• Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty

     • Drodzy Ósmoklasiści, zaświadczenia z wynikami egzaminu będą wydawane 3 sierpnia (poniedziałek) w godzinach 9-11.

      Szczegółowe informacje znajdziecie w dzienniku elektronicznym.

      Do zobaczenia :)

     • Uroczyste wręczenie stypendiów uczniowskich

     • Po raz kolejny najzdolniejsi uczniowie otrzymali Stypendia Wójta Gminy Wiskitki za wysokie wyniki w nauce, wysokie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w sporcie uzyskane w roku szkolnym 2019/2020.

      Uroczystość odbyła się 26 czerwca 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach z udziałem wyróżnionych uczniów, ich rodziców, opiekunów, dyrektora szkoły i nauczycieli, wychowawców. Stypendia wręczył  p. Rafał Mitura – Wójta Gminy Wiskitki.

      Gratulijemy!

     • Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

     • Dzień zakończenia roku szkolnego to najbardziej wyczekiwany dzień w roku szkolnym. Każdy bowiem z niecierpliwością czeka ostatniego dzwonka, aby jak najszybciej rozpocząć upragnione wakacje. Nadchodzi czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Jednak tegoroczne zakończenie było inne niż wszystkie. W klasach młodszych i starszych, z uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas pandemii, odbyło się w kilku turach. Można powiedzieć, że było nietypowe, gdyż i ten rok szkolny zaskoczył nas ogromnie. Zaczął się tradycyjnie, w szkole, a zakończył w domu. Mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią wszyscy uczniowie mogli chociaż w tym ostatnim dniu na chwilę wrócić do szkoły, by pożegnać się z klasą i z wychowawcą, odebrać upragnione świadectwo, nagrodę czy dyplom.

       W tych dość nietypowych warunkach, ale z optymizmem pożegnaliśmy również naszych absolwentów. 

      Życzymy Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji. Życzymy, abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele, i aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.

     • Podziękowanie od Wójta Gminy Wiskitki

     • Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkół, Uczniowie i Rodzice

      Zanim wybrzmi ostatni dzwonek szkolny, pragnę podziękować wszystkim za rok ciężkiej, wytężonej pracy, za twórcze podejście do nauki i edukacji oraz zaangażowanie w  trudne, ale piękne dzieło wychowania młodego pokolenia. Mając świadomość, że był to okres szczególny, przypadający na czas obowiązywania na terenie kraju stanu epidemii, tym bardziej dziękuję za odpowiedzialne i profesjonalne realizowanie zadań metodami nauczania i kształcenia na odległość nauczycielom i rodzicom.

      Wierzę, że okres wakacji stanie się czasem relaksu, dobrej zabawy i odpoczynku, które pozwoli odetchnąć od codziennych obowiązków i będzie pełen ciekawych przygód.

      Drodzy uczniowie,

      wykorzystajcie te okres jak najlepiej, abyście mogli z nowymi siłami i pomysłami wrócić do szkoły. Pamiętajcie jednak o ograniczeniach związanych z ciągle obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii.

      Życzę bezpiecznych, radosnych, słonecznych i beztroskich wakacji!

       

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Wójt Gminy Wiskitki

      Rafał Mitura

       

      podziękowanie.pdf

     • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

     • Dnia 26 czerwca 2020 r. odbędzie się zakończenie roku. Uczniowie przychodzą po odbiór świadectw wg następującego porządku:

      Budynek A: (Plac Wolności 34)

      godz. 9.00 - klasy pierwsze

      godz. 10.00 - klasy drugie

      godz. 11.00 - klasy trzecie

      godz. 12.00 - oddziały przedszkolne

      Budynek B: (Kościuszki 25)

      godz. 8.30 - klasy czwarte

      godz. 9.00 - klasy piąte

      godz. 9.30 - klasy szóste

      godz. 10.30 - klasy siódme

      godz. 11.30 - klasy ósme

      Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemicznym.

     • Uwaga!

     • Przyszkolny plac zabaw czynny jest w dniach 16 - 26 czerwca 2020 r. do godziny 20:00.

      Dezynfekcja odbywa się do godziny 15:00, później należy o nią zadbać we własnym zakresie.

      Dzieci korzystają z placu zabaw wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

     • Wyniki rekrutacji uzupełniającej dzieci do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego

     • Lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021:

      1. Dominika Babulewicz

       

      Lista kandydatów przyjętych do oddziału "0" w roku szkolnym 2020/2021:

      1. Gabriela Oliwia Niemiec

       

      Informujemy, że w myśl harmonogramu naboru na rok szkolny 2020/2021, od 17.06.2020 r. (od godz. 14.00) do 24.06.2020 r. rodzice przyjętego dziecka do klasy pierwszej i dziecka przyjętego do oddziału "0", mają obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia (wzór znajduje się na stronie internetowej szkoły). Potwierdzenie woli prosimy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: sekretariat@spwiskitki.pl

     • Kochani ósmoklasiści!

     • Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie.

      Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do nowej wymarzonej szkoły, a życiowe plany i zamierzenia niech wszystkie się zrealizują. Podczas egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i  wiedzę. Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników.

      Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!  

      Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy szkoły

     • Uwaga!

     • Informujemy, że od dnia 10 czerwca 2020 roku (z wyjątkiem 12 czerwca 2020r.) można korzystać z przyszkolnego placu zabaw dla dzieci, w godzinach od 8.00 do 15.00. W tym czasie, w dni robocze, sprzęt będzie regularnie dezynfekowany. W weekendy i święta o dezynfekcję należy zadbać we własnym zakresie. Dzieci korzystają z placu zabaw wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

       
     • Komunikat

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zarządza, co następuje:

      1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Wiskitkach, od dnia 8 czerwca do dnia 25 czerwca 2020 r., w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz pozostaniem dzieci w domu.
      2. W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania oddziału przedszkolnego prowadzone są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
     • Komunikat

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach przypomina, że zgodnie z przyjętym kalendarzem roku szkolnego 2019/2020, dni: 12 czerwca. 16-18 czerwca 2020 roku są wolne od zajęć szkolnych. W tych dniach nie realizujemy nauczania zdalnego.

     • Mamy sukces!!!

     • W dniu dzisiejszym, w Żyrardowie, odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Honorowy patronat objęła Pani Agata Kornhauser-Duda.

      Nasza uczennica Maja Szymańska została laureatką i zajęła III miejsce.

      Gratulacje Maju, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy kolejnych sukcesów!

      Serdeczne gratulacje składamy Sandrze Minkowskiej, która również reprezentowała naszą szkołę oraz Pani Annie Bukowskiej-nauczycielce języka niemieckiego.

      Z językami, zawsze jesteś w domu... -bierzmy przykład z dziewcząt i uczmy się języków obcych. Powodzenia!

     • Koło Gospodyń Wiejsckich z prezentem dla uczniów szkoły

     •  

      W dniu 25 maja 2020 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Wiskitek przekazało na ręce Pani Dyrektor szkoły maseczki dla uczniów kl. I - III oraz młodzieży z kl. VIII. Serdecznie dziękujemy za pamięć i pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa naszym uczniom. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.

      Społeczność SP w Wiskitkach

     • Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

     •  

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach przypomina o rekrutacji uzupełniającej do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, która rozpoczyna się 1 czerwca 2020 roku. Harmonogram rekrutacji i dokumenty do pobrania znajdują się na stronie szkoły.

     • Mamusiu kochana....

     • Te piękne słowa i wiele innych słyszą dziś mamy od swych dzieci.

      W tym dniu uroczystym sypią się wiersze, słychać piosenki, są  uściski, pocałunki i ... łzy wzruszenia, bo niejednej mamusi łza się w oku zakręciła.


      …Uczyła pierwszych kroków.
      Pierwszych słów nas uczyła.
      Każdą łzę nam otarła.
      Mamusia nasza miła.
      Jak Ci się odwdzięczymy za wszystko
      Droga Mamo!
      Będziemy się starali Kochać Ciebie tak samo…

      Z okazji tak pięknego święta został zorganizowany konkurs plastyczny "Laurka dla mamy". Otrzymaliśmy dużo przepięknych prac. Wybór był bardzo trudny.

      Komisja Konkursowa nagrodziła prace w dwóch grupach wiekowych.

       

      Przedstawiamy wyniki konkursu:

      Uczniowie klas 0-III

           1.Viktoria Mykhailova  3A,

           2. Nikola Bąk 0B,

           3. Gabriela Zaborna 0B.

       

      Uczniowie klas IV-VIII

           1. Wiktoria Rosner 5A,

           2. Roksana Bąk 6C,

           3. Julia Kowalczyk 5A, Szymon Ciszek 4B

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom i rodzicom. Nagrody i drobne upominki dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

      Życzymy dalszych sukcesów.

       

      Zapraszamy serdecznie do obejrzenia przepięknych laurek wykonanych z wielkiej miłości do swoich mam przez naszych uczniów.