• Ogłoszenie

     • Drodzy Uczniowie,

      dnia 16  listopada (poniedziałek), nie odbędą się zajęcia z p. Krzeszowiec.

     • 11 listopada

     • Już jutro będziemy obchodzić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – nasze narodowe święto.

      Co to za święto?

      Pewnie większość z Was wie, ale przypomnijmy  sobie wspólnie najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem.

      1. W 1795 roku w wyniku trzeciego rozbioru Polska na 123 lata straciła niepodległość.

      2. Przez cały czas niewoli Polacy próbowali odzyskać własne państwo. Organizowali powstania narodowe, walczyli z rusyfikacją i germanizacją, wychowywali swoje dzieci w duchu polskości ,, Kto Ty jesteś? Polak mały, Jaki znak Twój ? Orzeł Biały…….”

      3. Dopiero w wyniku I wojny światowej i różnorodnych działań Polaków, 11 listopada 1918 roku znów byliśmy wolni.

      4. Polakami, którzy szczególnie zasłużyli się dla dzieła odzyskania niepodległości przez Polskę byli: Józef Piłsudski, Roman Dmowski i Ignacy Paderewski.

       Cieszmy się i bądźmy dumni z dzieła naszych przodków. Co prawda pandemia mocno nas ogranicza w świętowaniu 11 Listopada, ale flagę biało – czerwoną na swoim domu , może wywiesić każdy.  

     • Ogłoszenie

     • Drodzy Uczniowie,

      do końca tygodnia tj. do 13 listopada, nie odbędą się zajęcia z geografii.

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      w związku z decyzją rządu, od dnia 9 listopada do 29 listopada 2020 r. uczniowie klas I-VIII będą pracować zdalnie na aplikacji Microsoft Teams według planu lekcji.

      Lekcje zdalne będą trwały 30 min i odbywać się według porządku:

      1 lekcja 810-840

      2 lekcja 850-920

      3 lekcja 945-1015

      4 lekcja 1040-1110

      5 lekcja 1140-1210

      6 lekcja 1235-1305

      7 lekcja 1325-1355

      8 lekcja 1415-1445

      Jeżeli uczniowie mają problem z dostępem do komputera z Internetem, możliwe jest pobranie bezpłatnej aplikacji Microsoft Teams na telefon komórkowy.

       

       

      Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia

      Renata Budecka -dyrektor szkoły

     • Nowe zasady bezpieczeństwa

     • Edukacja, kultura, sport

      -Klasy 1-3 w szkołach podstawowych - nauka zdalna od 9 listopada do 29 listopada

      - Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 29 listopada

      - Szkoły wyższe i ponadpodstawowe w trybie zdalnym

      - Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

      - Zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni

     • Uwaga!

     • Jutro tj. 29 pażdziernika (czwartek) w godzinach 1600-1700 w szkole będzie przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej PZU do Państwa dyspozycji. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt.

     • Informacja o konkursie filmowym dla rodziców i uczniów

     • Szanowni Rodzice,

      Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do udziału w konkursie filmowym współorganizowanym przez TVP3 Warszawa. Wystarczy nakręcić 1-minutowy film na temat: „Dlaczego liczy się rolnictwo?” i zgłosić go na stronie: https://obserwujmazowsze.stat.gov.pl/liczy_sie_rolnictwo_konkurs/ do 31 października 2020 roku. Nagrodą specjalną jest emisja filmu na antenie Telewizji Polskiej oraz atrakcyjne gadżety Powszechnego Spisu Rolnego.

      Jeśli jesteś rolnikiem, użytkownikiem gospodarstwa rolnego lub posiadasz w swojej najbliższej rodzinie taką osobę, przypominamy, że listopad jest ostatnim miesiącem trwania Powszechnego Spisu Rolnego.To właśnie teraz jest ostatni moment, aby spełnić obowiązek spisowy, jeśli jeszcze Państwo tego nie zrobili.Wystarczy wejść na stronę https://spisrolny.gov.pl/. Jeżeli mamy pod ręką list Prezesa GUS informujący o spisie rolnym z numerem gospodarstwa i przygotowane wcześniej informacje np. o powierzchni działek, wypełnienie formularza nie będzie trudne. W przypadku problemów prosimy o kontakt z infolinią spisową 22 279 99 99.

      Spisanie się zajmuje niewiele czasu, ale uzyskane informacje będą służyły przez wiele lat.Ostatecznym beneficjentem spisu jest zawsze rolnik.

      Nie warto czekać na ostatnią chwilę. Następne zaproszenie do udziału w spisie rolnym będzie dopiero za 10 lat.

       

      Więcej informacji:https://spisrolny.gov.pl/

      Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

     • Komunikat

     • W związku z nieobecnością nauczycieli w dniach 26-29.10 zajęcia z geografii, wychowania fizycznego z panem Janickim i panią Piekarską oraz chemii są odwołane.

