Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz dostaje się kilogramy słodyczy.
W szkole Podstawowej w Wiskitkach Dzień Dziecka rozpoczął się od wspólnego apelu, podczas którego pani dyrektor Renata Budecka, złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i zapoznała uczestników z programem dziecięcego święta. W przygotowanie programu na tę uroczystość włączyli się jak zwykle rodzice naszych uczniów.
Punktualnie o godzinie 9.00 społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw.
Jedną z niespodzianek było "Fryzjerkowo" - zaplatanie kolorowych warkoczyków, "Salon Tatuaży"- mamy z pomocą kilku dziewczynek z 8 klas, tworzyły piękne brokatowe tatuaże. Sporym powodzeniem cieszyło się również malownie buzi oraz stoisko z watą cukrową i popcornem.
Na hali sportowej nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali turniej szachowy, zumbę oraz zawody sportowe.
Z okazji tego miłego święta zostało stworzone również specjalne menu obiadowe -makaron z truskawkami, z którego skorzystały wszystkie dzieci, nawet te które na codzień nie jedzą obiadów w szkole.
Kiedy pogoda się poprawiła, pojawiła się kolejna niespodzianka -pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, za który serdecznie dziękujemy Strażkom.
Pani Dyrektor również wszystkich zaskoczyła i w przebraniu krokodyla obdarowała uczniów lodami. Pani Dyrektor towarzyszył sympatyczny tygrysek, za którego w tym wyjątkowym dniu przebrała się pani Katarzyna Tworkowska.