1 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 1b pojechali na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów znajdującej się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Niezapomniane przeżycia rozpoczęły się już od momentu przyjazdu. Elf przewodnik przywitał już dzieci przed autokarem i opiekował się przez cały czas pobytu. Dzieci wzięły udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomagały w odnalezieniu Sań Świętego Mikołaja. W Wielkiej Fabryce dzieci dały upust swojej energii szalejąc w Cukierkowej Dolinie. Złożyły wizytę w biurze Św. Mikołaja, gdzie pomogły w segregowaniu listów. Zwiedziły najnowsze Centrum Dowodzenia by sprawdzić czy trasa Św. Mikołaja przechodzi przez domy wszystkich dzieci na świecie. Każde dziecko miało okazję napisać list do Św. Mikołaja. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki do Fabryki oraz chętne na kolejne spotkanie za rok.
Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów
- 50
Andrzejki
Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności i zanurzyć się w sferze wróżb oraz prawdziwej magii.
Wychowawcy klas 1-3 zorganizowali zabawy andrzejkowe dla swoich uczniów, którzy mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią do końca wierzyć. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci .
Fotogleria klasy 1a
35
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków. Dzieci poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach.
Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.Fotogaleria kl.2B
34Klasa 1B
Prace plastyczne uczniów klasy 1A
3
1a wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu w Piżamach!
Dla wielu chorych dzieci piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Uczniowie klasy 1a chcąc okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, 25 listopada zamienili codzienne stroje na piżamy.
Dzień Języków Obcych
Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Symbole Wielkiej Brytanii". Prace zostały oceniane w dwóch kategoriach wiekowych 1-3 i 4-8.
Wyniki konkursu:
Klasy I-III
1 miejsce - Katarzyna Kakietek kl. IIIa
2 miejsce - Oskar Adamczyk-Bury kl. IIb
3 miejsce - Hanna Banasiewicz kl. IIb
Wyróżnienia:
Wiktoria Suchojad kl. IIb, Dominik Babulewicz kl. IIa, Julia Sosnowska kl. IIIb
Klasy IV-VIII
1 miejsce - Emil Szczypta kl. VIIIb
2 miejsce - Juia Kowalczyk kl. VIIa
3 miejsce - Antoni Świnoga kl. Va
Wyróżnienia:
Wiktoria Rosner kl. VIIa, Zuzanna Łasica kl. IVa
7
„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”
Klasa 2b w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch!” wykonała prace plastyczne, których celem jest propagowanie urozmaiconej w warzywa, owoce i inne cenne składniki codziennej diety i jej pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka.
Dbam o siebie, ręce myję
Zęby, buzię oraz szyję
Kąpię w wannie po dniu całym
By zarazki pospadały
I odżywiam się też zdrowo!
Zdrowo znaczy kolorowo
Przy jedzeniu nie grymaszę
Jem warzywa oraz kasze
Na spacery, co dzień chodzę
Przy pogodzie, niepogodzie
Nie przegrzewam się, nie ziębię
Mam ubranie odpowiednie
Gimnastyka to podstawa
Więc z ochotą ją uprawiam
Na rowerze jeżdżę sobie
Albo tańczę – sport to zdrowie!
Agata Dziechciarczyk
Piknik charytatywny dla Franka
W dniu 19.11.2021 w Szkole Podstawowej w Wiskitkach odbył się "Piknik dla Franka", który urodził się z wrodzoną wada serca. Społeczność naszej szkoły włączyła się w pomoc zbiórki pieniędzy. Dzięki dobrym ludziom udało nam się uzbierać kwotę 5071 zł i 8 gr. Podczas piątkowego pikniku już od rana odbywały się rozgrywki piłki siatkiwej, które wraz z panią dyrektor Renatą Budecką otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Wiskitki Rafał Mitura. Ponadto trwała akcja sprzedaży popcornu, kręconego ziemniaka, ciast, waty cukrowej, fondye czekoladowego, loteria fantowa, malowanie buziek.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten szlachetny gest pomocy Frankowi.
46
Konkurs czytania wierszy patriotycznych
Regulamin „Szkolnego konkursu pięknego czytania wierszy patriotycznych o Polsce”, dla klas II – III
Organizatorzy konkursu: Biblioteka szkolna, wychowawcy klas II- III
Cele konkursu:
- pielęgnowanie postaw patriotycznych,
- popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny oraz bohaterstwo Polaków,
- uwrażliwienie na piękno i kulturę słowa,
- doskonalenie umiejętności pięknego czytania,
- kształtowanie u uczniów właściwego zachowania w czasie występów.
Termin konkursu:
22 – 24 listopada – I etap;
29 - 30 listopada – II etap
1.Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach:I etap – klasowy, II etap – prezentacja na forum szkoły.
