Kolejny raz spotykając się przy wspólnym czytaniu kontynuujemy chęć zaszczepienia w dzieciach i młodzieży nawyki czytelnicze. Wskazujemy korzyści płynące z obcowania z książką oraz uświadamiamy im, że literatura może być źródłem inspiracji do podejmowania własnych inicjatyw twórczych, a jej poznawanie uczy i bawi, stanowi atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego.
Aktualności
Kolejne spotkanie przy książce
- 3
Wiskitki dla Franka!!!
W dniu 19.11.2021 odbędzie się "Piknik dla Franka", który urodził się z sercem po prawej stronie. Do drugiego etapu korekcji wrodzonej wady serca w Klinice Uniwersyteckiej w Muster brakuje 38 897,23 zł. Dlatego społeczność naszej szkoły pragnie włączyć się w pomoc zbiórki pieniędzy.
Podczas piątkowego pikniku już od rana będą rozgrywki piłki siatkowej, gdzie nagrody zostaną finansowane przez Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Wiskitki. Ponadto będzie trwała akcja sprzedaży popcornu, kręconego ziemniaka, ciast, waty cukrowej, fondye czekoladowego. Równocześnie będzie trwała loteria fantowa, malowanie buziek oraz licytacja internetowa. Na koniec niespodzianka w postaci koncertów - Grupa Ż, Perok studio oraz Antyrefleks.
Zapraszamy wszystkich :)
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki
9 listopada klasy I-IV obchodziły jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.
Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.
Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.
2
Szkolne Konkursy Plastyczne
„Mój ulubiony bohater książkowy”, kl. I – III
„Plakat zachęcający do czytania”, kl. IV – VIII
ROZSTRZYGNIĘTE!!!
Zwycięzcy konkursu „Mój ulubiony bohater książkowy”:
I miejsce - Wiktoria Suchojad kl. II b
II miejsce - Blanka Staszewska kl. II a
III miejsce - Liliana Bodych kl. I b
Zwycięzcy konkursu „Plakat zachęcający do czytania”:
I miejsce - Antoni Świnoga kl. V a
II miejsce - Gabriela Gipsiak kl. VI a
III miejsce - Wiktoria Rosner kl. VII a
GRATULACJE!!!
Komunikat
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszamy na Gminne Obchody Święta Niepodległości w Wiskitkach.
Początek uroczystości o godz. 11:30 na placu przed kościołem.
Przypominamy również, że piątek 12 listopada, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Powiatowe Igrzyska w Badmintona Szkół Podstawowych
Po raz kolejny Szkoła w Radziejowicach gościła najlepsze zespoły z poszczególnych Gmin naszego Powiatu na zawodach w Badmintonie. W ciągu 2 dni zmagań uczniowie Szkół Podstawowych w 2 kategoriach wyłonili zespoły awansujące do kolejnego etapu. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się nasze uczennice wygrywając zarówno u Dzieci jak i Młodzieży. Chłopcy uzyskali drugie miejsce (kat. Młodzież) oraz trzecie miejsce (kat. Dzieci)
9Klasyfikacja Końcowa Dziewcząt - Dzieci
1. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
2. Szkoła Podstawowa w Franciszkowie
3. Szkoła Podstawowa w Radziejowicach
4. Szkoła Podstawowa w Mszczonowie
Klasyfikacja Końcowa Chłopców - Dzieci
1. Szkoła Podstawowa w Mszczonowie
2. Szkoła Podstawowa w Radziejowicach
3. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
Klasyfikacja Końcowa Dziewcząt - Młodzież
1. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
2. Szkoła Podstawowa w Radziejowicach
3. Szkoła Podstawowa w Mszczonowie
4. Szkoła Podstawowa we Franciszkowie
Klasyfikacja Końcowa Chłopców - Młodzież
1. Szkoła Podstawowa w Radziejowicach
2. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
3. Szkoła Podstawowa w Mszczonowie
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki
Pamiętamy
W czwartek 28.10.2021 uczniowie Szkoły Podstawowej im Marii Kownackiej w Wiskitkach porządkowali Grób Nieznanego Żołnierza. Uwieńczeniem pamięci było zapalenie zniczy oraz złożenie wieńca ofiarowanego przez Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy w Wiskitkach.
5
Wszystkich Świętych. Uczniowie młodszych klas odwiedzali groby
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji, zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, wspominamy, tęsknimy …, ale i też pamietamy o tych, którzy zginęli w wojnie, za naszą Ojczyznę. Tuż przed Świętem Zmarłych uczniowie klasy 1a i 2a odwiedzili cmentarz, zapalili znicze oraz pomodlili się w intencji zmarłych, na znak pamięci, szacunku, a także kultywowania tradycji. Wychowawczynie przypomniały uczniom o znaczeniu tego Święta, jak również o tym jak trzeba zachowawywać się na cmentarzu.
