12 grudnia 2019 r. klasy IIa i IIb wraz z opiekunami miały okazję spędzić czas w świecie samodzielnego eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
Aktualności
WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK
- 14
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
Co to za grudzień bez spotkania z Mikołajem?
9 grudnia 2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali sie do CK w Żyrardowie na przedstawienie pt."Spotkanie z Mikołajem". Spektakl pełen był niespodzianek i dostarczył najmłodszym widzom sporo atrakcji.
4
Kiermasz charytatywny dla Krzysztofa Żurawskiego
6 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny dla Krzysztofa Żurawskiego, mieszkańca Żyrardowa zmagającego się z poważną chorobą nowotworową. Kiermasz był wspaniałą lekcją empatii, współpracy i integracji. Rodzice naszych uczniów stanęli na wysokości zadania. Już od 7.00 rano do szkoły przynoszono ciasta i wszelkie słodkości. Dzięki świetnej współpracy rodziców i pracowników szkoły kiermasz zakończył się ogromnym sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania kierujemy dla mam, które piekły ciasta i ciasteczka oraz rodziców, którzy podczas kiermaszu pomagali w zbiórce. Zebrane pieniądze przekazujemy fundacji wspierającej leczenie Krzysztofa Żurawskiego, który walczy z rakiem mózgu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i wesprzeć pana Krzysztofa w tak trudnym dla niego czasie. Wierzymy, że cała potrzebna na leczenie kwota wkrótce zostanie zebrana i szybko powróci on do zdrowia.
Pamiętajmy : Warto Pomagać
14
Mikołajki w naszej szkole
Od rana w szkole panował mikołajkowy nastrój w oczekiwaniu na odwiedziny Mikołaja. Brak śniegu nie przeszkodził Świętemu i od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było charakterystyczny dźwiek dzwoneczków.
To Mikołaj wraz ze swoją świtą odwiedzał dzieci w klasach i wręczał im słodkie upominki. Nauczyciele również zostali obdarowani . Dzieci i młodzież, aby godnie przyjąć gościa założyły najbardziej popularny atrybut świętego – czerwone czapki. W podziękowaniu za odwiedziny i podarek uczniowie młodszych klas śpiewali gościom kolędę.
30Miłą niespodziankę społeczności uczniowskiej zróbił rówież Mikołaj z Urzędu Gminy Wiskitki, obdarowując dzieci słodkim upominkiem.
Bardzo dziękujemy za pamięć Mikołaju.
6
Szkolne koło CARITAS w akcji
Uczniowie klas drugich okazali się znów niezawodni aktywnie uczestnicząc zarówno w przygotowaniu do loterii jak i następnie biorąc w niej udział.
Dochód z loterii fantowej przeznaczony będzie na świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci.
Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy.
8W loterii mieli również swój udział uczniowie klasy 0
Loteria była również kontynuowana w budynku głównym naszej szkoły.
SŁODKA ZBIÓRKA
DRODZY RODZICE,
W najbliższy piątek 06.12.2019 r. w godzinach 8:00-11:40 zapraszamy wszystkich tych, co kochają słodkości i lubią pomagać innym, na SŁODKĄ ZBIÓRKĘ, organizowaną w naszej Szkole Podstawowej w Wiskitkach, zarówno w budynku A i budynku B.
Kupujemy ciacha a zebrane pieniądze przekazujemy fundacji wspierającej leczenie Krzysztofa Żurawskiego, który walczy z rakiem mózgu.
OKAŻ SERCE I POCZUJ SŁODYCZ WDZIĘCZNOŚCI ! ! !
Warsztaty piernikowe
W mikołajkowe popołudnie uczniowie klasy 2b zamienili się w znakomitych cukierników i podjęli się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest dekorowanie pierników. Zabawa była przednia, a tworzeniu słodkich arcydzieł towarzyszyły emocje na najwyższym poziomie. I oczywiście degustacja – kolorowych lukrów, posypek, migdałów, orzechów i gotowych pierniczków.
To był super czas spędzony w rodzinnej atmosferze, który powoli wprowadza, nie tylko dzieci, w ten magiczny klimat Bożego Narodzenia.
12
„ Christmas Card”
Wyniki III Edycji Konkursu
„ Christmas Card”
XII 2019
W Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach odbył się Szkolny Konkurs plastyczny „Christmas Card”
Tematem konkursu było wykonanie kartki świątecznej (Świąt Bożego Narodzenia), której treść była związana z nadchodzącym świętem. Ponadto karta musiała być napisana w języku angielskim. Format i technika pracy była dowolna. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VIII.
