• Wiosenne powroty

     • Bocian biały to ukochany ptak Polaków, symbol szczęścia, nieodłączny element rodzimego krajobrazu. W tym roku wiosna nadchodzi powoli, wszystko budzi się do życia. A jak wszyscy wiemy, przylot bocianów jest zwiastunem nadchodzącej wiosny. Dlatego naszym kolejnym pomysłem na pracę plastyczną w klasie 2b jest bocian.

     • Zdrowo, smacznie, kolorowo

     • Wiosna to czas na zdrowe sałatki. Uczniowie klasy 2a własnoręcznie przygotowali pyszną, witaminową ucztę. Co ciekawe dzieci próbowały wszystkiego nawet kukurydzy i jarmużu. Jednak przebojem był miód, który wszystkim smakował.

     • Wiosenne kwiaty

     • Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy kreatywne działania - były to wyklejane bukiety wiosennych kwiatów wykonane z bibuły i papieru. Robienie kwiatów z papieru wymaga trochę czasu i cierpliwości, ale  daje mnóstwo satysfakcji, gdy widzimy końcowe efekty naszej pracy. 

      Wiosenne krokusy to bardo efektowne a przy tym bardzo proste w wykonaniu wiosenne kwiaty.

      Uczniowie 3b wykonały je sprawnie i z łatwością.

     • A może by tak zaprzyjaźnić się z owadami?

     • Podczas zajęć uczniowie klasy 2b uczestniczyli w  lekcji, w czasie której poznawali osobliwości świata owadów - osy, pszczoły, chrząszcze oraz motyle.  Dzieci poznały ciekawostki z życia owadów, ich cykle rozwojowe, znaczenie tych organizmów dla człowieka. Lekcja dostarczyła im wiele emocji, wpłynęła na rozwój zainteresowań przyrodniczych i kształtowanie postawy badawczej. Uczniowie w czasie zajęć stworzyli piękne wiosenne owady. Lekcja o owadach była bardzo ciekawa i wzbudziła wiele emocji.

     • Dzień Kolorowej Skarpetki

     • 21 marca kojarzy się nam z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Nie każdy wie, że tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień Kolorowej Skarpetki. W naszej szkole wspólnie uczciliśmy każde z tych świąt. 

      Uczniowie klasy 1a solidaryzując się z osobami z zespołem Downa wzięli udział w skarpetkowym wyzwaniu- każdy z nas założył kolorowe skarpetki z dwóch różnych par.

      Pamiętajmy, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania!

     • Pierwszy Dzień Wiosny połączony z "Operacją czysta rzeka"

     • Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno!

      Ciebie pożegnamy , wiosnę przywitamy!

      Takim oto hasłem pierwszaki powitały Pierwszy Dzień Wiosny. Mimo wielu atrakcji, najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna. Uczniowie klasy 1a wzięli udział w akcji ekologicznej Operacja rzeka. Dzieci sprzątały brzegi rzeki Pisi. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie dbają o wspólną przestrzeń.

     • Wycieczka do miasteczka przygód "Mandoria"

     • W poniedziałek 21 marca 2022 r. uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę integracyjną do Parku Rozrywki Mandoria. W parku znajdują się liczne atrakcje: karuzele, roller-coastery, rowerki wodne, zjeżdżalnia czy olbrzymi małpi gaj. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie przyznali, że jest to coś więcej niż zwykłe wesołe miasteczko bądź park z przejażdżkami. W Mieście Przygód atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki.Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Przyniosła wiele wrażeń i niesamowitych emocji.

     • POSZUKIWANIA WIOSNY

     • W tym roku wiosna budzi się powoli.

      Stęsknieni za promykami słońca, ciepłym deszczykiem, delikatnymi podmuchami wiatru, niosącymi wiosenne zapachy, uczniowie klasy II b wyruszyli na  poszukiwania oznak wiosny w najbliższym otoczeniu. Wiosna rozleniwiła nas dużą ilością słońca i ferią kolorów, to jeszcze całkiem niedawno musieliśmy się mocno natrudzić, aby znaleźć jej pierwsze oznaki.

      Oto efekty naszych obserwacji ;)

     • POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA W ŻYRARDOWIE

     • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla Zwierząt im. Psa Kazana w Żyrardowie. Jak co roku została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję.

     • Kolorowo, czyli... zdrowo w klasie 2b

     • SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO – taki był dzisiejszy dzień w klasie 2b.

      Na podsumowanie zajęć dotyczących zasad zdrowego odżywiania, dzieci wykonały surówki.  Zapoznały się z kolejnymi etapami pracy i pamiętając o zasadach higieny, bezpieczeństwie oraz estetyce podania posiłku, przygotowały przepyszne potrawy. Zapraszamy do galerii.

     • Dzień Bez Plecaka

     • Dnia 11 marca Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Bez Plecaka. Tego dnia były dozwolone wszystkie opakowania, pojemniki, w których uczniowie przynosili książki i przybory szkolne. Pomysły młodzieży bardzo nas zaskoczyły, widać było, że wszyscy się świetnie bawili. Autorkami pomysłu były uczennice Oliwia Pindor oraz Jagoda Kowalewska. Oto krótka fotorelacja.

     • DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

     • Wszechobecne serdeczne życzenia płynące od uczniów dla uczennic i nauczycielek naszej szkoły od samego rana wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Międzynarodowy Dzień Kobiet przypadający w kalendarzu na 8 marca to święto szczególne, obchodzone we wszystkich czasach i kulturach zawsze w uroczysty sposób.

     • POMOC UKRAINIE

     • Dyrekcja i cała społeczność naszej szkoły solidaryzuje się w tych trudnych chwilach z Ukrainą.

      Dziś 4.03 2022 do budynku małej szkoły podstawowej w Wiskitkach dostarczyliśmy żywność i inne niezbędne środki, które są przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań tak, by ułatwić pomoc  naszym sąsiadom.

       

     • Zajęcia pozalekcyjne

     • Informacja dla rodziców oraz uczniów - zajęcia pozalekcyjne.

       

      Uczniowski Ludowy Klub Sportowy VIS Wiskitki jest organizacją pożytku publicznego działającą na terenie Miasta i Gminy Wiskitki od 2006 roku. Głównym celem klubu jest organizowanie pozaszkolnego życia sportowego naszych członków. W ramach działalności statutowej przygotowaliśmy dla naszych uczniów następującą ofertę zajęć pozaszkolnych.

       

      Sekcja tenisa stołowego.

      Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godzinach 16.00-18.00 oraz piątek w godzinach 17.00-20.00. Prowadzący Pan Dariusz Mitrowski.

      Sekcja piłki siatkowej.

      Zajęcia odbywają się każdy wtorek i środę w godzinach 16:00-18:00. Prowadzący zajęcia Pan Łukasz Janicki oraz  Pan Grzegorz Materski.

      Sekcja badminton.

      Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 16.00-17.30. Prowadzący Pan Dariusz Cierebiej.

      Sekcja bokserska.

      Zajęcia odbywają się w każdy środę w godzinach 17.30-18.30 prowadzący Pan  Łukasz Majchrzak

      Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w ofercie sportowej naszego klubu.

      Ze sportowym pozdrowieniem

      Prezes klubu Grzegorz Materski

      Wszystkie zajęcia są realizowane w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wiskitkach im Marii Kownackiej przy ulicy Kościuszki 25.

     • Ostatni dzień karnawału

     • W ostatni dzień karnawału nasi uczniowie tradycyjnie pojawiają się w szkole w przebraniach. Przygotowane przez uczniów stroje zawsze wyróżniają się oryginalnością i klasą.

     • Wycieczka do "Mandorii"

     • 1 marca uczniowie klasy 5a wybrali się do tematycznego parku rozrywki –Mandoria w Rzgowie.

      Ten, otwarty w lipcu 2021 roku, obiekt jest największym całorocznym parkiem rozrywki w Polsce. Znaleźliśmy tam ponad 20 atrakcji pod dachem, w tym roller-coastery, karuzele, zjeżdżalnie na 6 torów, łódki na wodzie, labirynty i wiele innych. W „Mieście Przygód” atrakcje są naturalną częścią całego miejsca, czyli miasta ze swoją historią i stylem. To tutaj renesansowa Europa łączy się z nowoczesnością, a XVI-wieczne miasto handlowe zmienia się w park rozrywki, dzięki czemu poczuliśmy się, jakbyśmy przenieśli się w czasie. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

      Mandoria z pewnością jest miejscem niezwykłym, które zagwarantowało nam wspaniałą zabawę i masę niesamowitych emocji.