• Ogłoszenie

     • W dniach 27-29 listopada odbędą się zdjęcia wykonane przez p. A. Marszałka.

      Harmonogram wykonania zdjęć zostanie przedstawiony w terminie późniejszym.

     • Światowy Dzień Kanapki

     • Listopad kojarzy się z długimi, ciemnymi wieczorami oraz chłodniejszą pogodą. Pożywne jedzenie wspiera organizm w poprawie odporności i daje siły na tę chłodną porę roku. 3 listopada obchodzimy Światowy Dzień Kanapki, to danie może być świetnym, smacznym i przede wszystkim zdrowym posiłkiem. Niech zdrowa kanapka, zostanie Twoim listopadowym umilaczem!

      Uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a i 3b podczas zajęć wykonywali zdrowe kanapki. Dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania i jakie produkty są zalecane w żywieniu na przykładzie piramidy zdrowia,  poznały korzyści wynikające ze spożywania zdrowych produktów, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe, warzywa i owoce.  

     • Gminne zawody w unihokeja

     • W dniu 2 listopada br. odbyły się gminne zawody w unihokeja.

      Jak zawsze podczas zawodów nie obyło się bez mnóstwa emocji i zdrowej rywalizacji.

      Dyplomy i puchary wręczyła Pani Dyrektor Renata Budecka.

       

      Klasyfikacja zawodów:

      Kategoria dzieci dziewczęta:

      1m Franciszków

      2m Miedniewice

      3m Wiskitki

      Kategoria dzieci chłopcy:

      1m Franciszków

      2m Wiskitki

      3m Miedniewice

      Kategoria młodzież dziewczęta:

      1m Franciszków

      2m Wiskitki

      3m Miedniewice

      Kategoria młodzież chłopcy:

      1m Wiskitki

      2m Franciszków

       

      Kategoria ogólna:

      1m Franciszków

      2m Wiskitki

      3m Miedniewice

     • ODWIEDZAMY GROBY...

     • Zbliżają się święta Wszystkich Świętych. W związku z tym w dniu 31 października 2023r. uczniowie klasy 5a  wraz z panią Agnieszką Wiśniewską wybrali się na pobliski cmentarz. Dzieci odwiedziły grób Nieznanego Żołnieża, zbiorową mogiłę oraz grób proboszcza ks. Henryka Stankiewicza. Zgodnie z polską tradycją  zapaliliśmy symboliczne znicze w dowód naszej pamięci i szacunku. Nasz pobyt na cmentarzu zakończyliśmy minutą ciszy. Sprzyjająca aura pogodowa sprawiła, iż wycieczka udała się, a uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni z dobrze wypełnionego obowiązku.

     • Międzypowiatowe igrzyska w badmintonie

     • Międzypowiatowe igrzyska młodzieży szkolnej w kategorii młodzież chłopców i dziewcząt zostały rozegrane 27 października 2023 roku Wiskitkach.
      Dziewczynki zajęły pierwsze miejsce, chłopcy zajęli drugie miejsce.
      Gratulujemy!!!

       

     • Prośba do Rodziców o sprawdzenie czystości skóry głowy

     • W związku z sygnałem o wystąpieniu wszawicy wśród uczniów ponawiam prośbę o przeprowadzenie akcji mającej na celu wyeliminowanie problemu – proszę wszystkich rodziców o sprawdzenie czystości głów u swoich dzieci.

       

      Więcej informacji na stronie : https://gis.gov.pl/zdrowie/wszawica-choroba-ktora-trzeba-leczyc-a-nie-nalezy-sie-wstydzic/

     • Pasowanie na ucznia

     • 27 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Renatę Budecką. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

     • Porządki na cmentarzu

     • Jak co roku, tak i tym razem Patrol Niewidzialnej Ręki wyruszył w ostatnim tygodniu października na pobliski cmentarz, by pomóc mieszkańcom w porządkowaniu grobów.  Uczniowie klasy 3a zaopatrzeni w niezbędne szmatki i rękawice, z wielkim zaangażowaniem sprzątali groby, szczególnie wypatrywali tych zaniedbanych.  Po skończonej pracy zapaliły znicze, pomodliły się i wrócili z wychowawczynią do szkoły.

