Kartki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
- 6
Międzynarodowy Dzień Gier Planszowych
To coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października. Dziś klasa 3a uczciła je podczas zajęć lekcyjnych. Była to dla nich chwila odpoczynku połączona z intensywną aktywnością umysłu, a nade wszystko świetna zabawa.
Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. Można rzec: prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealny sposób spędzenia czasu z innymi ludźmi. Dlatego i Was zapraszamy do świętowania, edukowania i przede wszystkim grania w gry planszowe!
11Dlaczego warto grać w gry planszowe?
- Gry planszowe zwiększają aktywność mózgu.
- Przynosi śmiech i zmniejsza stres.Zbliża ludzi i wzmacnia relacje.
- Przypomina, jak to jest żyć w prawdziwym świecie.
- Granie w gry planszowe obniża ciśnienie krwi.Gry uczą, jak wyznaczać cele i być cierpliwym.
- Gry planszowe zwiększają kreatywność i pewność siebie.
- Gry planszowe oferują możliwości wczesnego uczenia się.
Ogłoszenie
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
jeżeli potrzebujecie oddać makulaturę możemy pomóc. W dniu 16 października w godz. 900-1100 przyjmiemy od Państwa spakowaną makulaturę.
Pozdrawiam Renata Budecka
Praca przestrzenna-akwarium
W dniu 03.10.23r. klasa 1B na zajęciach lekcyjnych wykonywała „Akwarium w słoiku” pod okiem wychowawcy p. Anni Stelmaszczyk. Uczniowie samodzielnie i z dużym zaangażowaniem wykonywali pracę zgodnie z instrukcją nauczyciela. Umiejętnie wypełniali środek słoika aby jak najlepiej przypominał akwarium. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Akwaria wyszły przepiękne:-)
29
Uwaga!
W dniach 4 – 5 października 2023 r. na obszarze powiatu żyrardowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem m. Żyrardowa, będzie się odbywało powiatowo-gminne ćwiczenie obronne. Przewidziane jest wykorzystanie pozoracyjnych środków pirotechnicznych wywołujących dym, huk i wystrzały. Nad bezpieczeństwem ćwiczących i mieszkańców będą czuwać widoczne patrole wojskowe oraz odpowiednie służby i straże. W razie znalezienia się w rejonie realizowanych akcji, proszę stosować się do poleceń osób ćwiczących.
OLDSKULOWE TRAMPKI
Nabór do nowych grup.
Miejsce : sala gimnastyczna w dawnej Szkole Podstawowej w Wiskitkach
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Jesień ,to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Właśnie dlatego, uczniowie klas 1-3 naszej szkoły spotkali się przy wspólnym biesiadowaniu. Podczas spotkania uczniowie poznali historię ziemniaka i wiele ciekawostek na temat tego popularnego obecnie warzywa. Dowiedzieli się, skąd pochodzi i jak trafił do Polski. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy wzięli udział w pieczeniu kiełbasek i degustacji pieczonych ziemniaków.
31
Wycieczka do Warszawy
W dniu 27 września odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyły klasy: 8a, 8b, 7a i 7b. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od spaceru po przepięknych ogrodach Łazienek Królewskich. Udaliśmy sie również na niecodzienną lekcje WF-u. Była to doskonała alternatywa dla zwykłych zajęć. Tutaj stwierdzenie „przyjemne i pożyteczne” pasuje idealnie: doskonała zabawa i rozwój fizyczny w formie, która zachęci do wejścia na trampoliny nawet miłośników zwolnień z WF-u.
38
"KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!!!
"Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uczniowie ze szkoły w Wiskitkach wzięli udział w happeningach zorganizowanych przy przejściach dla pieszych.
94Mamy nadzieję, że takie kampanie wpłyną na świadomość kierowców i przyczynią się do bezpieczniejszej jazdy samochodami na naszych drogach!
Zajęcia z wyszywania w klasie 3b
Umiejętności manualne są bardzo ważne i przydatne.Szycie, 🧶 szydełkowanie, 🧵wyszywanie… to sprawności, które mogą towarzyszyć nam również w dorosłym życiu. Przy okazji należy też wspomnieć o wartościach sentymentalnych jakie będą posiadały ręcznie wykonane/ozdobione wyroby.
🧒👧 Uczniowie klasy 3 w ostatnim czasie ćwiczyli takie właśnie umiejętności biorąc udział w zajęciach haftowania. Ćwiczyli cierpliwość, nauczyli się podstawowych ściegów, a efekty ich pracy zarejestrował aparat!