2. W konkursie biorą udział chętni uczniowie z klas II – III.
3. Uczniowie zgłaszają się do wychowawcy, który przeprowadzi eliminacje klasowe i wyłoni 3 kandydatów (reprezentantów) do II etapu.
4. Należy przeczytać dowolny, wybrany przez siebie wiersz o Polsce. Wiersz powinien składać się z kilku zwrotek.
5. Podczas II etapu – reprezentanci wyłonieni w eliminacjach klasowych zaprezentują się na szerszym forum.
6. Komisja powołana przez nauczyciela bibliotekarza wyłoni 4 zwycięzców (po jednym uczestniku z każdej klasy).
7. Zwycięzcy, którzy zostaną wyłonieni w II etapie otrzymają nagrody.
103-rocznica Święta Niepodległości 11 Listopada w Wiskitkach
11 listopada obchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości, nasze narodowe święto. W tym roku uczniowie naszej szkoły wystawili piękne przedstawienie, w którym udało się im pokazać 800-letnią historię Wiskitek.
Okraszony świetną muzyką spektakl zebrał owację na stająco.
W czwartek (11.11) główne obchody zorganizowano na Placu Wolności w Wiskitkach, gdzie zebrali się mieszkańcy, poczty sztandarowe instytucji, szkół i OSP, orkiestra OSP w Wiskitkach, harcerze oraz przedstawiciele samorządu z Burmistrzem Miasta i Gminy Wiskitki – Rafałem Miturą i przewodniczącym Rady Pawłem Dziemiańczykiem oraz radnymi. Odsłonięto pomnik pamięci powstańców styczniowych z Wiskitek oraz okolicznych wsi. Na pomniku znalazły się nazwiska powstańców, dzieki wnikliwym poszukiwaniom naszego redakcyjnego historyka - Bogdana Jagiełły.
7
11 listopada
KRÓTKA HISTORIA
Ponad 200 lat temu nasz kraj wzięły sobie sąsiednie kraje (Rosja, Prusy i Austria) – podzieliły Polskę między siebie i zniknęła ona z mapy – jako państwo przestała wtedy istnieć na 123 lata. Stało się tak, bo Polska wtedy była osłabiona wojnami i najazdami, a sąsiadów miała silnych i coraz większe wpływy w Polsce miała Rosja .
Jednak przez ten czas rozbiorów na terenach polskich nadal mieszkali Polacy. Mieli bardzo trudno, bo nie mogli sami decydować o swoim losie, nie uczyli się w szkołach polskiego i kazano im mówić w innych językach. Nie mieli też swojego króla ani prezydenta. Polacy bardzo chcieli mówić po polsku, obchodzić polskie święta i nadal mieć swój kraj.
11 listopada 1918 r. Niemcy przegrały I wojnę światową, a Marszałek Józef Piłsudski został dowódcą Wojsk Polskich i odtąd wraz z dzielnymi żołnierzami polskimi walczył o Polskę i odbudowanie polskości. Dlatego dziś oddajemy cześć Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i cieszymy się, że mamy nadal swój język, swoją flagę i tożsamość.
Wiemy, że nasz kraj ma ponad tysiąc lat i że mamy bogatą tradycję i historię. Wiemy też, że wielu polskich rycerzy, żołnierzy i innych bohaterów poświęciło swoje życie, by uratować kraj w czasie wojen, gdy atakowały Polskę inne kraje.
Teraz cieszymy się, że możemy żyć w wolnym, swoim kraju i że mamy pokój, możemy spokojnie się uczyć, pracować i sami o sobie decydować wybierając władze w wyborach i mogąc mówić i pisać po polsku. Aby przetrwał nasz naród, musimy wiedzieć o tym wszystkim, szanować naszą historię i tradycję oraz kiedyś przekazać tę wiedzę swoim dzieciom, a te dzieci – swoim dzieciom….
Niech żyje Polska!
2Z okazji Święta Niepodległości dzieci z klasy 2b wykonały Orły.
6
Kolejne spotkanie przy książce
Kolejny raz spotykając się przy wspólnym czytaniu kontynuujemy chęć zaszczepienia w dzieciach i młodzieży nawyki czytelnicze. Wskazujemy korzyści płynące z obcowania z książką oraz uświadamiamy im, że literatura może być źródłem inspiracji do podejmowania własnych inicjatyw twórczych, a jej poznawanie uczy i bawi, stanowi atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego.
3
Wiskitki dla Franka!!!
W dniu 19.11.2021 odbędzie się "Piknik dla Franka", który urodził się z sercem po prawej stronie. Do drugiego etapu korekcji wrodzonej wady serca w Klinice Uniwersyteckiej w Muster brakuje 38 897,23 zł. Dlatego społeczność naszej szkoły pragnie włączyć się w pomoc zbiórki pieniędzy.
Podczas piątkowego pikniku już od rana będą rozgrywki piłki siatkowej, gdzie nagrody zostaną finansowane przez Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Wiskitki. Ponadto będzie trwała akcja sprzedaży popcornu, kręconego ziemniaka, ciast, waty cukrowej, fondye czekoladowego. Równocześnie będzie trwała loteria fantowa, malowanie buziek oraz licytacja internetowa. Na koniec niespodzianka w postaci koncertów - Grupa Ż, Perok studio oraz Antyrefleks.
Zapraszamy wszystkich :)
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki
9 listopada klasy I-IV obchodziły jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.
Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.
Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.
2
Szkolne Konkursy Plastyczne
„Mój ulubiony bohater książkowy”, kl. I – III
„Plakat zachęcający do czytania”, kl. IV – VIII
ROZSTRZYGNIĘTE!!!
Zwycięzcy konkursu „Mój ulubiony bohater książkowy”:
I miejsce - Wiktoria Suchojad kl. II b
II miejsce - Blanka Staszewska kl. II a
III miejsce - Liliana Bodych kl. I b
Zwycięzcy konkursu „Plakat zachęcający do czytania”:
I miejsce - Antoni Świnoga kl. V a
II miejsce - Gabriela Gipsiak kl. VI a
III miejsce - Wiktoria Rosner kl. VII a
GRATULACJE!!!
Komunikat
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszamy na Gminne Obchody Święta Niepodległości w Wiskitkach.
Początek uroczystości o godz. 11:30 na placu przed kościołem.
Przypominamy również, że piątek 12 listopada, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Powiatowe Igrzyska w Badmintona Szkół Podstawowych
Po raz kolejny Szkoła w Radziejowicach gościła najlepsze zespoły z poszczególnych Gmin naszego Powiatu na zawodach w Badmintonie. W ciągu 2 dni zmagań uczniowie Szkół Podstawowych w 2 kategoriach wyłonili zespoły awansujące do kolejnego etapu. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się nasze uczennice wygrywając zarówno u Dzieci jak i Młodzieży. Chłopcy uzyskali drugie miejsce (kat. Młodzież) oraz trzecie miejsce (kat. Dzieci)
9Klasyfikacja Końcowa Dziewcząt - Dzieci
1. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
2. Szkoła Podstawowa w Franciszkowie
3. Szkoła Podstawowa w Radziejowicach
4. Szkoła Podstawowa w Mszczonowie
Klasyfikacja Końcowa Chłopców - Dzieci
1. Szkoła Podstawowa w Mszczonowie
2. Szkoła Podstawowa w Radziejowicach
3. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
Klasyfikacja Końcowa Dziewcząt - Młodzież
1. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
2. Szkoła Podstawowa w Radziejowicach
3. Szkoła Podstawowa w Mszczonowie
4. Szkoła Podstawowa we Franciszkowie
Klasyfikacja Końcowa Chłopców - Młodzież
1. Szkoła Podstawowa w Radziejowicach
2. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach
3. Szkoła Podstawowa w Mszczonowie
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki
Pamiętamy
W czwartek 28.10.2021 uczniowie Szkoły Podstawowej im Marii Kownackiej w Wiskitkach porządkowali Grób Nieznanego Żołnierza. Uwieńczeniem pamięci było zapalenie zniczy oraz złożenie wieńca ofiarowanego przez Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy w Wiskitkach.
5
Wszystkich Świętych. Uczniowie młodszych klas odwiedzali groby
Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji, zapalamy znicze na grobach naszych bliskich, wspominamy, tęsknimy …, ale i też pamietamy o tych, którzy zginęli w wojnie, za naszą Ojczyznę. Tuż przed Świętem Zmarłych uczniowie klasy 1a i 2a odwiedzili cmentarz, zapalili znicze oraz pomodlili się w intencji zmarłych, na znak pamięci, szacunku, a także kultywowania tradycji. Wychowawczynie przypomniały uczniom o znaczeniu tego Święta, jak również o tym jak trzeba zachowawywać się na cmentarzu.
11
Zaprzysiężenie Samarządu Uczniowskiego
Dnia 26 października odbyła się uroczystość zaprzysiężenia Rady Samorządu Uczniowskiego w składzie: Oliwia Pindor - przewodnicząca SU, Oskar Trzciński - zastępca przewodniczącej, Filip Tondera - sekretarz SU oraz Kacper Materski - skarbnik. Przysięgę nowej Rady SU odebrała dyrektor Renata Budecka w towarzystwie opiekunki SU p. Małgorzaty Jagiełło. Całości przyglądali się jej reprezentanci klas Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Wiskitkach.
Archiwum Aktualności