• „Świąteczna Paczka”

     • Staje się to już tradycją, że uczniowie naszej szkoły odwiedzają seniorów mieszkujących w Wiskitkach. W tym roku również byliśmy z pięknymi prezentami. To bezcenne chwile pełne wzruszeń i radości, które warto powtarzać.

     • Zimowe zabawy na śniegu

     • Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… Na taką pogodę dzieci czekały długo! Dzisiaj uczniowie kl. 2 i 3  pod czujnym okiem wychowawczyń, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały saneczkowe zawody, robiły aniołki na śniegu, a przede wszystkim – klasowe bałwany. Pomysłom nie było końca. Choć zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych. Mimo, że zimowa aura i warunki do zabaw na śniegu długo u nas nie zabawią, mamy nadzieję, że w ferie zimowe pogoda nam to zadośćuczyni i będziemy mogli ponownie oddawać się śniegowemu i zimowemu szaleństwu.

     • Wycieczka klas trzecich do teatru

     • 13 grudnia 2022 r. Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku zaprosił nas na spektakl Opowieść wigilijna, na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa.

      Na dużej scenie teatru z zapartym tchem śledziliśmy losy głównego bohatera-samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku i twierdzi, że nie warto marnować czasu ani pieniędzy: …Święta, święta, i co z tego…? . Ale postawa Ebenezera zmienia się. Pewnego świątecznego wieczoru, odwiedza go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany gość zapowiada przybycie trzech kolejnych duchów: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Scrooge analizuje swoje postępowanie, próbuje zmienić, i zmienia swoją przyszłość: … Święta, święta – coś pięknego… .Opowieść wigilijna wprowadziła nas w nastrój zadumy, smutku, ale i radości. Opowiedziała o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością, przypominając jednocześnie o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy, odmienia widzenie świata i ludzi. 

      Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałą grę płockich aktorów: Doroty i Szymona Cempurów, Piotra Bały, Henryka Jóźwiaka, Hanny Zientary i wielu innych. Ich aktorski kunszt nagrodziliśmy gromkimi brawami.Widowisko muzyczne wprawiło nas w świąteczny nastrój.

      Sztuka Karola Dickensa jest adresowana nie tylko do dzieci. Dzięki przesłaniu, jakie niesie oraz wymownej symbolice, może i powinna zainteresować również dorosłego widza.

     • Gala Sportu

     • W dniu 8 grudnia 2022 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie odbyła się gala sportu podsumowująca rywalizację sportową w Powiecie Żyrardowskim w roku szkolnym 2021/2022. Na powyższe wydarzenie przybyli przedstawiciele wszystkich szkół z powiatu żyrardowskiego wraz z władzami samorządowymi. Nasza szkoła na 29 placówek oświatowych w powiecie żyrardowskim zajęła:

      w kat. dzieci (uczniowie klas 4-6) V miejsce,

      w kat. młodzież (klasy 7-8) III miejsce.

      Oprócz listów gratulacyjnych nasz szkoła otrzymała gratyfikację na zakup sprzętu sportowego od Starosty Powiatu Żyrardowskiego w kwocie 600zł. Wszystkie upominki i nagrody przekazywały wybitnie osobowości polskiego sportu -Tomasz Majewski oraz Luiza Złotowska. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły doskonałej postawy sportowej oraz życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.

      Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego

      Ewa Polańczyk,

      Grzegorz Materski,

      Łukasz Janicki.

     • Konkurs Poezji Śpiewanej "Śpiewać każdy może..."

     • 7 grudnia b.r. odbył się  Konkurs Poezji Śpiewanej "Śpiewać każdy może...", pod hasłem "Piosenka jest dobra na wszystko". Konkurs organizuje od kilku już lat Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. Jest on okazją do zainteresowania uczniów poezją śpiewaną, popularyzuje piosenki o walorach artystycznych i jak każdy konkurs, kształtuje umiejętności współzawodnictwa.Konkurs podzielony jest na dwie kategorie- I kat. to uczniowie klas 6-8 SP,  II kat.- to szkoły średnie. W tym roku dużo lepiej wypadli młodsi uczniowie. Na wysoki poziom pierwszej kategorii niewątpliwie wpłyneły uczennice z klasy  7b w Wiskitkach- Maja Nikodem i Gabriela Pacholska. Jury nagrodziło Gabrysię III miejscem. Młoda wokalistka pięknie wykonała utwór z repertuaru Katarzyny Groniec- "Kolęda cisza". Obie  uczennice otrzymały dyplomy i drobne upominki.

      nauczyciel muzyki- Iwona Maciejewska

     • Mikołajki w naszej szkole

     • Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.

             Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny świąteczny klimat. Były drobne upominki, słodkie niespodzianki, warsztaty o tematyce świątecznej i wiele uśmiechu na twarzach dzieci.

          

      ​​​​​​Kl. 1A​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Kl. 1B

      Kl. 2B

      Kl. 3B

      Kl. 7A i 7B

     • KOMUNIKAT

     • W związku z Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów nr 283 w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego, przedłuża się zakaz wstępu do szkół osób postronnych do 28 lutego 2023 r. 

     • Mikołajki z Gwiazdami

     • 4 grudnia na placu Wolności w Wiskitkach odbyły się Mikołajki z Gwiazdami. W programie koncerty. Gwiazdą wieczoru byl Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu. Na wydarzeniu pojawili się także: WonerS, TikShow i DJ Omenio. Nasi uczniowie wraz z opiekunami N. Mężyńska i A. Wiśniewska sprzedawali stroiki i ozdoby wykonywane przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Uzbieraliśmy łączną kwotę 561 zł.

      Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy

     • XVI Międzyszkolny Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami".

     • 23 listopada b.r. odbył się XVI Międzyszkolny Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Mazowieckim.
      Konkurs odbył się w grodziskim Centrum Kultury.  Młodzi wokaliści przyjechali  ze szkół podstawowych z Adamowizny, Międzyborowa, śpiewali uczniowie sześciu szkół z Grodziska Maz. oraz z naszej szkoły. Wiskitki reprezentowały:
      Martyna Marczak z kl. 5b, Maja Nikodem i Gabriela Pacholska z kl.7b. Nasze uczennice wspaniale zaprezentowały się na 
      festiwalu, choć profesjonalna, duża scena Centrum Kultury i pełna widownia na pewno stresowały młode wokalistki.
      Spośród
       24 piosenek, jury w składzie :

      -śpiewaczka operowa i aktorka – Pani Aleksandra Chacińska,
      -wokalistka rockowa (pseudonim: Efi)-Pani Justyna Kawałko 
      -Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Grodzisku Mazowieckim – Pani Wioletta Hajdus,

      przyznało III miejsce  Gabrieli Pacholskiej, która zaprezentowała piosenkę z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej- "Aleją gwiazd"

       


      Gratuluję wszystkim trzem uczennicom i życzę  kolejnych sukcesów

      -nauczyciel muzyki- Iwona Maciejewska

     • ,,NASTRÓJ SIĘ NA ŚWIĘTA”

     • Zachęcamy gorąco uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie kolęd i piosenek świątecznych.

       

      Każda klasa typuje zespół, lub solistę. Z każdej klasy mogą być maksymalnie 2 zgłoszenia .

      Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do przygotowania jednej kolędy lub piosenki świątecznej.

      Podkładem muzycznym może być: akompaniament własny, akompaniament w wykonaniu towarzyszącego muzyka bądź nagranie instrumentalne na nośniku elektronicznym audiofonicznym (pendrive, CD,  mp3).

      Zgłoszenie podpisane przez uczestnika i jego rodzica (opiekuna), należy dostarczyć osobiście lub przesłać do 9.12.2022r. na adres e-mail: 

      sekretariat@spwiskitki.pl

      regulamin-konkursu-piosenka-świąteczna.pdf

       

      KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 15-16.12.2022 ROKU (czwartek, piątek)

      KONCERT LAUREATÓW

      22 grudnia 2022

     • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

     • pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki


          Organizatorem  konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów lub rodzin.

