Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
dzień 14 października jest wolny od zajęć dydaktycznych (nie ma lekcji). Świetlica szkolna pracuje od 7:30 do 16:30
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
dzień 14 października jest wolny od zajęć dydaktycznych (nie ma lekcji). Świetlica szkolna pracuje od 7:30 do 16:30
Klasy czwarte w dniu 6.10.2022 były na pierwszej wycieczce z nowymi wychowawcami. W Wesołej Zagrodzie przywitało ich wiele egzotycznych zwierząt ale nie tylko. Było dużo zabawy, tańce, ognisko i piękna pogoda. Oby tak dalej.
9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty . Z tej okazji dzieci z klasy 2a wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Dzieci miały tam okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedziły pomieszczenie, w którym znajdują się okienka pocztowe oraz sortownię, w której segreguje się listy. Poznały, jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Jedną z największych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Wycieczka okazała się niezwykle pouczająca i interesująca.
Dnia 7 października 2022 roku odbył się w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To piękna tradycja w naszej szkole. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Można było przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.
W roku 2022 Dzień Borsuka przypada na 6 października (czwartek).
Dzień Borsuka ma za zadanie zmienić to w jaki sposób ludzie postrzegają borsuki. Zwierzęta te często padają ofiarą myśliwych, a ich populacja coraz bardziej się zmniejsza, choć wbrew powszechnej opinii wcale nie są szkodnikami.
Z okazji Dnia Borsuka uczniowie klasy 2a poznali fakty i ciekawostki z życia tych zwierząt i wykonali portrety borsuków.
W październiku uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiskitkach biorą udział w akcji charytatywnej „Kasztan na wagę życia”. Prosimy wszystkich uczniów i ich rodziców o zbieranie kasztanów, by pomóc chorej Wiktorii Caban.
Kasztany przynosimy do p. Niny Mężyńskiej, sala nr 1
Zbieramy kasztany do 23.12.2022
Klasa 2a na zbiorze kasztanów
W dniu 6 października odbyła się impreza integracyjna w klasach I-III “Święto pieczonego ziemniaka”. W przygotowania do tego wspaniałego święta zaangażowali się rodzice, uczniowie i nauczyciele. Pogoda dopisała, humory również zwłaszcza, że „ziemniaczane konkursy”, pieczone kiełbaski i wiele innych smakowitych dań zachęcały do świętowania. Najważniejsze jednak było to, że byliśmy wszyscy razem tego dnia i świetnie się bawiliśmy.
Fotorelacja
KL. 1B
KL. 2B
KL. 3B
KL. 1 A
W dniu 4 października rozegraliśmy kolejne zawody Gminne w piłce nożnej chłopców i dziewcząt w kategorii młodzież. Impreza sportowa została przeprowadzona na Orliku we Franciszkowie. Do rywalizacji przystąpiły cztery Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Wiskitki w kategorii dziewcząt oraz trzy szkoły w kategorii chłopców. Turniej został rozegrany w systemie każdy z każdym. Ostatecznie nasi chłopcy zajęli drugie miejsce, a dziewczęta trzecie.
Życzymy kolejnych sukcesów w rywalizacji sportowej.
Ze sportowym pozdrowieniem
Grzegorz Materski
Prosimy o przekazywanie fantów (maskotki, książeczki, gry) na loterię do p. Niny Mężyńskiej. Każdą klasę prosimy o przyniesienie jednej blachy ciasta.
Dzisiejszy dzień był w naszej szkole niezwykły. Obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. 4 października otwiera Światowy Tydzień Zwierząt, który kończy się 10 października. Ponadto warto pamiętać, iż cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, nie tylko tych domowych.
Z okazji Dnia Zwierząt zaprosiliśmy naszych pupili w szkolne progi. Pieski skradły serca wszystkich uczniów. Nie zabrakło także opowieści o innych ulubieńcach.
Pamiętajcie w tym tygodniu! Kota drapiemy za uchem pięć minut dłużej, z psem spacerujemy mimo deszczu, a dla chomika i innych gryzoni coś pysznego do chrupania!
Bo każdy ma jakiegoś bzika….
Kalendarz roku sportowego 2022 rozpoczęty.
W dniu 26.09.2022 roku zostały rozegrane szkolne zawody w badmintonie chłopców i dziewcząt w kategorii dzieci (klasy V-VI) oraz młodzież (klasyVII-VIII). Prawo startu mieli uczniowie, którzy w rywalizacji na poziomie klas zajmowali najwyższe lokaty. Do zawodów przystąpiło 34 uczniów. Najlepsi uczniow z rywalizacji szkolnej będą reprezentować naszą placówkę w zawodach gminnych, które zostaną rozegrane w naszej szkole odpowiednio w dniach 12-13 października.