     • Korytarz jak z bajki

     • Nasza szkoła nieustannie się zmienia. Wszystko po to, by nasi najmłodsi uczniowie czuli się w niej jak najlepiej. Ostatnio na szkolnym korytarzu pojawiła się barwna galeria bajkowych postaci, za co dziękujemy pani Aleksandrze Mońce i Sylwii Krzeszowiec oraz uczennicy Julce Mońce z klasy 8a.

     • Spektakl „Chemiczna zmiana nastroju”

     • W dniu 26.10.2023 roku uczniowie klas VI, VII i VIII mieli okazję obejrzeć i uczestniczyć spektaklu teatralny o charakterze edukacyjnym, z zakresu profilaktyki zdrowia, pod tytułem „Chemiczna zmiana nastroju kontra pozytywne emocje bez dopalaczy”.

      „Chemiczna zmiana nastroju” to podróż po krainie uzależnienia. Spektakl opowiada historię osób uzależnionych - od wejścia w nałóg, aż do konsekwencji, jakie ze sobą niesie. Dowiedzieliśmy się nie tylko tego, czym jest uzależnienie, jak do tego dochodzi, że stajemy się osobą uzależnioną, ale też, co robić, żeby nie sięgać po te środki, aby nie zmieniać swojego nastroju chemicznymi środkami. Ważne jest poszukiwanie swoich pasji i realizacja marzeń.

     • Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

     • W dniach 18-19 października uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami oraz  wybranymi zabytkami Krakowa.Kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego,a także integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskich.

         Gdy dojechaliśmy do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. Zamek zrobił na nas duże wrażenie.  Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej. Ogromne emocje wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta, który jest bez wątpienia jednym z najważniejszych symboli narodowych. Uczniowie dowiedzieli się, że jego dźwięk towarzyszy nam podczas najważniejszych wydarzeń, świąt kościelnych i narodowych.  Groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze to następny punkt zwiedzania . Następnie udaliśmy się pod rzeźbę smoka wawelskiego, który  jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Kryjówką tej mitycznej postaci była jaskinia zwana Smoczą Jamą znajdująca się u podnóża krakowskiego wzgórza wawelskiego. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały legendy związanej ze smokiem. Zwieńczeniem zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu było podziwianie jego przepięknego dziedzińca.Udaliśmy się  również do  Kopalni Soli w Wieliczce, która jest niesamowitym podziemnym światem cudów wpisanym na listę UNESCO. Spacer po podziemnej trasie w kopalni soli w Wieliczce dostarczył nam w pięknych wrażeń i długo pozostanie w naszej pamięci.  Zobaczyli wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby. Przeszliśmy trasę Śladami legend, pokonaliśmy 800 schodów, byliśmy na głębokości 135 metrów pod ziemią.    

         Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Z żalem żegnaliśmy Kraków, który odcisnął w naszych sercach swój ślad. Wszyscy uczestnicy zgodnie oświadczyli, że odwiedzą go ponownie. Zakupione pamiątki i zdjęcia będą nam przypominać Gród Kraka.

     • Jesienne inspiracje

     • Jesień to niezwykła, dynamiczna i barwna pora roku. Stała się ona dla uczniów klasy 1b inspiracją do wykonania wielu kolorowych i ciekawych prac plastycznych. Mali artyści tworzyli dzisiaj kolczaste jeże.

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Państwo, 26 pażdziernika (czwartek) jest dzień otwarty. Zapraszamy w godz. 16.30-17.30

     • Zaprzysiężenie Samarządu Uczniowskiego

     • Po wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego w dniu 02.10.2023, w dniu dzisiejszym 20.10.2023 na małej sali gimnastycznej  odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowych członków Rady Samorządu Uczniowskiego. 

      W obecności Pani Dyrektor odbyło się ślubowanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Pani Dyrektor przyjęła ślubowanie,  a następnie podkreśliła jak wielka odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy są reprezentantami całej społeczności szkolnej.

      Przypominamy, w wyniku wyborów samorządowych zostali wybrani:

      • Oliwia Romańczuk kl.8a na stanowisko Przewodniczącego SU,
      • Maja Nikodem z kl. 8b na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego SU,
      • Zuzanna Wiśniewska z kl.5 a na stanowisko Sekretarza SU.

      Opiekunem samorządu jest pani Małgorzata Jagiełło, a rzecznikiem praw ucznia pani Marika Szczepanik.

     • Koncert muzyczny - Trio "Wostok"

     • 20 października w szkole odbył sie koncert muzyczny  zoragnizowany przez Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz".

       

      Naszym gościem było Trio "Wostok":

      • Maciej Malec - prowadzenie koncertu, puzon
      • Armen Karapetyan - duduk, bongosy, śpiew
      • Pavel Samokhin - trabka, didjeridu, śpiew

      Uczniowie mieli okazję usłyszeć ciekawostki o Armenii oraz zapoznać się z brzmieniem oryginalnych instrumentów ludowych takich jak np. duduk. 

      Usłyszeliśmy przeboje muzyki ormiańskiej  w wykonaniu wokalno-instrumentalnym: Rumba Kaukaska, Lesginka, Manuszak, Marakuja i inne.

      Nie zabrakło również tańca do rytmów kaukaskich.

     • Odpad zdasz - drzewko masz

     • Dnia 19.10 wzięliśmy udział w akcji Odpad zdasz drzewko masz. Zebraną makulaturę przekazaliśmy fimnie Emka, a w zamian otrzymaliśmy drzewka i krzewy które zostaną zasadzone wokół szkoły. Uczniowie klas 1 otrzymali upominki oraz odbyła się rozmowa z dziećmi nt. ekologii

     • Gminne zawody w badmintona

     • W dniu 17.10.2023 r odbyły się gminne zawody w badmintona na hali sportowej w Wiskitkach.

      Klasyfikacja ogólna:

      I miejsce- Wiskitki

      II miejsce- Franciszków

      III miejsce- Guzów

      IV miejsce- Miedniewice

       

      Kategoria dzieci dziewczynki:

      I miejsce- Wiskitki

      II miejsce- Franciszków

      III miejsce- Miedniewice

      IV miejsce- Guzów

       

      Kategoria dzieci chłopcy:

      I miejsce- Wiskitki

      II miejsce- Franciszków

      III miejsce- Guzów

       

      Kategoria mlodzież dziewczynki:

      I miejsce- Wiskitki

      II miejsce- Guzów

      III miejsce- Franciszków

       

      Kategoria mlodziez chłopcy

      I miejsce- Wiskitki

      II miejsce- Guzów

      III miejsce- Franciszków

      IV miejsce- Miedniewice

       

      Gratulujemy !!!

     • Jesienne jabłuszka 1b

     • Choć wiele jesieni można zarzucić- coraz krótsze dni, przeszywające wiatry czy zimne poranki, to trzeba przyznać, że uroku jej nie brakuje. Kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy, dynie, jabłuszka... Jesień da się pokochać! Zwłaszcza gdy chwycimy za pędzelki i stworzymy bajkowe, jesienne prace plastyczne.  

      "Jesienią"

       

      "Jesienią, jesienią

      sady się rumienią:

      czerwone jabłuszka

      pomiędzy zielenią. 

      Czerwone jabłuszka,

      złociste gruszeczki,

      świecą się jak gwiazdy

      pomiędzy listeczki.

      - Pójdę ja się, pójdę

      pokłonić jabłoni,

      może mi jabłuszko

      w czapeczkę uroni! 

      ..."

      Maria Konopnicka