5b pod opieka pani Małgorzaty Barczykowskiej na lekcji biologii przeprowadzali ciekawe doświadczenia oraz wyhodowali własne roślinki.
Ciekawe lekcje biologii
Lubimy czytać
Codzienne czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów.
Dzisiaj na zajęciach świetlicowych czytaliśmy bajkę Calineczka i na jej podstawie powstała piękna praca.
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Moje ulubione zwierzę"
Uczniowie klasy 2b zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez markę Vitapol. Głównym założeniem konkursu było poszerzanie wiedzy wśród najmłodszych na temat potrzeb zwierząt i obowiązków człowieka wobec nich. Zadaniem uczestników było wykonanie prac plastycznych pod hasłem „Moje ulubione zwierzę”.
Zwycięzcom GRATULUJEMY!
Projekt Kokosza grosz do grosza. Uczymy się oszczedzać...
Celem projektu jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania, na etapie szkoły podstawowej. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie naszej szkoły mają szansę poznać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i namnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Projekt ma zadanie promować I uczyć umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym oraz zdolności do krytycznej oceny pierwszych doświadczeń finansowych, związanych z zarządzaniem pieniędzmi w konkretnych sytuacjach życia codziennego.
Wycieczka do Teatru Guliwer na przedstawienie Calineczka
Spektakl "Calineczka" to nowa, ciekawa odsłona teatralna słynnej baśni H.Ch. Andersena, jaką mieli przyjemność obejrzeć uczniowie klas pierwszych i drugich.
Sztuka Marka Ciunela to pełna humoru opowieść o przygodach Calineczki, jej małych problemach i wielkich radościach. Przedstawianie opowiadało o tym, że warto być ciekawym świata, mieć własne zdanie i walczyć o swoje marzenia.
Uczniów zachwyciła przepiękna scenografia, która zbudowała na scenie świat tak wielki, jakim widzi go tytułowa bohaterka. Naszych podopiecznych oczarowała również piękna oprawa muzyczna, a przezabawne dialogi zagwarantowały wspaniałą przygodę teatralną i chwile wzruszenia.4
Pomagamy Fundacji dla Szczeniąt Judyta
Z inicjatywy nauczyciela bilogii, pani Małgorzaty Barczykowskiej, która współpracuje z Fundacją dla Szczeniąt Judyta została zorganizowana zbiórka akcesoriów dla zwierząt.
Nasi uczniowie pokazali, że los bezdomnych psiaków ze schroniska jest im bliski. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli p. M. Barczykowskiej i p. R. Korman zorganizowali zbiórkę dla podopiecznych fundacji. Zebraliśmy karmy suche i mokre, zabawki, koce, przekąski i smakołyki.
Dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którym leży na sercu los zwierząt!
Kasztanowe ludziki
„Spadły z drzewa dwa kasztany, toczą się po trawie. Zrobię sobie z nich konika, w kąciku postawię.” Korzystając z darów Pani Jesieni przedszkolaki z klasy 0b postanowiły z wcześniej uzbieranych kasztanów i żołędzi stworzyć śmieszne ludziki i różne zwierzątka. Dzieci wykonując ludziki ćwiczyły zręczność manualną rączek a przy tym znakomicie się bawiły. W ten sposób przedszkolaki udowadniają, że jesień wcale nie musi być smutna. Popatrzcie sami!
15
KIEROWCO ! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH !
"Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uczniowie klasy 0 wzięli udział w happeningach zorganizowanych przy przejściach dla pieszych. W realijację tej kampani zaangażowała się również policja.
1
Zbiórka rzeczy dla Ośrodka Niewidomych w Laskach.
BohaterON
Największa kampania z zakresu edukacji historycznej w Polsce również w naszej szkole. 2b pod opieką pani Niny Mężyńskiej zaangażowała się w akcję BohaterON i wykonała przepiękne kartki dla powstańców
5
II miejsce w Zawodach Powiatowych!
Chłopcy z VII i VIII klas reprezentowali naszą szkołę na Powiatowych Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych uzyskując II miejsce. Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.
Nasi reprezentanci :
- Jankowski Sebastian VIIIa
- Cichowski Maciej VIIIa
- Turczyniak Jan VIIIb
- Ciesielski Miłosz VIIIa
- Bujnowski Szymon VIIIa
- Szymański Filip VIIb
- Kubański Jakub VIIa
- Cieślak Aleksander VIIb
- Mateńko Kacper VIIb
- Ziąbski Rafał VIII a
Zwycięzcy szkolnych zawodów w Badmintona
"Z małych szkół w wielki świat"
W ramach realizacji projektu "Z małych szkół w wielki świat" na terenie naszej placówki realizowane są następujące zajęcia:
- zajęcia wyrównawcze z matematyki,
- zajęcia wyrównawcze z przyrody,
- zajęcia wyrównawcze z geografii,
- zajęcia wyrównawcze z fizyki,
- zajęcia wyrównawcze z chemii,
- zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego,
- zajęcia wyrównawcze z języka niemieckiego,
- zajęcia rozwijające z matematyki,
- zajęcia rozwijające z przyrody,
- zajęcia rozwijające z geografii,
- zajęcia rozwijające z fizyki,
- zajęcia rozwijające z chemii,
- zajęcia rozwijające z języka angielskiego,
- zajęcia rozwijające z języka niemieckiego,
- zajęcia logopedyczne,
- terapia pedagogiczna metodą ortograffiti,
- indywidualne zajęcia psychologiczne,
- zajęcia z programowania,
- warsztaty kreatywności
- warsztaty przedsiębiorczości.
Dzień chłopaka
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci chłopców. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco. Poza tym chłopcy z klasy IV A uczestniczyli w konkursie na najszybciej i najładniej zapleciony warkocz. Wzięli udział w przygotowanym specjalnie na tę okazję quizie. Klasy I-III SP również uroczyście obchodziły Dzień Chłopaka. Całe przedsięwzięcie okryte było wielką tajemnicą. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!
Upiększamy swoją klasę
W miniony piątek (27.09.2019) po południu klasa VIb spotkała się aby upiększyć swoją pracownię matematyczną. Był to przykład doskonałej współpracy dzieci z rodzicami, przy której ciężko ocenić, kto miał większą frajdę. Okazuję się, że nie ma nic przyjemniejszego niż "pomazanie" szkolnych ścian. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na więcej.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z JENNY ROBERTSON
W poprzednim roku w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach odbyło się spotkanie autorskie z Jenny Robertson. Pisarka zaprezentowała swoją najnowszą książkę - Wojtek War Hero Bear (Niedźwiedź Wojtek - bohater wojenny). Podczas spotkania autorce towarzyszył mąż, językoznawca i teolog, Stuart Robertson. Dostojni goście przybyli na zaproszenie anglisty, Wojciecha Maślarza oraz dyrekcji szkoły. Po krótkim przedstawieniu pisarstwa Jenny Robertson rozpoczęło się spotkanie. Państwo Robertsonowie razem opowiadali o książce i losach niedźwiedzia Wojtka, głównego wątku powieści opartej na prawdziwych faktach. Tematyka utworu stała się bliska Jenny ponieważ od czasów studiów zainteresowała się tą częścią Europy oraz losami Polaków, których spotykała w Edynburgu. Jej mąż, Stuart studiował najpierw w Szkocji, ale zaczął uczyć się języka polskiego podczas programu wymiany studenckiej i skończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jenny dołączyła do niego później. Obydwoje odkryli fascynację językiem tak odmiennym i trudnym, ale jakże dla nich romantycznym. Stuart zafascynował się polską literaturą i barokowym bogactwem prozy,m. in. pisarstwem Henryka Sienkiewicza. Jenny natomiast związała się z twórczością Zofii Nałkowskiej i właśnie napisała biografię tej polskiej prozatorki, From Corsets to Communism.
Jenny została z czasem autorką powieści dla dzieci i młodzieży i razem ze Stuartem popularyzują tematykę poruszaną przez jej powieści.
Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości i bardzo podobało się dzieciom i młodzieży. Szczególnie epizody z życia niedźwiedzia i jego wojenne perypetie trafiły do wyobraźni uczniów klas IV - VIII.
Otóż, niedźwiadka Wojtka, uratował polski żołnierz Piotr i odkarmił, aż urósł na dzielnego niedźwiedzia. Do jego zadań należało noszenie ciężkich skrzyń z amunicją i tym podobne rzeczy. Potem wraz z Armią Polską pod dowództwem Gen. Władysława Andersa niedźwiedź Wojtek wziął udział w Bitwie pod Monte Cassino i stał się maskotką polskiego korpusu.
Spotkanie prowadzone było w języku polskim i angielskim. Był to przykład dla dzieci, że język polski fascynuje obcokrajowców, podobnie jak polskie tematy. Z drugiej strony dzieci mogły ćwiczyć proste zwroty prosząc o autografy i pozując do zdjęć z Jenny i Stuartem. Poza tym uczniowie mieli możliwośćrefleksji nad wagą pisanego słowa, szczególnie że fragmenty powieści czytane były w języku polskim (książka jest w trakcie tłumaczenia).
Jenny i Stuart Robertsonowie odwiedzą Polskę w następnym roku po ukazaniu się kolejnej książki, tym razem o Izabeli Czartoryskiej.
Okulary dla Afryki
To, co u nas jest dostępne „od ręki”, w niektórych krajach jest dobrem nieosiągalnym. Okulary przeciwsłoneczne, korekcyjne, krople do oczu… Może nam się wydawać, że ta pomoc to niewiele. To jednak bardzo dużo tam, gdzie nie ma nawet tyle.
2b na czele z p. Niną Mężyńską dala nam dziś piękny przykład okazania Wielkiego Serca. Zebrane okulary trafią dla dzieci w Afryce.
Kids&Sport
2b wygrała zajęcia sportowe Kids Sport. GRATULUJEMY!
A oto fotorelacja z wydarzenia
9
JESTEM EKO!
20 września w klasie 2b w zwiazku z akcją sprzątania świata, powstały recyklingowe roboty. Prace te biorą również udział w konkursie plastycznym - Jestem Eko
15
Akcja "Sprzątanie Świata" w naszej szkole!
Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!
20-go września, uczniowie 2 b pod opieką pani Niny Mężyńskiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, cała klasa nazbierała wiele worków pełnych odpadów. Usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Tegoroczne działania uświadomiły wszystkim, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom 2b za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!
5
Archiwum Aktualności