• Imiona z masy solnej. Jak ciekawie uczyć się liter.

• Literek można uczyć się na wiele sposobów. Dziś klasa pierwsza uczyła się liter przez zabawę. Dzieci utrwalały alfabet lepiąc literki z masy solnej. Z ulepionych liter ułożyły swoje imiona.  A oto ich prace.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata. Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom DBI towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konferencje), które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

DBI.pdf

• Wyniki gminnego konkursu plastycznego "Moje miasto Wiskitki"

• Grupa wiekowa oddziałów przedszkolnych

I miejsce Szymon Nadolski oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

II miejsce Gabriela Kiełbasińska oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

III miejsce Wojciech Kozłowski oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

Grupa wiekowa klas I-III

I miejsce - Milan Tworkowski kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

II miejsce - Blanka Staszewska kl. I a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

III miejsce -Hubert Bujnowski kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

Wyróżnienie - Aurelia Konarska kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie plastycznym. Gratulujemy zwycięzcom.

• Wiskicki Klub Soprtowy

• Uczniowski Ludowy Klub Sportowy VIS Wiskitki działa na terenie Gminy Wiskitki od 2003 roku. Został założony przez nauczycieli nieistniejącego już Gimnazjum w Wiskitkach. Nasze działania realizujemy przy współpracy z dyrektorem szkoły,  rodzicami, władzami samorządowymi i sportowymi.

Prezes Klubu od 2004 roku pozyskuje środki finansowe na działalność statutową ULKS VIS Wiskitki. W bieżącym roku  Klub przystąpił do otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych, ogłoszonego przez Wójta Gminy  Wiskitki o następującej treści:

Zadanie1. Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej.

Zadanie 2. Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej.

Zadanie 3. Szkolenie dzieci i młodzieży w tenisie stołowym.

Zadanie 4. Prowadzenie warsztatów artystycznych. Wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturowej przez aktywizację społeczną i obywatelską mieszkańców Gminy, promowanie jej walorów turystycznych, społecznych i historycznych.

Dodatkowo Szkoła Podstawowa w Wiskitkach im. Marii Kownackiej przystąpiła do ogólnopolskiego projektu  rządowego „ Program SKS 2021”

Klub, w ramach swojej działalności statutowej oraz wieloletniego wspomagania rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Wiskitki, zamierza przystąpić do kolejnego rządowego programu Klub 2021.

Prezes ULKS VIS Wiskitki - Grzegorz Materski życzy wszystkim członkom i instruktorom klubu dużo zdrowia oraz samych sukcesów sportowych.

• "Dokarmiamy ptaki zimą"- prace plastyczne uczniów klasy 1b

• W tym tygodniu na zajęciach rozmawiamy o ptakach zimą. W nawiązaniu do tematu, dzieci wykonały prace plastyczne, które dziś prezentujemy. Gil i wróbelek- to bohaterowie dzisiejszego wpisu. Podczas tworzenia poznaliśmy odpowiedź na wiele pytań…Jak wygląda i po co jest karmnik? Które ptaki zimują w Polsce? Dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą?