W naszej szkole zrobiło się ostatnio bardzo jesiennie. Dynia idealnie wpisuje się w jesienny klimat, więc warto ją wykorzystać jako ozdobę. Klasa 2b wykonała dziś dyniowe zwierzątka aby udekorować swoją klasę.
W naszej szkole zrobiło się ostatnio bardzo jesiennie. Dynia idealnie wpisuje się w jesienny klimat, więc warto ją wykorzystać jako ozdobę. Klasa 2b wykonała dziś dyniowe zwierzątka aby udekorować swoją klasę.
Szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III „Mój ulubiony bohater książkowy”
Organizator konkursu: Biblioteka szklona
Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań literaturą dla dzieci,
- wyrabianie wrażliwości na piękno zawarte w literaturze,
- kształtowanie wrażliwości estetycznej dziecka,
- rozwój wyobraźni i ekspresji twórczej.
Uczestnicy: Konkurs adresowany jest do uczniów z klas I – III
Warunki uczestnictwa:
1. Dla chętnych uczniów z klas I - III.
2. Format pracy dowolny.
3. Technika wykonania dowolna.
4. Prace samodzielnie wykonane przynosimy do biblioteki szkolnejdo 26 października 2021 roku.
5. Na odwrocie pracy umieszczamy dane (imię, nazwisko, klasa, nazwa bohatera).
6. Na zwycięzców czekają nagrody!
Szkolny konkurs plastyczny „Plakat zachęcający do czytania” dla uczniów klas IV – VIII
Organizatorzy konkursu: Biblioteka szkolna, nauczyciel plastyki
Cele konkursu:
- rozbudzenie zainteresowania książką,
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
- kształcenie umiejętności tworzenia plakatu,- rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych,
- rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności.
Uczestnicy: Konkurs adresowany jest do uczniów z klas IV – VIII
Warunki uczestnictwa:
1. Chętni uczniowie z klas IV – VIII mają za zadanie wykonać plakat, który zainspiruje do czytania książek. Plakat powinien zawierać hasło reklamowe promujące czytelnictwo.
2. Uczestnicy samodzielnie przygotowują prace plastyczne w postaci jednostronnego plakatu w formacie A3 dowolną techniką plastyczną.
3. Każdy plakat powinien zawierać hasło zachęcające do czytania.
4. Uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę.
5. Zgłoszone do konkursu plakaty przechodzą na własność Organizatora i nie podlegają zwrotowi.
6. Prace należy opatrzyć metryczką na odwrocie, która powinna zawierać imię i nazwisko autora oraz klasę.
7. Prac nie należy zwijać w rulon.
8. Prace niezgodne z regulaminem nie będą oceniane.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do publicznej prezentacji prac konkursowych.
Termin konkursu: Konkurs będzie trwał od 08 do 26 października 2021 r.
Prace należy składać w bibliotece szkolnej lub u p. Doroty Szczepanik. O terminie rozstrzygnięcia konkursu i nagrodach, uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatorów. Prace uczniów zostaną ocenione przez Komisję szkolną powołaną przez nauczyciela bibliotekarza. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody.Najlepsze prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej.
7 i 8 października 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Niny Mężyńskiej i Jolanty Tomaszewskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja auli, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Renata Budecka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackie w Wiskitkach. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów, obecny na uroczystości Burmistrz i Wójt Gminy Wiskitki Rafał Mitura. Pochwalił umiejętności najmłodszych uczniów, życzył Im samych miłych chwil w szkole i wręczył dzieciom upominki.
Pasowanie na ucznia klasa 1A
Pasowanie na ucznia klasa 2B
Szanowni Państwo, przedstawiamy ofertę fotograficzną.
Fotograf robi portret każdemu uczniowi. Z tych zdjęć składane jest zdjęcie klasowe oraz inne produkty z danego pakietu.
Promocja polega na tym że jeden pakiet wybierany jest dla całej klasy.
Pakiet A jest w wersji z portretem lub z kalendarzem na ścianę.
Mogą państwo kupić cały pakiet lub wybrane produkty.
Mogą państwo zrezygnować z pakietu i wybrać zdjęcie klasowe tradycyjne, gdzie uczniowie stoją obok siebie.
Wybór dotyczy całej klasy.
Decyzja należy do państwa.
MAWI FOTO
Pomimo iż odczuwamy tęsknotę za ciepłymi promieniami tetniego słońca, to z entuzjazmem witamy jesień ze wszystkimi jej urokami. Październik to okres, kiedy prace plastyczne są bogate w kolory i faktury.