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      w związku z decyzją rządu, od dnia 26 października 2020 r. uczniowie klas IV-VIII będą pracować zdalnie na aplikacji Microsoft Teams według planu lekcji.

      Lekcje zdalne będą trwały 30 min i odbywać się według porządku:

      1 lekcja 810-840

      2 lekcja 850-920

      3 lekcja 945-1015

      4 lekcja 1040-1110

      5 lekcja 1140-1210

      6 lekcja 1235-1305

      7 lekcja 1325-1355

      8 lekcja 1415-1445

      Jeżeli uczniowie mają problem z dostępem do komputera z Internetem, możliwe jest pobranie bezpłatnej aplikacji Microsoft Teams na telefon komórkowy.

      Uczniowie klas I-III pracują w szkole według dotychczasowego planu lekcji.

      Świetlica szkolna pracuje w godzinach 700-1630.

      Zajęcia dodatkowe z projektu "Z małych miast w wielki świat" zostają tymczasowo zawieszone.

       

      Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia

      Renata Budecka -dyrektor szkoły

     • UCZNIOWIE NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

     • W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami udali się na pobliski cmentarz w Wiskitkach. Dzieci posprzątały i zapaliły znicze na grobie Nieznanego Żołnierza . Nie zabrakło również modlitwy za wszystkich, którzy polegli w walce. W ten sposób upamiętnili bohaterstwo i poświęcenie żołnierzy.

     • Jesienne zbiórki charytatywne

     • Dziekujemy przedszkolakom i ich rodzicom z Publicznego Przedszkola w Wiskitkach oraz uczniom ze Szkoły Podstawowej Wiskitkach za zbiór kasztanów, żolędzi i jabłek. Zebraliśmy 265 kilogramów jesiennych owoców. Cały zysk że zbiórki zostanie przekazany na leczenie chorego na SMA Michalka B. 

      Podziękowania kierujemy również do p. Niny Mężyńskiej, która koordynowała akcją i dostarczyła zbiory do punktu skupu w Łodzi.

     • "Witaminowe sałatki”

     • Od dawna wiemy, że najważniejszą wartością, oprócz życia, jest zdrowie. Aby być zdrowym, silnym, móc cieszyć się sprawnością fizyczną i intelektualną przez wiele, wiele lat, powinniśmy uprawiać zdrowy styl życia. Umiejętności i nawyki związane ze zdrowym stylem życia kształtują się we wczesnym okresie życia, gdyż wtedy psychika dziecka jest wrażliwa na oddziaływanie otoczenia. Później trudno to zmienić, dlatego nabyte w tym wieku umiejętności, nawyki i postawy zachowane zostaną na dalsze lata życia. Od dobrze ułożonych posiłków zależy nasze samopoczucie, wiadomo też, że niektóre produkty wpływają źle na nasz organizm, niszczą go, doprowadzając do groźnych chorób. Inne zaś wspomagają rozwój człowieka i doskonale mu służą.

      Realizując projekt "W zdrowym ciele - zdrowy duch" klasa 1b przygotowała owocowe sałatki. Wszyscy uczestnicy kulinarnych zajęć mieli soczyste minki na widok smakowitych owoców.

       

       

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, 

      w związku z obostrzeniami dla żółtej strefy- dzień otwarty 22 X jest odwołany.

      W przypadku potrzeby kontaktu z nauczycielem prosimy o telefoniczne umówienie się lub drogą elektroniczną przez dziennik.

      Pozdrawiam serdecznie,

      Renata Budecka-dyrektor szkoły

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Pierwszoklasiści,

      w związku z wciąż rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym i obostrzeniami dla żółtej strefy, w której powiat nasz się znajduje, uroczystość pasowania na ucznia odbędzie się w późniejszym terminie. Mam nadzieję, że okres wiosenny złagodzi stan zagrożenia i będziemy mogli podziwiać zdolności i umiejętności naszych pierwszaków.

      Pozdrawiam serdecznie,

      Renata Budecka- dyrektor szkoły.

       

     • 14 października

     • Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej, wypada 14 października. Chociaż w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, Dzień Nauczyciela jest mniej hucznie obchodzony w naszej szkole, to nasi uczniowie nie zapomnieli o swoich pedagogach. Wraz z tradycyjnymi kwiatami i słodyczami pojawiły sę piękne życzenia, najlepsza nagroda dla pedagogów za trud włożony w edukację dzieci i młodzieży.

      Nasi uczniowie nie zapomnieli również o nauczycielach seniorach, dla których przygotowali piękne i pełne serdeczności kartki, widoczne na zdjęciach.

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Państwo,

      w czwartek 15.10.2020 r. w godzinach 16.30-17.30, w szkole będzie przedstawiciel PZU. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ubezpieczeniem dziecka zapraszamy do skorzystania z oferty.

     • Komunikat

     • Dzień 14 października jest wolny od zajęć dydaktycznych. W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych, świetlica funkcjonuje zgodnie z godzinami pracy. Autobusy szkolne nie kursują.

      Z poważaniem

      Renata Budecka