• Wycieczka klasy 3b do parku trampolin

     • 12 czerwca 2023 r. w ramach nagrody za zdobycie I miejsca w konkursie plastycznym klasa 3b wybrała się do Parku Trampolin "Kocham skakać" w Warszawie. Park Trampolin okazał się idealną  „odskocznią” od codziennej rutyny. Wszyscy z radością skakaliśmy na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowy tor przeszkód. Z  każdym kolejnym skokiem uśmiech na twarzach dzieci się powiększał. To było super  połączenie przyjemnego z pożytecznym.

       

     • Wycieczka do Frajdalandii

     • We wtorek 6 czerwca dzieci z klasy 2a wybrały się na wycieczkę do Frajdalandii w Budach Iłowskich.  Na miejscu było mnóstwo atrakcji, m. in. mini zoo, w którym dzieci miały możliwość zobaczyć strusie, konia, kucyka owce, alpaki oraz lamy. Odważne dzieci miały możliwość nakarmienia zwierzątek pyszną marchewką. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sokolnicze, gdzie dzieci z dużym przejęciem wysłuchały ciekawostek o jastrzębiach, sowach oraz orłach. Było też mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu : dmuchańce, tyrolka, plac zabaw. Dzieciaczki miały możliwość spróbowania swoich sił pokonując trasę parku linowego oraz labiryntu.Wszystkie atrakcje mieściły się na świeżym powietrzu nieopodal pięknego lasu na łonie natury. Był to dla wszystkich bardzo udany wyjazd.

     • Spotkanie z Księdzem Biskupem

     • W poniedziałek 5 czerwca gościliśmy w progach naszej szkoły biskupa łowickiego księdza Andrzeja Franciszka Dziubę. Podczas wizytacji parafii obecni byli również starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz oraz burmistrz Miasta i Gminy w Wiskitki Rafał Mitura, a także miejsciwejscowy proboszcz Witold Okrasa, nauczyciele i uczniowie. Reprezentanci naszej szkoły przygotowali krótki program slowno- muzyczny pod hasłem "Eucharystia jest moją autostradą do nieba".

     • SZKOLNY KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY!

     •   FAIRYTALE 

      Dnia 5 czerwca 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs  literacki   FAIRYTALE

      “My last holiday”  adresowany do uczniów  w kategorii klas  IV - VI i VII - VIII.

                  Należało opisać  swoje ostatnie wakacje w języku angielskim oraz wykonać  ilustracje
      do opowieści. Mogły  to być własne rysunki, wycinanki lub kolaże. Tak sporządzony wątek opowieści musiał mieć formę książki.  W tym celu można było wykorzystać stary egzemplarz książki. W ten sposób  została stworzona  własną książka, a stary egzemplarz otrzymał  kolejne życie.

       Kategoria - kl. IV - VI

      1. miejsce – Nikola Jaśpińska  kl. IVb

      2. miejsce – Maja Felczak kl. Va

      3. miejsce ex aequo– Zuzanna Drzewiecka kl. VIb; Franciszek Jagiełło kl. VIb

       Wyróżnienia:

       Angelika Multan kl. VIb

      Oskar Trzciński kl. VIb

      Kategoria - kl. VII - VIII

      1. miejsce ex aequo  – Gabriela Gipsiak kl. VIIa; Małgorzata Troszko kl. VIIb

       

       

      GRATULACJE!!!

       

     • Fotorelacja z Dnia Dziecka z Franciszkowa

     • 3 czerwca, w czasie obchodów Dnia Dziecka we Franciszkowie, odbył się koncert, w którym swe umiejętności i zdolności prezentowali także uczniowie naszej szkoły. Ich występ był dla nas wspaniałym przeżyciem. Wszyscy z uwagą słuchali koncertu naszych przedstawicieli z SP w Wiskitkach.

      Gratulujemy super występu :)

     • Karta rowerowa

     • Dla uczniów klasy IV a i IV b, posiadających pisemną zgodę rodziców na arkuszu zaliczeń na kartę rowerową, dnia 22.05.2023 r., został przeprowadzony test teoretyczny, a dnia 31.05.2023 r., egzamin praktyczny.

      Test obejmował 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego.

      Egzamin praktyczny obejmował sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze po linii prostej, po łukach, wykonanie manewru skrętu w lewo i skrętu w prawo, manewru zawracania w kwadracie oraz reagowania na znaki drogowe.

      Z klas czwartych do egzaminu przystąpiło 25 uczniów.

      Uczniowie, którzy napisali test pozytywnie, czyli uzyskali 20 i więcej punktów oraz zaliczyli egzamin praktyczny, wkrótce otrzymają kartę rowerową.

      Życzymy samych bezpiecznych podróży!