Klasyfikacja końcowa w kategorii dzieci dziewcząt
I m Ada Antończyk
II m Zuzia Łasica
III m Angelika Multan
IV m Gabrysia Szczepanik
V m Zuzanna Drzewiecka
VI m Martyna Marczak
VII m Marysia Kowalczyk
VIII m Alina Szmetała
IX m Martyna Jankowska
X m Laura Zielińska
XI m Zuzia Mitura
Klasyfikacja końcowa w kategorii dzieci chłopców
I m Kacper Materski
II m Filip Stepnowski
III m Maciej Bryksa
IV m Oskar Tomaszewski
V m Krystian Dobrzyński
VI m Alex Chróśliński
Klasyfikacja końcowa w kategorii młodzież dziewcząt
I m Małgorzata Troszko
II m Hanna Sydry
III m Oliwia Romańczuk
IV m Katarzyna Staniak
V m Klaudia Jaworska VI m Julia Mońka
VII m Anna Wolniewicz
VIII m Michalina Łomiak
IX m Wiktoria Milewska
Klasyfikacja końcowa w kategorii młodzież chłopców
I m Wiktor Skudlarski II m Maciej Koczara
III m Wiktor Grochowski
IV m Jakub Śnieg
V m Krystian Kokosiński
VI m Oskar Tomaszewski
VII m Maksym Jodłowski
VIII m Przemek Szwarc.
Dla najlepszych zostały zakupione pamiątkowe nagrody za co dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Budeckiej
Prowadzący zawody: Grzegorz Materski, Łukasz Janicki.
Wszystkim zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów na zawodach gminnych.
Na łamach "Życia Żyrardowa" ukazał się artykuł zapowiadajacy kontynuację konkursu FAIRYTALE.
W naszej szkole powstała wystawa prac konkursowych- książek wykreowanych przez naszych uczniów podczas pierwszej edycji konkursu na książkę w języku angielskim. Powstały wspaniałe bajki i opowiadania napisane w języku angielskim. Prace zawierają piękne rysunki wykonane przez uczniów jak również ilustarcje, wycinanki, kolaże, które pochodzą ze starych książek i czasopism. W konkursie szczególnie rekomendowany był wątek posłużenia się obrazkami z porzuconych publikacji, aby w ten sposób dać im drugie życie.
Zachęcamy do oglądania wystawy prac konkursowych.
W 2022 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego CZytania przypada na 29 września. Z tej okazji w dniu dzisiejszym, w klasie 2a odbył się Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie w ramach zajęć czytali na głos fragmenty lektury pt. "Detektyw Pozytywka". Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.
Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest cenioina przez konsumentów na całym świecie.
Zajęcia w klasach 1-3 rozpoczęły się od pogadanki na temat witaminek, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Nie zabrakło zabaw matematycznych i plastycznych z użyciem jabłek.
W dniu 27 września 2022 r. klasy 7A, 7B i 6B wybrały się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl Balladyna.
Uczniowie oglądając sztukę na żywo, mieli do czynienia z różnymi emocjami oraz wartościami, które otaczają ich na co dzień.
Sztuka opowiadała:
-o dochodzeniu do władzy,
-o szczerych chęciach i czystych sercach,
-o miłościach bezinteresownych i wyrachowanych,
-o zemście i manipulacji,
-o poczuciu wyższości, które maskuje poczucie niższości.
Plejada charakterów i polskich cech narodowych pokazana w krzywym zwierciadle romantycznego dramatu.
26 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Królika. Dzień ten został ustanowiony po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii i promuje ochronę oraz opiekę nad królikami domowymi i dzikimi. W klasie 2a wspólnie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Królika. Dzieci poznały ich zwyczaje, dowiedziały się, jaka jest różnica między królikami a zającem, z zainteresowaniem oglądały książki o tych zwierzętach. Wspólnie wykonaliśmy kolorowe króliczki oraz królicze uszy.
W dniu 19 września klasa 2a wzięła udział w akcji „Posprzątaj swój kawałek świata!”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”. Wzięliśmy worki oraz rękawice i razem posprzątaliśmy nasz kawałek Polski, nasz plac wokół szkoły.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w corocznej akcji „Sprzątanie świata”. Jeśli każdy posprząta choć kawałek miejsca, w którym mieszka, nasze otoczenie stanie się piękniejsze a nam będzie się lepiej żyło...
15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W klasie IIa odbyła się prezentacja książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie pogadanka na temat książki i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!
W środę 14 września uczniowie klas III wybrali się na spektakl teatralny pt. „Opowieści Droida” do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Utwór opowiadał o młodzieńcu, który bał się wszystkiego. Jednak chłopiec marzył o tym, by odnaleźć w sobie moc i stać się odważnym. Wyruszył w podróż, w której poznał prawdziwych przyjaciół i dowiedział się, że odwagi nie można kupić. Spektakl zachwycił scenariuszem, grą aktorską, barwnymi kostiumami, scenografią i piękną muzyką. Wszystko to sprawiło, że dzieci oglądały spektakl z zapartym tchem. Przedstawienie dostarczyło widzom niezapomnianych wrażeń.
Obchody Dnia Piłkarza były 3 dni temu. Nieco już dzisiaj zapomniane święto przypomina o szczególnej dacie w historii polskiej piłki. 10 września 1972 roku piłkarska reprezentacja Polski na Stadionie Olimpijskim w Monachium zmierzyła się w finale olimpijskim z Węgrami. Polacy pod wodzą legendarnego trenera Kazimierza Górskiego wygrali 2:1 po dwóch bramkach Kazimierza Deyny. W jego rocznicę obchodzimy Dzień Piłkarza.
Powered by aSc EduPage