgodnie z tradycją wychowawcy każdej z klas ze swoimi uczniami zasiedli do stołu, na którym czekały tradycyjne potrawy wigilijne oraz owoce, pierniki i inne słodkości. Wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne.

       

      Wesołych świąt!

     • Świąteczne życzenia od najmłodszych

     • 21 grudnia 2023 r. uczniowie klas czwartych z Panią Dyrektor Renatą Budecką i wychowawczynią p. Agnieszką Wiśniewską odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w Wiskitkach, aby na ręce Pana Burmistrza złożyć świąteczne życzenia oraz zaśpiewać kolędę. Włodarz miasta również życzył swoim gościom wspaniałych i zdrowych Świąt oraz obdarował maluchy słodkimi upominkami. Nasi uczniowie nie zapomnieli również o naszych miłych sąsiadach ZS nr 3 w Wiskitkach. Złożyli wszystkim świąteczne życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane stroiki. 

     • Wycieczka do fabryki bombek

     • Dzieci z klasy 3a i 3b   wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami wybrały się 20 grudnia na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych „DEKOR” w Piotrkowie Trybunalskim.

      Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie dzieci z procesem powstawania ozdób choinkowych.

      Zwiedzanie fabryki obejmowało cały proces wytwórczy, począwszy od szklanej rurki do uzyskania ręcznie malowanych, pięknie zdobionych bombek, jakie można zakupić w sklepach.

      Na koniec wycieczki przygotowano dla wszystkich dzieci warsztaty z samodzielnego malowania bombek. Każde dziecko mogło pomalować cztery bombki i ozdobić je wybranymi dowolnie produktami ozdobnymi. Wszystkie bombki były pakowane w specjalne podpisane pudełko, po to, aby każde dziecko mogło je ze sobą zabrać na pamiątkę.

       

      Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone i pełne niezapomnianych wrażeń. Wizyta w takim miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój .

      Tegoroczne święta na pewno będą wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będą ich piękne, ręcznie zdobione kolorowe bombki.  To była udana wycieczka.

     • Szkoła na świeta sie stroi

     • Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Sale lekcyjne zostały udekorowane okolicznościowymi ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez naszych uczniówuczniów.

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     • W piątek 15.12.2023r w naszej szkole odbył się wspaniały kiermasz bożonarodzeniowy. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. Rodzice bardzo się zaangażowali z czego ogromnie się cieszymy. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w przeróżne świąteczne dekoracje, upominki… wykonane przez dzieci, rodziców czy też babcie. Były też różne pyszne domowe ciasta, babeczki, ciasteczka. Pomysły wykonanych ozdób bożonarodzeniowych przeszły nasze oczekiwania.  Wszystko było takie piękne, że aż szkoda było sprzedawać. 

      Wszystkim serdecznie i z całego serca bardzo dziękujemy za:

      – piękne stroiki zrobione przez uczniów

      – za bombki własnoręcznie robione

      – ozdoby bożonarodzeniowe

      - choinki i skrzata.

      Dziękujemy również rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta i babeczki.Cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu. 

     • „SZKOLNY RODZINNY KONKURS POETYCKI”,

     • adresowany do uczniów klas I - VIII

       

      ROZSTRZYGNIĘTY!!!

       

      ZWYCIĘZCY:

       

      Liliana Bodych kl. 3 b i mama Weronika

      Maja Felczak kl. 6 a

      Wiktoria Konarska kl. 7 b

      Amelia Rakowska kl. 2 b i Zuzanna Rakowska kl. 3 a

      Adam Woźnicki kl. 2 b

       

      GRATULACJE!!!

     • „SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH”

     • ROZSTRZYGNIĘTY!!!

       

      ZWYCIĘZCY:

       

      Klasy IV - V

       

      1. Miejsce - Julia Sosnowska kl. V b

      2. Miejsce - Gabriela Guzik kl. V b

      3. Miejsce - Wiktoria Kosyl kl. IV a

       

      Klasy VI - VIII

       

      1. Miejsce -Wiktoria Konarska kl. VII b

      2. Miejsce - Daria Sosnowska kl. VII b

      3. Miejsce - Maja Konarska kl. VI b

       

      Gratulacje!!!

     • Mikołajki w naszej szkole

     • 6 grudnia – jak dobrze wiecie

      Święty Mikołaj chodzi po świecie.

      Dźwiga swój worek niezmordowanie.

      I każde dziecko prezent dostanie.

      6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku wyjątkowo za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana biegały po korytarzach dzieci ubrane w piękne mikołajkowe czapki.

      Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do szkoły zbliża się Święty Mikołaj we własnej osobie. Oprócz worka pełnego prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim osobiście wręczał prezenty a dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wierszykami.

      Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego wspaniałego dnia. 

     • Świąteczne dekorowanie sal lekcyjnych

     • Coraz bliżej święta… czas więc na dekorowanie sal lekcyjnych. Dzieci z Ib zadbały o stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w swojej klasie.

      Uczniowie  ochoczo zaangażowali się w przystrajanie pracowni. Przygotowując salę lekcyjną do Świąt Bożego Narodzenia, wykazali się wyjątkową kreatywnością, dołożyli wszelkich starań, aby wyglądały one pięknie.

     • Zimowe zabawy na śniegu

     • Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Dlatego też uczniowie klas młodszych pod czujnym okiem wychowawczyń, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, jeździły na sankach i budowały bałwany czerpiąc mnóstwo przyjemności i radości z zimowej aury. Takie wyjście z sali lekcyjnej to świetna rozrywka i wielka frajda dla dzieci, ale także promocja zdrowego stylu życia. 

     • Wycieczka klas v-tych do Warszawy

     • 18.10.2023 r. uczniowie z klas Va i Vb udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu był spektakl "Mały Książę" w Teatrze "Scena Relax".

      Była to musicalowa wersja utworu A. de Saint-Exupery'ego , który jest lekturą obowiązkową. Inscenizacja przeniosła nas w świat pełen magii, wzruszeń, barwnych kostiumów, akrobacji, pełnych emocji piosenek. Urzekająca muzyka i słowa- cytaty, które były przez uczniów dobrze rozpoznawane dopełniły reszty. 

      Był to świetnie spędzony czas. Pogoda nam dopisała, humory również.