I miejsce
Angelika Jodłowska kl. VIIIa
II miejsce
Magdalena Dobrzyńska kl. VIIb
III miejsce
Agata Sienicka kl. VIb
Mateusz Kozłowski kl. VIIb
Wyróżnienie
Jakub Gmurek kl. IVa
Organizator konkursu:
Monika Trzcińska
Małgorzata Jagiełło
6
Barbórka
4 grudnia swe święto obchodzi górnicza brać. Z tej okazji dzieci przebywające na świetlicy mogły posłuchać o pracy górnika. Dowiedziały się jak ubrani i w co wyposażeni są pracujący górnicy pod ziemią. Jakich sprzętów używa się w podziemnych korytarzach i co niesie za sobą ten niezwykle trudny i niebezpieczny zawód. Na koniec wykonały piękną pracę plastyczną.
Międzyszkolne Igrzyska Tenisa Stołowego
🏓🏆 Pod koniec listopada tradycyjnie już w Hali Sportowej w Wiskitkach uczniowie Szkół Podstawowych zmierzyli się w Międzyszkolnych Igrzyskach Tenisa Stołowego. Mistrzowskie zespoły z gmin naszego Powiatu licznie przybyły aby wyłonić reprezentacje na kolejny etap oraz powalczyć o punkty do Rankingu Współzawodnictwa Szkół Powiatu Żyrardowskiego. 💪🎽
🏓🏃🏼♀️Zawody rozegrane zostały oddzielnie dla dziewcząt i chłopców z podziałem na kategorie wiekowe - Dzieci (2007 i młodsi) oraz Młodzież (2005-06)👏
🥇🥈🥉 Klasyfikacja Końcowa Dziewcząt (Młodzież) 🥇🥈🥉
1. Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej
2. Szkoła Podstawowa w Guzowie
3. Szkoła Podstawowa w Korytowie
4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Żyrardowie
🥇🥈🥉 Klasyfikacja Końcowa Chłopców (Młodzież) 🥇🥈🥉
1. Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej
2. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
3. Szkoła Podstawowa w Korytowie
4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Żyrardowie
🥇🥈🥉 Klasyfikacja Końcowa Dziewcząt (Dzieci) 🥇🥈🥉
1. Szkoła Podstawowa w Guzowie
2. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
3. Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej
4. Szkoła Podstawowa w Korytowie
5. Szkoła Podstawowa nr 4 w Żyrardowie
🥇🥈🥉 Klasyfikacja Końcowa Chłopców (Dzieci) 🥇🥈🥉
1. Szkoła Podstawowa w Guzowie
2. Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej
3. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Żyrardowie
5. Szkoła Podstawowa w Korytowie
🏆 Gratulujemy wygranym oraz wszystkim pozostałym zespołom wzięcia udziału w etapie powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 👏🏻
4
Akcja segregacja
Dzisiaj, 3 grudnia w Resursie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Akcja Segregacja” zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Miasto Żyrardów. Wśród laureatów jest uczennica klasy 2b, Maja Konarska, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy!!!
Planeta Ziemia
W ramach zajęć projektowych "Z małej szkoły w wielki świat" uczniowie klasy 6 pod opieką p. Doroty Łuczyńskiej przygotowali akademie o tematyce przyrodniczej pt. "Planeta Ziemia". W ramach tego przedstawienia mogliśmy przypomnieć sobie jakie jest miejsce każdej planety w Układzie Słonecznym oraz poznać znane twierdzenie Mikołaja Kopernika.
8
"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"
Dziś, w naszej szkole uczestniczyliśmy w imprezie w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".
Wszyscy wzięliśmy udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo, tj. jeździe po torze rowrowym, pogadance i pokazie nt. zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obejrzeliśmy film pt. "Tak, ... chcę być bezpieczny".
47
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada Obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.
Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
Zawody w piłce koszykowej
W czwartek 21 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły sie gminne zawody w piłce koszykowej. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce. Gratulujemy!
Chłopcy będą nas reprezentować na zawodach w powiecie.
Wycieczka do Muzeum Kolei Wąskotorowej i kina Odeon w Sochaczewie
20 listopada 2019 r. uczniowie klas trzecich i czwartych udali się na wycieczkę do Sochaczewa. Głównym jej celem był udział w lekcji muzealnej i oglądanie zgromadzonych eksponatów w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali podzielenie na dwie grupy i zaproszeni na zajęcia. Pobyt w muzeum zakończył się spacerem wśród starych lokomotyw i drezyn.