Na plastyce klasa III B, tworzyła takie oto prace plastyczne.
Gazetka klasowa 2B
Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Nasza Szkoła uzyskała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. W związku z tym zwracam się z prośbą do Państwa o pomoc w stworzeniu listy zakupowej książek (autor, tytuł/ seria wydawnicza), które warto przeczytać i chcielibyście Państwo, by znalazły się w naszej bibliotece. Na Państwa propozycje czekam do 12 października 2021 r. Proszę przesyłać je poprzez dziennik elektroniczny.
Pozdrawiam
Ewa Bogucka – nauczyciel bibliotekarz
W dniu 6 października uczniowie z klasy 1a i 2a naszej szkoły byli na wycieczce w Zoo Safari.
Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce niedaleko Uniejowa. Można tam stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Dzieci miały możliwość zwiedzania ogrodu Zookolejką.
Ogromną atrakcją upodobaną przez naszych uczniów była Figlarnia – bajkowa kraina zabaw dla dzieci. Dzieci mogły tam zjeżdżać z dmuchanej dziewięciometrowej zjeżdżalni, zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje.
Zoo Safari posiada również w ofercie zajęcia edukacyjne, z których oczywiście skorzystaliśmy. Odbyły się one w profesjonalnie wyposażonej sali edukacyjnej, znajdującej się w Kompleksie Namiotów Sferycznych. Podczas zajęć uczniowie mogli podziwiać wiele eksponatów: rogi, poroża, skóry, spreparowane zwierzęta, jaja strusi. Największe wrażenie wywołały jednak żywe zwierzęta towarzyszące nam w zajęciach. Życzliwa atmosfera wprowadzona przez prowadzącą oraz możliwość dotknięcia żółwia, jaszczurki i węża sprawiły, że nikt się nie nudził i wyszedł z zajęć bardzo zadowolony.
„Grzybek tu, grzybek tam, a ja wszystkie grzybki znam…”
Grzyby królują nie tylko na talerzu, ale też w pracach plastycznych.
Uczniowie klasy 2b przyozdobili swoją salę własnoręcznie wykonanymi grzybkami wyczarowanymi z pietruszki i ziemniaka 😊
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska
W ramach projektu "Z czytaniem za pan brat" każdego miesiąca w kalsie 1a gościć będzie rodzic i czytał dzieciom bajkę. Wspólne czytanie to coś więcej niż tylko poznawanie fascynujących światów ulubionych bohaterów książkowych, czytanie jest świetnym sposobem spędzania wspólnie czasu. Pamiętajmy, że czytanie książek pełni bardzo ważna rolę w rozwoju każdego człowieka. Już od najmłodszych lat rodzice czytając dzieciom baśnie wprowadzają je w świat fantazji, ucząc przy tym właściwych postaw społecznych i moralnym, wzbogacając ich słownictwo. Czytanie pomaga także w utrwalaniu i zapamiętywaniu pisowni wyrazów. Ma również ogromny wpływ na rozwój intelektu, logicznego myślenia i wrażliwości.
Z okazji Dnia Chłopaka
wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości,
długich wakacji i moc słodyczy.
Tego Wam dzisiaj dziewczyny życzą!
Dla wszytkich panów - tych mniejszych i tych nieco większych - najlepsze życzenia z okazji Waszego święta!
Dzień Chłopaka w 1a
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy
i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
28 września uczniowie klasy 1a obchodzili „Światowy Dzień Jabłka”. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany, polski owoc. W ramach zajęć plastycznych wykonali kolorowe jabłka. Na zakończenie zajęć uczniowie zjedli ze smakiem przyniesione jabłuszka w myśl zasady, jedno jabłko dla urody, drugie jabłko dla zdrowia.
Kolejny słodki kiermasz za nami! Tym razem, cała szkoła, od I do VIII klasy, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły, wzięli udział w słodkim kiermaszu. A wszystko z inicjatywu pani Niny Mężyńskiej, która we współpracy z panią Agnieszką Wisniewską zorganizowały akcję wsród uczniów. Ze sprzedaży ciast i deserów uzbierała się kwota: 1635,90 zł.
Dziękujemy każdemu, kto swoim czasem, energią, finansami, przychylnością i wielkim sercem pokazał, że jest w "drużynie Zuzi".
Tradycyjnie we wrześniu, już po raz 28 na terenie Polski, odbędzie się akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021″, prowadzona pod patronatem fundacji Nasza Ziemia.Wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.
Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli, że Ziemia to nasz wspólny dom i należy o niego dbać. 1a włączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w tę akcję.
Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 3a
Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 1a
Uczniowie klasy 1a wzięli udział w konkursie plastycznym Polskiego Radia Dzieciom "Kolorowy piórnik". W konkursie tym najmłodsi słuchacze mieli za zadanie namalować jak wygląda ich szkoła lub przedszkole i czy kryją się w nich ciekawe zakamarki, które chcieliby przedstawić. Warunkiem było wykonanie pracy plastycznej dowolnym, ulubionym kolorem. Uczestnicy konkursu przyjęli to wyzwanie na tak zwany warsztat i wykonali przepiękne prace plastyczne.
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego najmłodsi nasi wychowankowie poznają drogę do i ze szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się będąc pieszym użytkownikiem dróg. Trzeba pamiętać o sprawach codziennych dlatego nasze pierwszaki uczyły się zasad przechodzenia przez jezdnię, poznawały znaki drogowe i i świetlną sygnalizację. Te zasady utrwaliły także za pomocą rysunków.
Drodzy Rodzice 16 września 2021 r. odbędzie się zebranie z rodzicami. Tego dnia będzie można również założyć u pracowników ZUS, którzy będą przyjmować na terenie szkoły profil na PUE oraz złożyć wniosek o świadczenie 300+.
Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie aby pracownik ZUS założył profil na PUE ZUS:
Co jest niezbędne aby pracownik ZUS pomógł w złożeniu wniosku
o świadczenie 300+:
Zebranie z rodzicami 16 września odbędzie się według porządku:
Serdecznie zapraszamy i przypominamy o wzięciu maseczek.
Zebranie Rady Rodziców odbędzie się w piątek 17 września ogodzinie 17.00.
W Polsce po raz dziesiąty, a w naszej szkole po raz trzeci odbyło się Narodowe Czytanie. Lekturą jubileuszową dziesiątej odsłony została "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Wiskitkach przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach.
Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w obszarze której fragmenty dzieł odczytywane są publicznie.
"Moralność pani Dulskiej" to popularny i wyrazisty w swoim przesłaniu dramat, który na stałe wszedł do kanonu polskiej literatury. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Mimo upływu kolejnych dziesięcioleci sztuka nie traci na swojej aktualności. To ponadczasowy i uniwersalny obraz ludzkich przywar, ułomności charakteru. Dulska jako uosobienie cech powszechnie uznawanych za godne potępienia pozostaje od ponad stu lat żywym obrazem postaw społecznych aktualnych w każdym czasie i miejscu.
W rolę bohaterów tej lektury wcielili się przedstawiciele władz samorządowych, pedagodzy oraz uczniowie.
Aniela Dulska – Magdalena Cętkowska – Sekretarz Miasta i Gminy Wiskitki
Pan Dulski – Piotr Krawczyk – Radny Powiatu Żyrardowskiego
Zbyszko – Łukasz Boczkowski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki
Juliasiewiczowa – Renata Budecka – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach
Hanka – Anna Szlaga – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach
Tadrachowa – Anna Wiśniewska – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiskitkach
Hesia - Joanna Gmiter – uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach
Mela - Gabriela Kurowska- uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach
Didaskalia – Monika Duda-Gieryk – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiskitkach
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia, który został nagrany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiskitkach.
Tylko do 30 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Podstawową i obowiązkową metodą udziału w spisie jest wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Jest też najbardziej przyjazną i bezpieczną – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza powinny zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy. Warto spisać się jak najszybciej.
Informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz (bezpośrednio lub telefoniczne) nie możemy odmówić mu przekazania danych!
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Spis objęty jest tajemnicą statystyczną.
Jeśli jeszcze nie spisałeś siebie i swoich bliskich, nie zwlekaj. Spisz się już teraz!
Więcej informacji: https://spis.gov.pl/
Pierwszego września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022. Dyrektor szkoły, Renata Budecka przywitała uczniów i życzyła im powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Serdecznie namawiała do rozwijania swoich talentów i korzystania w 100% z możliwości jakie są nam oferowane. Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.
Zdajemy sobie sprawę, że nowy rok szkolny będzie to czas niełatwy, czas wielu wyzwań, którym mam nadzieję, przy dobrej współpracy wszystkich – uda się sprostać.
Powered by aSc EduPage