      Szopka może być wykonana w dowolnym stylu. Technikę i materiały wybiera samodzielnie każdy uczestnik. Maksymalne wymiary szopki: wysokość do 90 cm, głębokość do 60 cm, szerokość do 70 cm. Prace muszą być wykonane samodzielnie. Do wykonanej pracy należy dołączyć załącznik nr 1 i 2, który będzie można pobrać ze strony internetowej szkoły lub u p. D. Szczepanik, p. S. Krzeszowiec.

      Prace należy dostarczyć do organizatora konkursu, czyli do sekretariatu  Szkoły Podstawowej w Wiskitkach do 12 grudnia 2022 r.

      Po ocenie prac przez komisję konkursową zostanie zorganizowana wystawa szopek bożonarodzeniowych. Rozstrzygnięcie konkursu 22 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

      REGULAMIN-GMINNEGO-KONKURSU-NA-NAJPIĘKNIEJSZĄ-SZOPKĘ-BOŻONARODZENIOWĄ_1.pdf

      Załącznik-nr-1.pdf

      Załącznik_nr_2.pdf

     • Spektakl teatralny pt. ,,Rumcajs”

     • W dniu 02.12.2022 r. uczniowie klasy 3b wybrali się do Centrum Kultury w Żyrardowie na przedstawienie teatralne pt. ,,Rumcajs”. Spektakl był roztańczony i rozśpiewany, co bardzo spodobało się najmłodszej publiczności. Piękna dekoracja oraz muzyka sprawiły, że dzieci mogły przenieść się w głąb niesamowitego lasu i przeżyć niezapomniane chwile. Przedstawienie zawierało cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

     • Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia

     • Z nadejściem grudnia rozpoczął się  długo wyczekiwany czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Na szkolnym korytarzu pojawiła się choinka, w młodszych klasach słychać dzwięki świątecznych piosenek. 

      Uczniowie klasy 3A zakończyli pracowicie miniony tydzień świątecznymi porządkami i dekorowaniem swojej klasy na święta. W klasie pojawiły się świąteczne ozdoby, nowa gazetka naścienna. Przy tych wszystkich przygotowaniach nie zabrakło wspólnego śpiewania oraz nauki nowych  kolęd.

      Miła i ciepła atmosfera sprawiła, że dzieci  poczuły zbliżające się Święta. 

     • PROJEKT TUWIM

     • Mikołajkowy wyjazd uczniów kl. 2b do Warszawy do Teatru Capitol na spektakl ,,Projekt Tuwim,,. To pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. 

     • Pierniki na Mikołajki

     • Tradycją już stało się przygotowywanie i ozdabianie pierników przed świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2A znając tradycje bożonarodzeniowe, w piątek ozdabiały pierniki. Najpierw zrobiliśmy lukier, a następnie każdy za pomocą słodkich i kolorowych ozdób udekorował swoje pierniczki. Te pięknie ozdobione ciasteczka będzie można zakupić w najbliższą niedzielę na Kiermaszu Mikołajkowym w Wiskitkach.

     • Dyskoteka andrzejkowa

     • 25.11.2022 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, na którą zaproszone były wszystkie klasy, od najmłodszych do najstarszych.  Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Nasi uczniowie w pełni wykorzystali tę sposobność i świetnie bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w radosny nastrój. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.

     • Pierwszy śnieg

     • Pierwszy śnieg i przednia zabawa. 24 listopada 2022 roku spadł pierwszy śnieg, co dla naszych dzieci oznacza białe szaleństwo. Dzieci z klasy 2A i 3A wykorzystały pogodę i wyruszyły na śnieg, aby ulepić pierwszego bałwana. Dzieci bawiły się, biegając po śniegu, lepiąc bałwana, robiąc śnieżne aniołki. Całą atrakcję zakończyła bitwa na śnieżki.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

      Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia . Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania. W młodszych klasach dzieci wykonały piękne prace plastyczne.