• Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.

      W związku z niepokojącą prognozą pogody przewidywaną na 1 września, uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w przypadku złych warunków atmosferycznych odbędzie się w hali sportowej.

      Dyrekcja Szkoły

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Państwo,

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach informuje, że szkoła nie będzie pośrednikiem w ubezpieczaniu dzieci w roku szkolnym 2020/2021. Obecnie ubezpieczenie NNW obowiązuje do dnia 31 sierpnia 2020 r.

      Decyzję o ubezpieczeniu dziecka podejmujecie Państwo indywidualnie i osobiście załatwiacie wszelkie formalności w wybranej firmie ubezpieczeniowej.

      Z wyrazami szacunku- Renata Budecka

     • Podręcznik do religii

     • W roku szkolnym 2020/2021 nadal obowiązują podręczniki do religii z wydawnictwa Świętego Wojciecha. Zmiany nastąpią w roku 2021/2022 wówczas decyzją biskupa wszyscy będziemy korzystali z wydawnictwa "Jedność".

     • Ogłoszenie

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w siedzibie szkoły, przy ul. Kościuszki 25, dnia 1 września według porządku:

      • godz. 9.00 klasy I-III
      • godz. 10.00 klasy IV-VI
      • godz. 11.00 klasy VII-VIII.

      Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i ograniczenie zagrożenia epidemiologicznego.

     • Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty

     • Drodzy Ósmoklasiści, zaświadczenia z wynikami egzaminu będą wydawane 3 sierpnia (poniedziałek) w godzinach 9-11.

      Szczegółowe informacje znajdziecie w dzienniku elektronicznym.

      Do zobaczenia :)

     • Uroczyste wręczenie stypendiów uczniowskich

     • Po raz kolejny najzdolniejsi uczniowie otrzymali Stypendia Wójta Gminy Wiskitki za wysokie wyniki w nauce, wysokie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w sporcie uzyskane w roku szkolnym 2019/2020.

      Uroczystość odbyła się 26 czerwca 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach z udziałem wyróżnionych uczniów, ich rodziców, opiekunów, dyrektora szkoły i nauczycieli, wychowawców. Stypendia wręczył  p. Rafał Mitura – Wójta Gminy Wiskitki.

      Gratulijemy!

     • Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

     • Dzień zakończenia roku szkolnego to najbardziej wyczekiwany dzień w roku szkolnym. Każdy bowiem z niecierpliwością czeka ostatniego dzwonka, aby jak najszybciej rozpocząć upragnione wakacje. Nadchodzi czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Jednak tegoroczne zakończenie było inne niż wszystkie. W klasach młodszych i starszych, z uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas pandemii, odbyło się w kilku turach. Można powiedzieć, że było nietypowe, gdyż i ten rok szkolny zaskoczył nas ogromnie. Zaczął się tradycyjnie, w szkole, a zakończył w domu. Mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią wszyscy uczniowie mogli chociaż w tym ostatnim dniu na chwilę wrócić do szkoły, by pożegnać się z klasą i z wychowawcą, odebrać upragnione świadectwo, nagrodę czy dyplom.

       W tych dość nietypowych warunkach, ale z optymizmem pożegnaliśmy również naszych absolwentów. 

      Życzymy Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji. Życzymy, abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele, i aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.

     • Podziękowanie od Wójta Gminy Wiskitki

     • Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkół, Uczniowie i Rodzice

      Zanim wybrzmi ostatni dzwonek szkolny, pragnę podziękować wszystkim za rok ciężkiej, wytężonej pracy, za twórcze podejście do nauki i edukacji oraz zaangażowanie w  trudne, ale piękne dzieło wychowania młodego pokolenia. Mając świadomość, że był to okres szczególny, przypadający na czas obowiązywania na terenie kraju stanu epidemii, tym bardziej dziękuję za odpowiedzialne i profesjonalne realizowanie zadań metodami nauczania i kształcenia na odległość nauczycielom i rodzicom.

      Wierzę, że okres wakacji stanie się czasem relaksu, dobrej zabawy i odpoczynku, które pozwoli odetchnąć od codziennych obowiązków i będzie pełen ciekawych przygód.

      Drodzy uczniowie,

      wykorzystajcie te okres jak najlepiej, abyście mogli z nowymi siłami i pomysłami wrócić do szkoły. Pamiętajcie jednak o ograniczeniach związanych z ciągle obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii.

      Życzę bezpiecznych, radosnych, słonecznych i beztroskich wakacji!

       

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Wójt Gminy Wiskitki

      Rafał Mitura

       

      podziękowanie.pdf

     • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

     • Dnia 26 czerwca 2020 r. odbędzie się zakończenie roku. Uczniowie przychodzą po odbiór świadectw wg następującego porządku:

      Budynek A: (Plac Wolności 34)

      godz. 9.00 - klasy pierwsze

      godz. 10.00 - klasy drugie

      godz. 11.00 - klasy trzecie

      godz. 12.00 - oddziały przedszkolne

      Budynek B: (Kościuszki 25)

      godz. 8.30 - klasy czwarte

      godz. 9.00 - klasy piąte

      godz. 9.30 - klasy szóste

      godz. 10.30 - klasy siódme

      godz. 11.30 - klasy ósme

      Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemicznym.

     • Uwaga!

     • Przyszkolny plac zabaw czynny jest w dniach 16 - 26 czerwca 2020 r. do godziny 20:00.

      Dezynfekcja odbywa się do godziny 15:00, później należy o nią zadbać we własnym zakresie.

      Dzieci korzystają z placu zabaw wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

     • Wyniki rekrutacji uzupełniającej dzieci do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego

     • Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021:

      1. Dominika Babulewicz

       

      Lista kandydatów przyjętych do oddziału "0" w roku szkolnym 2020/2021:

      1. Gabriela Oliwia Niemiec

       

      Informujemy, że w myśl harmonogramu naboru na rok szkolny 2020/2021, od 17.06.2020 r. (od godz. 14.00) do 24.06.2020 r. rodzice przyjętego dziecka do klasy pierwszej i dziecka przyjętego do oddziału "0", mają obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia (wzór znajduje się na stronie internetowej szkoły). Potwierdzenie woli prosimy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: sekretariat@spwiskitki.pl

     • Kochani ósmoklasiści!

     • Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie.

      Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do nowej wymarzonej szkoły, a życiowe plany i zamierzenia niech wszystkie się zrealizują. Podczas egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i  wiedzę. Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników.

      Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!  

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły

     • Uwaga!

     • Informujemy, że od dnia 10 czerwca 2020 roku (z wyjątkiem 12 czerwca 2020r.) można korzystać z przyszkolnego placu zabaw dla dzieci, w godzinach od 8.00 do 15.00. W tym czasie, w dni robocze, sprzęt będzie regularnie dezynfekowany. W weekendy i święta o dezynfekcję należy zadbać we własnym zakresie. Dzieci korzystają z placu zabaw wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

       
     • Komunikat

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządza, co następuje:

      1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Wiskitkach, od dnia 8 czerwca do dnia 25 czerwca 2020 r., w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz pozostaniem dzieci w domu.
      2. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania oddziału przedszkolnego prowadzone są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
     • Komunikat

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach przypomina, że zgodnie z przyjętym kalendarzem roku szkolnego 2019/2020, dni: 12 czerwca. 16-18 czerwca 2020 roku są wolne od zajęć szkolnych. W tych dniach nie realizujemy nauczania zdalnego.