• Warsztaty pozytywnej dyscypliny

     • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wiskitkach, serdecznie zaprasza Rodziców naszej Szkoły do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach !!!

      Warsztaty będą dotyczyły mądrego wychowania naszych dzieci w nurcie pozytywnej dyscypliny.

      Spotkania będą odbywały się w starym budynku Szkoły Podstawowej w cztery wybrane soboty :

      25.03, 01.04, 15.04 oraz 22.04.2023, w godz.9:30-12:30.

      Osobą prowadzącą szkolenie jest Psycholog Pedagog Mikołaj Kuleta z Pura Vida Centrum Psychologiczno-Pedagogiczne w Wiskitkach.

      Niestety mamy ograniczoną liczbę osób mogących wziąść udział w tym szkoleniu. Dlatego zachęcamy do szybkiego działania i zgłaszania się.

      Decyduje kolejność zgłoszeń!!!

      Osoby zaintetesowane proszę o zgłaszanie się przez masengera Rady Rada Rodziców SP Wiskitki.

       

      Polecamy serdecznie !!!

       

     • "Kolejny sukces naszej uczennicy"

     • 9 marca, w Zepole Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, odbył sie  Konkurs Piosenki Angielskiej "You can sing". Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach: klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe z terenu  powiatu grodziskiego i okolic. Nasza uczennica- Gabriela Pacholska z kl. 7b, po raz kolejny udowodniła, że wspaniale śpiewa, bez problemów posługuje się językiem angielskim i świetnie prezentuje się na scenie - wykonała piosenkę Christiny  Aguilery " Loyal Brave Tru". W kategorii klas 7-8 jury przyznało tylko dwie nagrody- pierwsze miejsce i wyróżnienie. I właśnie wyróżnienie otrzymała Gabrysia. 

      Gratulujemy Gabrysiu. Jak zawsze- jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.

      Iwona Maciejewska- nauczyciel muzyki.

     • Egzaminy próbne w naszej szkole

     • W dniach 8-10 marca 2023r. uczniowie klas ósmych przystąpili do próbnych egzaminów (testów diagnostycznych) przygotowanych przez nauczycieli języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Egzaminy odbyły się  w auli szkolnej z zachowaniem wszystkim wytycznych sanitarnych określonych przez GIS, MZ oraz MEiN.

       

     • Mobilne planetarium w naszej szkole

     • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji astronomii, a to wszystko dzięki wizycie Mobilnego Planetarium. Prowadzący zajęcia w rewelacyjny sposób przekazał wiedzę dostosowaną do wieku poszczególnych grup. Pod ogromną kopułą namiotu, przy wykorzystaniu technik multimedialnych oraz audiowizualnych nasi uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo i przyswajali wiedzę o kosmosie. Mogli  wybrać się na Księżyc i posłuchać  o niesamowitym konkursie Google Lunar XPRIZE, w którym wzieło udział 30 zespołów z całego świata. Jest to konkurs, w którym drużyny wkorzystując prywatne fundusze rywalizują  w wysłaniu łazika na powierzchnię Księżyca. Przedstawiciele zespołów przedstawili nam niektóre z kluczowych pomysłów ich projektów, tłumacząc techniki wejścia na orbitę Księżyca i przekazywania informacji z powrotem na Ziemię.

     • Wiosenne prace

     • U 3b  dziś zrobiło się wiosennie.  Ile było  radości podczas malowania stópek i ich odbijania, ile uśmiechu i chichrania... 😉😁. Prosta zabawa plastyczna, a prace, które powstały są przepiękne. Poznajcie nasze zajączki. 

     • SZKOLNE KONKURSY PLASTCZNE ROZSTRZYGNIĘTE!!!

     • Zwycięzcy

      Szkolnego konkursu plastycznego

      „Ilustracja do ulubionej książki”,

       adresowanego do uczniów kl. I – III

       

      Klasy I

      Paweł Owczarek kl. I b

      Maja Płuzieńska kl. I b

      Hanna Surowiecka kl. I b

      Klasy II

      Liliana Bodych kl. II b

      Kinga Gwiaździńska kl. II a

      Marlena Materska kl. II b

      KLasy III

      Aleksander Lemiesz kl. III b

      Gabriela Skoneczna kl. III b

      Maja Skoneczna kl. III b

       

      Zwycięzca

      Szkolnego konkursu plastycznego

       „Komiks do ulubionej książki”,

      dla kl. IV – VIII

       

      Gabriela Gipsiak kl. VII a

       

      GRATULACJE!!!

     • SZKOŁA PAMIĘTA - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

     • „Szukali światła w mroczne dni, przed Bogiem tylko chyląc kark.

       Pośród klęczących dumnie szli, w pogardzie mając każdy targ"

      Uczniowie SP w Wiskitkach w ramach akcji Szkoła pamięta włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 w celu upamiętnienia tych, którzy z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. 

      W ramach obchodów  Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie klasy IIA po wysłychaniu lekcji historii wykonali prace plastyczne na gazetkę klasową. Nauczyciele historii przeprowadzili pogadanki i lekcje o Żołnierzach Wyklętych.

     • Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

     • ​​​​​​​Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w  luty z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

      Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był pod hasłem „Działajmy razem!”.

      Głównym celem DBI jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci i rozwiązań cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukowanie rodziców i nauczycieli w temacie cyberbezpieczeństwa.

      W czwartek 9 lutego, grupa uczniów  klasy V b wystąpiła  z przedstawieniem "O Bezpieczeństwie w  Internecie" dla klas  I - V.  Miało ono na celu przypomnieć i jeszcze w innej formie uświadomić dzieciom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu, jak ważne jest aby łączyć siły w działaniach na rzecz Internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci, a nie stanowił dla nich rosnące zagrożenie. Wszystko super się udało.

     • Bal Karnawałowy 2023

     • Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

      10 lutego 2023r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, który był prawdziwym świętem radości. Rada Rodziców przygotowała mnóstwo niespodzianek dla dzieci, dzięki czemu w szkole zrobiło się: kolorowo, wesoło i bajkowo. Tego dnia w szkole pojawiły się przepiękne postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, biedronkę, rycerzy, policjantów, Batmana… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Wszyscy bawili się wspaniale, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym uczniom, a to było głównym celem tego balu.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie tej fantastycznej imprezy.

       

     • Wyjazd do kina i parku trampoli

     • We wtorek 7 lutego uczniowie klas 6 i 8 udali się do kina, na długo wyczekiwaną kontynuację superprodukcji Jamesa Camerona „Avatar: Istota wody”. Scenariusz był bardzo poruszający, a fabuła trzymała w napięciu do końca. Jednak to, co zrobiło na widzach największe wrażenie, to niesamowite zdjęcia i efekty trójwymiarowe. Po filmie młodzież z opiekunami udali sie do Muzeum Spotru, a na koniec oddali się szaleństwu na trampolinach. Park trampolin stanowi doskonałą alternatywę  dla siłowni, czy innych sposobów spędzania czasu. Największą zaletą tego miejsca jest niezależność od pogody. Pobyt w Parku Trampolin  dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.

     • Nowe breloki do sal lekcyjnych zostaną wydrukowane przez uczniów

     • W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, w którym uczestniczy nasza szkoła, została zakupiona drukarka 3D Flashforge Adventurer 3 wraz z niezbędnym do drukowania filamentem. Drukarka obecnie stanowi wyposażenie pracowni informatycznej.

      Na lekcjach informatyki uczniowie klas VIII, poznają tajniki druku 3D. W tym celu uczą się korzystać z programu do modelowania 3D firmy Autocad - TinkerCad, w którym w sposób intuicyjny tworzy się modele.

      Wykorzystując dostępne zasoby uczniowie klas 8 pod nadzorem nauczyciela podejmą się wyzwania zaprojektować i wydrukować breloki do sal lekcyjnych.

      Liczymy na ciekawe projekty, którymi niebawem się pochwalimy.

     • Wycieczka do Mandorii

     • 6 lutego 2023 r. uczniowie klas drugich i trzecich, wraz z opiekunami: p. Anną Stelmaszczyk, p. Niną Mężyńska i p. Iwoną Wiktorowicz,  odwiedzili największy całoroczny park rozrywki w Polsce. Mandoria to ponad 20 atrakcji pod dachem: kolejki górskie, wielkie karuzele, zjeżdzalnie, labirynt luster, roller- coastery, Galeon czyli wirujący okręt, zderzające auta, strzelnica, dom zabaw, tratwa, rowery wodne i wiele, wiele innych. W „Mieście Przygód” wszyscy bawili się znakomicie i nie mieli czasu na nudę. Dali się porwać przygodzie, korzystając z mnóstwa atrakcji. Czas spędzony w tym fantastycznym miejscu pozostanie wyjątkowym wspomnieniem.

     • Gminne Igrzyska w Piłce Siatkowej

     • W dniu 2lutego 2023 roku na hali sportowej w Wiskitkach zostały rozegrane Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt w kategorii młodzież (uczennice klas VII i VIII). Do rewalizacji na poziomie Gminy przystąpiły cztery szkoły podstawowe z terenu Miasta i Gminy Wiskitki. Zawody zostały rozegrane w systemie każdy z każdym. Do dwóch wygranych setów. Ostatecznie reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Wiskitkach zajęła pierwsze miejsce awansując na zawody powiatowe. W bieżącym roku z racji wygrania w roku ubiegłym zawodów powiatowych, nasza szkoła wprowadza do rywalizacji powiatowej drugą szkołę.


      Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.
      Prowadzący Grzegorz Materski


      Skład reprezentacji dziewcząt:
      1.  Makowska Aleksandra

      2.  Kiełbus Wioletta

      3.   Sydry Hanna

      4.   Troszko Małgorzata

      5.    Milewska Wiktoria

      6.    Romańczuk Oliwia

      7.    Jaworska Klaudia

      8.    Tondera Julia

      9.     Borowiecka Michalina

      10.   Materska Daria

      11.   Nikodem Maja

      12.   Kośmider Maja

      13.   Łomiak Michalina

      14.   Staniak Katarzyna

      15.   Tytek Zuzanna

       

     • Rekrutacja 2023/2024

     • Od 1 marca 2023 r. rozpoczyna się rejestracja do przedszkoli i szkół podstawowych.

      Wzory dokumentów i regulamin rekrutacji znajduje się w zakładce "Uczniowie i rodzice".

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI I KLOCKÓW LEGO

     • W ostatnich dniach stycznia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli powody do radości, bowiem 28 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Klocków Lego.

      Dlaczego właśnie ta data została wybrana? Jest to związane z ważnym etapem w historii duńskiej firmy produkującej klocki Lego. Popularne do dziś elementy z 8 wypustkami (znane jako 2x4) trafiły do sklepów w Danii w 1949 roku.

      Klocki, to nie tylko zabawka, lecz również doskonałe narzędzie do kształtowania umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz zręczności. Kto z nas nie spędził licznych godzin na budowaniu coraz to wymyślniejszych konstrukcji :)