• Fotorelacja z Dnia Dziecka z Franciszkowa

• 3 czerwca, w czasie obchodów Dnia Dziecka we Franciszkowie, odbył się koncert, w którym swe umiejętności i zdolności prezentowali także uczniowie naszej szkoły. Ich występ był dla nas wspaniałym przeżyciem. Wszyscy z uwagą słuchali koncertu naszych przedstawicieli z SP w Wiskitkach.

Gratulujemy super występu :)

• Karta rowerowa

• Dla uczniów klasy IV a i IV b, posiadających pisemną zgodę rodziców na arkuszu zaliczeń na kartę rowerową, dnia 22.05.2023 r., został przeprowadzony test teoretyczny, a dnia 31.05.2023 r., egzamin praktyczny.

Test obejmował 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego.

Egzamin praktyczny obejmował sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze po linii prostej, po łukach, wykonanie manewru skrętu w lewo i skrętu w prawo, manewru zawracania w kwadracie oraz reagowania na znaki drogowe.

Z klas czwartych do egzaminu przystąpiło 25 uczniów.

Uczniowie, którzy napisali test pozytywnie, czyli uzyskali 20 i więcej punktów oraz zaliczyli egzamin praktyczny, wkrótce otrzymają kartę rowerową.

Życzymy samych bezpiecznych podróży!

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Uczniowie spędzili go na świeżym powietrzu, na naszym szkolnym boisku. Atrakcji było co nie miara. Mieliśmy malowanie buziek, salon fryzjersk, kolorowe warkocze, studio tatuażu, dmuchańce i popcorn. Już od trzeciej lekcji uczniowie mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez niezastąpioną Radę Rodziców. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w sztafecie i czwórkach siatkarskich. Drużyny z każdej klasy miały okazję sprawdzić swoją kondycję pokonując  trasę sztafety.  W dwóch konkurencjach sportowych wszyscy walczyli dzielnie i wytrwale.  Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną, zaangażowaniem i dobra zabawą. W dobrych nastrojach zakończyliśmy ten dzień klasowym grillowaniem, poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców czy pizzą.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców za przygotowanie atrakcji, za towarzyszenie dzieciom podczas tych zabaw. To dzięki Wam ten Dzień Dziecka pozostanie na długo w naszej pamięci.

• Kochane Dzieci,

• Rada Rodziców życzy Wam wspaniałych przeżyć, dużo fantastycznej zabawy i mnóstwo fajnych niespodzianek. Dziś zapraszamy Was na pyszne truskawki z makaronem, a jutro na różne wesołe atrakcje ...

Życzymy wszystkim super zabawy!!!

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY!

• Dnia 30 maja 2023 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "Znamy wiersze polskich poetów", adresowany do uczniów klas IV - V i VI - VIII.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas IV - VIII, laureatów etapu klasowego, którzy zaprezentowali wiersze polskich poetów.

Uczestnicy konkursu:

1. Rosner Wiktoria kl. VIIIa - „W mojej ojczyźnie” Czesław Miłosz

2. Jaworska Klaudia kl. VIII b - „Przyjaciołom” Wisława Szymborska

3. Łomiak Michalina kl. VIII b - „Perspektywa” Wisława Szymborska

4. Romańczuk Oliwia  kl. VII a - „Perspektywa” Wisława Szymborska

5. Śnieg Jakub kl. VII a - „Gdybym miał jedenaście kapeluszy”   Konstanty Ildefons Gałczyński

6. Pacholska Gabriela  kl. VII b - „Recepta” Andrzej Waligórski

7. Kiełbus Milena kl. VI a - „Wrr” Ludwik Jerzy Kern

8. Szaciłło Alina kl. VI a - „Uczucia” Agata Marszałkowska

9. Świnoga Antoni kl. VI a - „Asceta” Andrzej Waligórski

10. Konarska Wiktoria kl. VI b - „O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern

11. Trzciński Oskar kl. VI b - „Nic dwa razy” Wisława Szymborska

12. Łasica Zuzanna kl. V a - „W pamiętniku Zofii Bobrówny”

Juliusz Słowacki

13. Pucel Hanna kl. Va - „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej” Wisława Szymborska

14. Mitura Zuzanna kl. IV a - „Tańcowała igła z nitką” Jan Brzechwa

15. Wiśniewska Zuzanna kl. IV a - „Szybko” Danuta Wawiłow

16. Guzik Gabriela kl. IV b - „Chrząszcz” Jan Brzechwa

17. Sosnowska Julia kl. IV b - „Dwa wiatry” Julian Tuwim

Zwycięzcy:

Kategoria - kl. IV - V

1. miejsce - Julia Sosnowska kl. IV b

2. miejsce - Hanna Pucel kl. V a

3. miejsce - Zuzanna Łasica kl. V a

Kategoria - kl. VI - VIII

1. miejsce - Gabriela Pacholska kl. VII b

2. miejsce - Antoni Świnoga kl. VI a

3. miejsce - Wiktoria Konarska kl. VI b

GRATULACJE!!!

Zwycięzcy otrzymają nagrody, które będą wręczone podczas apelu kończącego rok szkolny .