     • Dzień Dziecka w naszej szkole

     • 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Uczniowie spędzili go na świeżym powietrzu, na naszym szkolnym boisku. Atrakcji było co nie miara. Mieliśmy malowanie buziek, salon fryzjersk, kolorowe warkocze, studio tatuażu, dmuchańce i popcorn. Już od trzeciej lekcji uczniowie mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez niezastąpioną Radę Rodziców. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w sztafecie i czwórkach siatkarskich. Drużyny z każdej klasy miały okazję sprawdzić swoją kondycję pokonując  trasę sztafety.  W dwóch konkurencjach sportowych wszyscy walczyli dzielnie i wytrwale.  Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną, zaangażowaniem i dobra zabawą. W dobrych nastrojach zakończyliśmy ten dzień klasowym grillowaniem, poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców czy pizzą.

      Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców za przygotowanie atrakcji, za towarzyszenie dzieciom podczas tych zabaw. To dzięki Wam ten Dzień Dziecka pozostanie na długo w naszej pamięci.

     • Kochane Dzieci,

     • Rada Rodziców życzy Wam wspaniałych przeżyć, dużo fantastycznej zabawy i mnóstwo fajnych niespodzianek. Dziś zapraszamy Was na pyszne truskawki z makaronem, a jutro na różne wesołe atrakcje ...

      Życzymy wszystkim super zabawy!!!

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!

     • Dnia 30 maja 2023 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "Znamy wiersze polskich poetów", adresowany do uczniów klas IV - V i VI - VIII.

      W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas IV - VIII, laureatów etapu klasowego, którzy zaprezentowali wiersze polskich poetów.

       

      Uczestnicy konkursu:

      1. Rosner Wiktoria kl. VIIIa - „W mojej ojczyźnie” Czesław Miłosz

      2. Jaworska Klaudia kl. VIII b - „Przyjaciołom” Wisława Szymborska

      3. Łomiak Michalina kl. VIII b - „Perspektywa” Wisława Szymborska

      4. Romańczuk Oliwia  kl. VII a - „Perspektywa” Wisława Szymborska

      5. Śnieg Jakub kl. VII a - „Gdybym miał jedenaście kapeluszy”   Konstanty Ildefons Gałczyński

      6. Pacholska Gabriela  kl. VII b - „Recepta” Andrzej Waligórski

      7. Kiełbus Milena kl. VI a - „Wrr” Ludwik Jerzy Kern

      8. Szaciłło Alina kl. VI a - „Uczucia” Agata Marszałkowska

      9. Świnoga Antoni kl. VI a - „Asceta” Andrzej Waligórski

      10. Konarska Wiktoria kl. VI b - „O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern

      11. Trzciński Oskar kl. VI b - „Nic dwa razy” Wisława Szymborska

      12. Łasica Zuzanna kl. V a - „W pamiętniku Zofii Bobrówny”

      Juliusz Słowacki

      13. Pucel Hanna kl. Va - „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej” Wisława Szymborska

      14. Mitura Zuzanna kl. IV a - „Tańcowała igła z nitką” Jan Brzechwa

      15. Wiśniewska Zuzanna kl. IV a - „Szybko” Danuta Wawiłow

      16. Guzik Gabriela kl. IV b - „Chrząszcz” Jan Brzechwa

      17. Sosnowska Julia kl. IV b - „Dwa wiatry” Julian Tuwim

       

      Zwycięzcy:

       

      Kategoria - kl. IV - V

       

      1. miejsce - Julia Sosnowska kl. IV b

      2. miejsce - Hanna Pucel kl. V a

      3. miejsce - Zuzanna Łasica kl. V a

       

       

      Kategoria - kl. VI - VIII

       

      1. miejsce - Gabriela Pacholska kl. VII b

      2. miejsce - Antoni Świnoga kl. VI a

      3. miejsce - Wiktoria Konarska kl. VI b

       

      GRATULACJE!!!

       

      Zwycięzcy otrzymają nagrody, które będą wręczone podczas apelu kończącego rok szkolny .

     • Wycieczka do Kawęczyna – Od ziarenka do Bochenka

     • Nasi trzecioklasiści wzięli udział w pełnym atrakcji dniu w  Gościńcu położonym we wsi Kawęczyn. Uczniowie wzięli udział między innymi w wypiekaniu chleba, pokazie sztuki kowalskiej, byli z wizytą w mini zoo. Jest to wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas a jednocześnie zapoznać dzieci z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny, kapliczka, wozownia oraz ogrzewany całoroczny budynek gospody i potężne wiaty biesiadne z miejscem na ognisko.

      Program pobytu obejmojmował: staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, zwiedzanie mini- zoo, a w nim: daniele, kozy, osioł, kucyki i konie, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku, poczęstunek dzieci i opiekunów ciastem i herbatą, przejażdżkę po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków. 

      Tego dnia wszyscy bawili się wesoło. Pogoda dopisała, atmosfera także. Uczniowie wrócili z bagażem wspaniałych doświadczeń, wspomnień i w wybornych humorach.

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Rodzice,

      w najbliższy czwartek, 1 czerwca 2023 r., jest dzień otwarty w godzinach 16.30-17.30. Zapraszamy na spotkanie z nauczycielami w sprawie przewidywanych ocen rocznych.

     • Finał Pucharu TYMBARKA

     • Finał Pucharu Tymbarka "Z Podwórka na Stadion" w Województwie Mazowieckim w kategorii U8 chłopców odbył się 22.05.2023 roku w Mietnem koło Garwolina. Do rywalizacji przystąpiło 21 zespołów. Nasza szkoła trafiła do grupy C gdzie rozegraliśmy 3 mecze. Na koniec rozgrywek grupowych nasi chłopcy zakończyli powyższe zawody z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek.

      Naszą szkołę reprezentowali następujący chłopcy:

      • Gabryś Wojtaś
      • Wiktor Odolczyk
      • Kuba Turczyniak
      • Antek Andzelak
      • Franek Grabowski
      • Błażej Chadryś
      • Hubert Trojańczyk

      Ostatecznie w rywalizacji grupowej zajęliśmy wysokie trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów następnych latach.

     • Kolejny dzień egzaminu za nami

     •  43 uczniów klas ósmych  przystąpiło w naszej szkole do swojego pierwszego w życiu egzaminu. Egzamin z języka polskiego i matematyki ósmoklasiści  mają już za sobą, jutro czeka ich egzamin  z języka angielskiego.

          Zdający na języku polskim zmierzyli się z arkuszem składający się z dwóch części. Pierwsza koncentrowała się wokół utworu Juliusza Słowackiego "Balladyna", w drugiej trzeba było wykonać pracę pisemną - do wyboru rozprawkę lub opowiadanie.

             Jutro trzeci dzień zmagań. 

     • Rekrutacja uzupełniająca

     • Szanowni Rodzice,

      Informujemy, że od 1 czerwca 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych. Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca do klasy pierwszej odbywać się będzie poza systemem elektronicznym.  Wniosek/zgłoszenie o przyjęcie dziecka należy złożyć do sekretariatu szkoły w terminie od 1 czerwca do 9 czerwca 2023 r., zgodnie z zasadami rekrutacji.

     • Szkolny Konkurs Poetycki

     • REGULAMIN

      SZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU POETYCKIEGO DLA UCZNIÓW KL. I – VIII

      Organizator konkursu:

      Ewa Bogucka – nauczyciel bibliotekarz

       

      Cele konkursu:

       

      1. Rozbudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji.
      2. Rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w formie artystycznej.
      3. Stworzenie możliwości własnych dokonań twórczych.
      4. Doskonalenie umiejętności językowych.

      5. Zachęcanie Rodziców do wspólnej pracy z dzieckiem.

       

      Uczestnicy:

             Konkurs adresowany jest do chętnych uczniów z klas I – VIII

      oraz ich Rodziców.

      Warunki uczestnictwa:

       

      1. Chętni uczniowie piszą wspólnie z Rodziną wiersz na jeden z trzech tematów do wyboru:

       

      „Książka moim przyjacielem ”,

       

      „Wakacje moich marzeń”,

       

      „Świat wokół mnie”.

       

      2. Wiersz ma być zbudowany następująco:

      Przynajmniej dwie zwrotki, w każdej z nich po cztery wersy.

      3. Wiersz można napisać na estetycznej kartce dowolnego formatu i podpisaną na odwrocie kartkę przynieść do biblioteki szkolnej.

      4. Można także przesłać wiersz na adres e – mail: biblioteka.spwiskitki@wp.pl.

      5. Prace zostaną ocenione przez Komisję.

      6. Kryteria oceny prac:

      · zgodność z tematem;

      · pomysłowość i oryginalność;

      · estetyka wykonania.

      7. Autorzy najładniejszych wierszy zostaną nagrodzeni.

       

            8. O terminie rozstrzygnięcia konkursu oraz wręczenia nagród zwycięzcy

                    zostaną poinformowani przez nauczyciela bibliotekarza.

       

        Termin konkursu:

       

      Konkurs będzie trwał od 19 maja do 12 czerwca 2023 r.

     • Drodzy Ósmoklasiści,

     • Życzymy Wam optymizmu, wiary we własne umiejętności, aby osiągnięte przez Was wyniki pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji. Niech w tych dniach nie opuszcza Was uśmiech, pozytywne myślenie, a dorośli wspieraja swoją mądrością.

      Powodzenia na egzaminie!

      Renata Budecka- dyrektor

      Anna Szlaga- wicedyrektor

      wraz z Gronem Pedagogicznym

      i Pracownikami Szkoły Podstawowej

      im. Marii Kownackiej w Wiskitkach

     • Komunikat

     • W dniach 23-25 maja 2023 r. odbędzie się egazmin ósmoklasisty.

      Klasy I-VII nie mają w tych dniach zajęć.

      Naszym najstarszym kolegom życzymy jak najlepszych wyników.

      Niech wiara we własne umiejętności towarzyszy Im podczas egzaminu.