" Antek- dzielny wojownik"
Dziś w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna dla Antaka. Wspólnymi silami uzbieraliśmy niebagatelną kwotę 3478,60zl. Dziękujemy rodzicom za smaczne ciasta i uczniom za zaangażowanie i mnóstwo dobrej pracy - warkoczyki, malowanie buziek, loteria fantowa oraz tatuaże.
21
Święto Pieczonego Ziemniaka
Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.
W słoneczny poranek 22 września 2023 r. na placu szkolnym rozpalono grilla. Był to dla uczniów klasy trzeciej znak, że rozpoczynają się obchody „Święta pieczonego ziemniaka”. Spotkanie obfitowało w liczne zabawy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady grillowanych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta.
Dzień Kapsla - 21 września
Dzień Kapsla przypada na 21 września. Jest to stosunkowo młode święto - po raz pierwszy jego obchody miały miejsce w roku 2019. Miało to miejsce w Poznaniu nad Wartą, gdzie podczas akcji sprzątania terenów nadrzecznych organizowanej przez markę Duży Ben zebrano 50 000 kapsli!
Na pamiątkę tego wydarzenia ustanowiono święto mające na celu szanowania, a nie wyrzucanie kapsli. Zyskuje na tym również środowisko naturalne! A ten typowy odpad może przecież stanowić przedmiot zabawy i rozrywki (słynna gra w kapsle).
4
Kreatywne malowanie kamieni
Malowanie kamieni - rzecz, która cieszy małych i dużych. Radość tworzenia widoczna była na twarzach uczniów klasy Ib. Każdy wyczarował to, co podpowiedziała mu wyobraźnia i nikt nie przejmował się, że mu coś nie wyszło. Ważny był sam proces tworzenia.
3
Wycieczka do Kawęczyna – Od ziarenka do Bochenka
Uczniowie klasy III b wzięli udział w pełnym atrakcji dniu w Gościńcu położonym we wsi Kawęczyn. Uczniowie wzięli udział między innymi w wypiekaniu chleba, pokazie sztuki kowalskiej, byli z wizytą w mini zoo. Jest to wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas a jednocześnie zapoznać dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia oraz ogrzewany całoroczny budynek gospody i potężne wiaty biesiadne z miejscem na ognisko.
Program pobytu obejmojmował: staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, zwiedzanie mini- zoo, a w nim: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą, przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, ognisko z pieczeniem kiełbasek pod zadaszeniem.
22
Narodowe czytanie "Nad Niemnem"
Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. 12 września na patio przed Gminną Bibilioteką Publiczną jej fragmenty czytali:
- p. Łukasz Boczkowski - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki,
- p. Hanna Lipińska - wiceprzewodnicząca Rady Miasta i Gminy Wiskitki,
- p. Renata Budecka- dyrektor SP. im Marii Kownackiej w Wiskitkach,
- p. Anna Spójka- etnograf z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi,
- panie z Koła Gospodyń Wijskich w Wiskitkach: p. Elżbieta Sydry, p. Irena Orlikowska, p. Maria Tęsiorowska,
- p. Anna A. Wrzesień i Rebata Okońska z ZS nr 3 w Wiskitkach oraz uczniowie Julia Niemiec, Julia Drozdowska oraz Patryk Kołakowski,
- p. Hanna Klem - mieszkanka Starych Kozłowic,
- Monika Duda-Gieryk dyrektor naszej Biblioteki.
Czytanie wybranych fragmentów spotkało się z dużą uwagą zgromadzonych słuchaczy. Po wysłuchaniu lektury można było oznaczyć pamiątkową pieczęcią swój egzemplarz książki. Każda taka inicjatywa ma ogromne znaczenie w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia.
7
Zmiana w rozkładzie jazdy autobusów
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w rozkładzie jazdy autobusu szkolnego. Szczegóły w zakładce Uczniowie i Rodzice -> Dowóz.
Zmiana od 15.09.2023
Rozstrzygnięcie konkursu „Strażacy w akcji”
W sierpniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Strażacy w akcji". Organizatorami konkursu plastycznego byli: Stowarzyszenie Dziennikarzy im. Władysława Stanisława Reymonta, Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania popularyzacją ochotniczego ruchu strażackiego, popularyzacja wiedzy medialnej i samorządowej, rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych, motywowanie do rozwijania swoich pasji, kształtowanie wrażliwości estetycznej, zaangażowanie dzieci i młodzieży w propagowanie pozytywnego wzorca nowoczesnego wizerunku OSP.
Laureatką tego konkursu, zajmując III miejsce została uczennica klasy III a- Liwia Sobota. Pozostali uczniowie IIIa zostali wyróżnieni nagrodą dla najbardziej kreatywnej klasy w tymże konkursie.
GRATULUJEMY!!!
Rozkład jazdy autobusów
Witaj szkoło!!!
Archiwum Aktualności