11
Zaprzysiężenie Samarządu Uczniowskiego
Dnia 26 października odbyła się uroczystość zaprzysiężenia Rady Samorządu Uczniowskiego w składzie: Oliwia Pindor - przewodnicząca SU, Oskar Trzciński - zastępca przewodniczącej, Filip Tondera - sekretarz SU oraz Kacper Materski - skarbnik. Przysięgę nowej Rady SU odebrała dyrektor Renata Budecka w towarzystwie opiekunki SU p. Małgorzaty Jagiełło. Całości przyglądali się jej reprezentanci klas Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Wiskitkach.
Komunikat
Szanowni Państwo,
w związku ze stwierdzonym przypadkiem Covid-19 w naszej szkole, od wtorku do piątku włącznie (2.11-5.11), klasy Ib, IVa, Va, Vb, VIa, VIb, VIIIc uczą się zdalnie, zgodnie z planem lekcji. Korzystamy z aplikacji Microsoft Teams.
Uczniowie pozostają w domu i są objęci kwarantanną.
Dyrektor szkoły- Renata Budecka
Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty!
Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie lub zgłoś swoich kandydatów do nagrody.
Po raz kolejny zostaną przyznane zaszczytne tytuły w największym plebiscycie edukacyjnym w naszym regionie i w całej Polsce. Na każdym szczeblu edukacji głosowanie mieszkańców naszego województwa wyłoni zdobywców medali i nagród nie tylko dla nauczycieli, lecz także dla przedszkoli, szkół oraz uczelni.
Zgłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.
Ważne informacje i terminy
- Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się w poniedziałek, 25 października.
- Głosowanie w powiatowym etapie będzie trwać do czwartku, 2 grudnia do godz. 21:00.
- Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy.
- Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w poniedziałek, 6 grudnia i będzie trwać do piątku, 17 grudnia do godz. 21:00.
- Głosowanie w wojewódzkich kategoriach Nauczyciel akademicki i Uczelnia na medal rozpocznie się w poniedziałek, 25 października i będzie trwać do piątku, 17 grudnia do godz. 21:00.
https://polskatimes.pl/wielki-plebiscyt-edukacyjny-rozpoczety-glosuj-na-nauczycieli-przedszkola-szkoly-i-uczelnie-lub-zglos-swoich-kandydatow-do/ar/c5-15836539?fbclid=IwAR3mvQYMAjmL5dYaBavefq_akMDjudX_MDwSqtrsQIP20406XpWnyOeZ-mA
Komunikat
Szanowni Państwo,
informuję, że w związku z decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarno - Epidemiologicznego w Żyrardowie, uczniowie klasy Va w piątek i poniedziałek, tj. 22 i 25 października pracują zdalnie przez aplikację Microsoft Teams. W dniach od 21 do 25 października dzieci przebywają na kwarantannie i obowiązkowo pozostają w domu. Wracają do nauki stacjonarnej 26 października - we wtorek.
Akcja "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" w szkole podstawowej w Wiskitkach
Uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wiskitkach włączyli się w kampanię profilaktyczną pod nazwą "Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego przypominali kierowcom o ostrożności podczas zbliżania się i przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.
15
Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Wiskitkach
Za nami gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele, pracownicy szkół i przedszkola świętowali 15 października w szkolnej hali sportowej w Wiskitkach. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki Rafała Mitury na spotkanie licznie przybyli pracownicy oświaty. Burmistrz Miasta i Gminy przekazał gratulacje, podziękowania i słowa uznania dla nauczycieli pracujących w placówkach oświatowych naszej Gminy. Święto Edukacji Narodowej stało się też okazją do uhonorowania osób wyróżniających się osiągnięciami zawodowymi.
W tym wyjątkowym dniu przedstawiciele szkół, przedszkola oraz Urzędu Miasta i Gminy Wiskitki mogli popisać się swoimi umiejętnościami w turnieju szkół. Nauczyciele oraz pracownicy oświaty mogli wykazać się zwinnością, talentem literackim czy znajomością przebojów muzycznych. Była to wspaniała uroczystość-pełna radości, uśmiechu i niespodziewanych konkurencji, w których każdy czuł się bardzo dobrze, a czas wspólnie spędzony upłynął w pozytywnej i miłej atmosferze.
28
Ogłoszenie
Szanowni Państwo,
jutro, tj. we wtorek 19 października, w godz. 9 -12 nie będzie wody. W związku z powyższym w szkole nie będzie obiadu.
Za utrudnienia przepraszamy!
Podziękowanie
Dzień Edukacji Narodowej
Nasi uczniowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali przepiękne kartki dla Nauczyciela
18
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w dniu jutrzejszym, czwartek 14 października, wypada Dzień Edukacji Narodowej. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych (lekcyjnych). W szkole funkcjonuje świetlica - obecność dziecka zgłaszamy do wychowawców klas. W tym dniu nie kursują autobusy szkolne.
Z poważaniem - Renata Budecka , dyrektor szkoły
"Z czytaniem za pan brat"
Drugie spotkanie klasy 1a przy wspólnym czytaniu w ramach akcji "z Czytaniem za pan brat".
3
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie