• Zbieraj z nami kasztany dla Wiktorii

• W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiskitkach biorą udział w akcji charytatywnej „Kasztan na wagę życia”. Prosimy wszystkich uczniów i ich rodziców o zbieranie kasztanów, by pomóc chorej Wiktorii Caban.

Kasztany przynosimy do p. Niny Mężyńskiej, sala nr 1

Zbieramy kasztany do 23.12.2022

Klasa 2a na zbiorze kasztanów

• DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

• W dniu 6 października odbyła się impreza integracyjna w klasach I-III “Święto pieczonego ziemniaka”. W przygotowania do tego wspaniałego święta zaangażowali się rodzice, uczniowie i nauczyciele. Pogoda dopisała, humory również zwłaszcza, że „ziemniaczane konkursy”, pieczone kiełbaski i wiele innych smakowitych dań zachęcały do świętowania. Najważniejsze jednak było to, że byliśmy wszyscy razem tego dnia i świetnie się bawiliśmy.

KL. 1B​​​​​​​​​​​​​​​​​

KL. 2B

KL. 3B

KL. 1 A

• ZAWODY GMINNE W PIŁCE NOŻNEJ

• W dniu 4 października rozegraliśmy kolejne zawody Gminne w piłce nożnej chłopców i dziewcząt w kategorii młodzież. Impreza sportowa została przeprowadzona na Orliku we Franciszkowie. Do rywalizacji przystąpiły cztery Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Wiskitki w kategorii dziewcząt oraz trzy szkoły w kategorii chłopców. Turniej został rozegrany w systemie każdy z każdym. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli drugie miejsce, a dziewczęta trzecie.

Życzymy kolejnych sukcesów w rywalizacji sportowej.

Grzegorz Materski

• Pomaganie mamy we krwi !!!

• Prosimy o przekazywanie fantów (maskotki, książeczki, gry) na loterię do p. Niny Mężyńskiej. Każdą klasę prosimy o przyniesienie jednej blachy ciasta.

• Dzień zwierzaka

• ​​​​​​Dzisiejszy dzień był w naszej szkole niezwykły. Obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. 4 października otwiera Światowy Tydzień Zwierząt, który kończy się 10 października. Ponadto warto pamiętać, iż cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych.

Z okazji Dnia Zwierząt zaprosiliśmy naszych pupili w szkolne progi. Pieski skradły serca wszystkich uczniów. Nie zabrakło także opowieści o innych ulubieńcach.

Pamiętajcie w tym tygodniu! Kota drapiemy za uchem pięć minut dłużej, z psem spacerujemy mimo deszczu, a dla chomika i innych gryzoni coś pysznego do chrupania!

Bo każdy ma jakiegoś bzika….