Uczestniczyliśmy w zajęciach na temat:
1. PO TORACH W PRZESZŁOŚĆ ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ: Dzieje ziemi sochaczewskiej
Lekcja ta była dobrym pretekstem do zapoznania uczniów klas czwartych ze współczesnymi atrakcjami turystycznymi dawnej ziemi sochaczewskiej. Zapoznaliśmy się z informacjami o Łowiczu, Żyrardowie, Mszczonowie, Grodzisku Mazowieckim, Kampinosie, Bolimowie, czy Wiskitkach, ale również o miejscowościach związanych ze współczesnym powiatem sochaczewskim, czyli Brochowie, Iłowie, Rybnie, Młodzieszynie, Teresinie i Nowej Suchej. Szczególne miejsce podczas zajęć poświęcono na prezentację dziejów miejscowości, które były stacjami sochaczewskiej kolei wąskotorowej (Sochaczew, Chodaków, Brochów, Tułowice).
2. OPOWIEŚCI STARYCH LOKOMOTYW
Podczas lekcji muzealnej Opowieści starych lokomotyw uczniowie klas trzecich poznali fascynujące historie starych, wysłużonych pojazdów, które przez wiele lat pracowały na kolejach wąskotorowych. Jedne obsługiwały pociągi osobowe, inne pełniły odpowiedzialne funkcje podczas przewozu towarów, a także zabezpieczenia ruchu na lokalnych liniach. Niektóre z nich są już na zasłużonej emeryturze i odpoczywają w przyjaznych warunkach w muzeum. Inne mimo swoich lat nadal czynnie pracują na sochaczewskiej kolei muzealnej.
Po zajęciach w Muzeum Kolei Wąskotorowej udaliśmy się do kina Odeon na projekcje filmu fantasy "Czarownica 2".
68
II Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
12 listopada 2019 roku w ramach obchodów 101-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w Radziejowicach Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Dla Niepodległej, II wojna światowa”. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.
W konkursie tym wzięli udział:
- Kacper Niemiec 2A
- Franciszek Książak 2B
- Lena Suchojad 2B
- Milena Kiełbus 3A
- Viktoria Michałova 3A
- Maja Hałek 3B
- Gabriela Szczepanik 3B
- Jagoda Domańska 3B
- Wiktoria Konarska 3B
Kacper Niemiec w konkursie tym zdobył III miejsce. Gratulujemy wszytkim uczniom biorącym udział tym konkursie.
2
Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego
20 listopada 2019 roku odbyła się ważna dla społeczności szkolnej uroczystość- zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego. Nową przewodniczącą SU została Zuzanna Kieroń z 8b.
Uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym będą reprezentowali interesy całej społeczności szkolnej ślubowali:
- nie zawieść zaufania koleżanek i kolegów
- godnie pełnić powierzone zaszczytne funkcje
- sumiennie wypełniać obowiązki i pracować dla dobra całej społeczności szkolnej
- w swej pracy zawsze uwzględniać słuszne życzenia i propozycje koleżanek i kolegów
- pomagać dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom w organizowaniu życia szkolnego
- godnie reprezentować szkołę
- podtrzymywać piękne tradycje szkoły
- nie nadużywać uprawnień i postępować zgodnie z kodeksem moralnym.
Pani dyrektor -Renata Budecka serdecznie podziękowała osobom wchodzącym w skład zeszłorocznego Samorządu za działalność na rzecz Szkoły w roku 2018. Nowemu SU życzymy tylko sukcesów!
Przewodnicząca samorządu : Kieroń Zuzanna kl 8b
Zastępca przewodniczącej : Miastowska Małgorzata 7a
Sekretarz: Kosyl Natalia 8a oraz Kadzikiewicz Krystian 5b
Opiekunowie: Małgorzata Jagiełło i Marika Szczepanik
8
Wystawa prac plastyczny-"Ziemia bez plastiku" w ramach akcji edukacyjnej "W zdrowym ciele zdrowy duch"
Tematem przewodnim wystawy było zwrócenie uwagi na problem rosnącej ilości odpadów plastikowych i próba odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, aby było ich coraz mniej?
Uczniowie sukcesywnie przynosili coraz wspanialsze prace, które teraz możemy podziwiac na szkolnej wystawie.
5
Międzyszkolny konkurs recytatorski
W środę, 20 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Żyrardowie odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski "Żyję zdrowo odlotowo". Naszą szkołę reprezentowało kilkoro uczniów klasy 2a i 2b. Lena Suchojad zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.
1
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie