Nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"?
NA CZYM POLEGA AKCJA?
Akcja polegała na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od 2 listopada 2022 r. do 30 stycznia 2023 r. Bilon (monety od 1gr do 5zł) będą zbierane wśród uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Bilon można będzie wrzucać do skarbonek-świnek znajdujących się w salach szkolnych .Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
DLACZEGO WARTO JEST ANGAŻOWAĆ DZIECI I MŁODZIEŻ W POMAGANIE?
Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.