• Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      od 1 lutego rozpoczynamy II semestr. Wychowawcy klas przekazali obowiązujący plan lekcji, rozkład jazdy autobusów pozostaje bez zmian.

      Od 1 lutego lekcje on-line będą trwały 40 minut, zostały wydłużone ze względu na problemy z logowaniem, co znacznie skracało efektywny czas procesu dydaktycznego. Przerwy nie zostały skrócone i trwają zgodnie z obowiązującym dotychczas rozkładem zajęć lekcyjnych w ciągu dnia.

      Życzę samych sukcesów w nowym semestrze i serdecznie pozdrawiam

      Renata Budecka- dyrektor szkoły

     • Pejzaż zimowy

     • W zimowym akcencie uczniowie 1b stworzyli pejzaże. W zimowym krajobrazie nie mogło oczywiście zabraknąć  ośnieżonych drzew i domów oraz bałwanka, którego dzieci namalowały, maczając pędzle w paście do zębów. Na koniec wszyscy z wielką radością podziwiali wzajemnie swoje prace.

     • Zima, zima,zima, pada, pada śnieg…

     • Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Uczniowie kl. 1b pod czujnym okiem wychowawczyni, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowały śnieżne mury, a przede wszystkim – klasowe bałwany. Pomysłom nie było końca.  Choć przemoczeni i zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych.

     • „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”

     • To program, którego celem jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube.  Poniżej znajduje się tematyka i planowany harmonogram poszczególnych webinarów. Pierwszy webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem: https://youtu.be/ohhXySQM4g8

     • Dziecięcy Telefon Zaufania

     • Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Uczniowie mają możliwości uzyskania wsparcia poprzez kontakt z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie:

      https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.

     • Matematyczny Kalendarz Adwentowy-wyniki

     • Miło mi poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu „Matematyczny kalendarz adwentowy” zostali: Gabrysia Gipsiak 5A, Szymon Ciszek 5B, Antek Świnoga 4A

      Dziękuję za systematyczny udział i zaangażowanie w codzienne rozwiązywanie zadań. Na zwycięzców konkursu po feriach czeka słodka nagroda do odbioru w sekretariacie szkoły.

     • Informacja

     • Drodzy Uczniowie,

      po feriach, tj. od 18 stycznia, klasy I-III wracają do szkoły i uczą się stacjonarnie, natomiast klasy IV-VIII pracują zdalnie. Do końca stycznia obowiązuje dotychczasowy plan lekcji. Mam nadzieję, że wszyscy zdrowi i wypoczęci wracacie do szkolnych obowiązków z radością i zapałem do pracy. Życzę Wam sukcesów i serdecznie pozdrawiam- Renata Budecka, dyrektor szkoły.

     • Informacja

     • Szanowni Państwo,

      W związku z trwającą kwarantanną narodową i wynikającymi z niej licznymi ograniczeniami, w szczególności dotyczącymi kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych dzieci i młodzieży oraz w odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki pragnę poinformować, że w okresie ferii zimowych w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Żyrardowie zapewniamy dzieciom i młodzieży wsparcie w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

      Codziennie od 04.01.2021 r. do 15.01.2021 r. w godzinach 8:00-12:00 specjaliści naszej poradni pełnią dyżur telefoniczny pod numerem 46 855 38 16 oraz dyżur mailowy poradnia-zyrardow@wp.pl.

      Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło bezpłatną infolinię pod numerem 800 080 222.

      Ponadto pragnę poinformować, że Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Żyrardowie, ul. Moniuszki 40 pracuje stacjonarnie, co znaczy, iż przyjmujemy dzieci i młodzież w celu diagnozy pod kątem wydawania opinii i orzeczeń a także prowadzimy stałe zajęcia terapeutyczne. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym na terenie naszej Poradni nadal obowiązują Procedury bezpieczeństwa dostępne na naszej stronie internetowej.

     • Niespodzianka

     • Drogie dzieci z klas I-IV, Rada Rodziców przygotowała dla Was super niespodziankę.

      Poproście rodziców, aby zalogowali się do Vulcana w środę 23 grudnia po godzinie 14-tej i uzyskali dostęp-link do przedstawienia, które z pewnością Was zainteresuje.

      Życzę Wam najwspanialszych wrażeń.

      Renata Budecka-dyrektor szkoły

     • Rozstrzygnięcie szkolnych zawodów w biegu po kopercie

     • W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach zostaliśmy zobligowani do pracy zdalnej z uczniami. Dotyczy to wszystkich przedmiotów, w tym również wychowania fizycznego. Wykorzystując jak najlepiej czas spedzany w domu w okresie pandemii, zostały zorganizowane zawody szkolne w biegu po kopercie. W zmaganiach sportowych wzięli udział uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły. Każdy zawodnik miał za zadania zbudować w domu swój tor-kopertę, a następnie w jak najkrótszym czasie trzykrotnie pokonać bieg po kopercie.

      Oto wyniki tej konkurencji sportowej:

      I miejsce Filip Tondera

      II miejsce Julia Tondera

      III miejsce Roksana Czekaj

      Aktywność fizyczna to bardzo ważny element rozwoju dzieci i młodzieży. Pozwala kształtować się prawidłowo od ciała po umysł. Zabawy ruchowe dla dzieci w domu to atrakcyjny  sposób na wzmacnienie następujących cech i umiejętności: siłę mięśni, elastyczność ciała, kondycję (wytrzymałość), koordynację ruchową,umiejętność koncentracji, koordynację wzrokowo-ruchową, kreatywność, logiczne myślenie, tolerancję, umiejętność wygrywania i przegrywania.

     • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną: 

      I miejsce Julia TONDERA 6A

      II miejsce GABRIELA KUROWSKA 7B

      III miejsce WIKTORIA ROSNER 6A

       

      Wyróżnienia:

      Gabrysia Gipsiak 5a

      Szymon Ciszek 5b,

      Trzciński Oskar 4b,

      Julia Kowalczyk 6a,

      Gabriela Konarska 7a,

      Antoni Swinoga 4a,

      Magda Niewiadomska 6a,

      Jagoda Domańska 4b

       

       

      Otrzymaliśmy łącznie 28 prac w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzieci za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronów, ścinków gazet, waty, nitek a nawet patyczków do uszu …) przedstawiły najbliższe im zwyczaje wigilijne. Ulubione symbole to: choinka, Święty Mikołaj, renifery, prezenty i bombki. Dnia 14 grudnia br. zebrała się komisja, która oceniła kartki i wyłoniła zwycięzców. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace są wyjątkowe.

      Osoby nagrodzone i osoby wyróżnione zapraszamy w poniedziałek 21.12 między godziną 9-11 po odbiór nagród.

     • Mikołajki - skąd się wzięło to święto i zwyczaj dawania prezentów 6 grudnia?

     • Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki – pisanie listów do Mikołaja, myślenie o prezentach... A skąd w ogóle zwyczaj dawania sobie prezentów i czekanie na wizytę Mikołaja 6 grudnia? Historia mikołajek zaczyna się od katolickiego biskupa i świętego - Mikołaja z Miry.

      Mikołajki to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Zwyczajowo tego dnia otrzymujemy od Mikołaja prezenty – najczęściej jakieś drobiazgi. Święto obchodzi się na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora. Co ciekawe, postać ta ma niewiele wspólnego z wizerunkiem Mikołaja, którego znamy i rozpowszechniamy. 

     • Matematyczny Kalendarz Adwentowy

     • Kto z nas nie zna tego uczucia, kiedy nie wiemy co z sobą począć i czujemy się znudzeni dosłownie wszystkim? Jak zagospodarować sobie wolny czas? Większość z nas zabija nudę oglądaniem telewizji lub siedzeniem w Internecie. A może by tak poświęcić codziennie krótką chwilę z adwentowym kalendarzem przygotowanym przez Panią Agatę Solską i sprawdzić swoje umiejętności matematyczne.

      W każdy dzień adwentu publikowane będzie zadanie matematyczne, którego rozwiązanie będzie można przesłać do p. Krzeszowiec poprzez aplikacje TEAMS. Dla wyrwałych przewidziane bedą słodkie upominki.

       

      Życzę miłej zabawy!

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, 

      w związku z decyzją rządu informuję, że nauka zdalna w naszej placówce odbywać się będzie do dnia 18 grudnia. Zgodnie z uchwałą Rady Rodziców i zarządzeniem dyrektora szkoły- dni 21 i 22 grudnia są wolne od zajęć szkolnych. W terminie od 23-31 grudnia jest przerwa świąteczna, a od 4 do 15 stycznia są ferie zimowe. Według obecnych informacji wrócimy do szkoły 18 stycznia.

      W przypadku potrzeby kontaktu ze szkołą prosimy o kontakt telefoniczny.

      Życzę wszystkim dużo zdrowia

      -Renata Budecka, dyrektor szkoły

     • Konkurs poetycki

     • Regulamin Szkolnego rodzinnego konkursu poetyckiego dla uczniów kl. I – VIII

      Organizator konkursu: Ewa Bogucka – nauczyciel bibliotekarz

      Cele konkursu:

      1. Rozbudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji.

      2. Rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w formie artystycznej.

      3. Stworzenie możliwości własnych dokonań twórczych.

      4. Doskonalenie umiejętności językowych.

      5. Zachęcanie Rodziców do wspólnej pracy z dzieckiem.

      Uczestnicy: Konkurs adresowany jest do chętnych uczniów z klas I – VIII oraz ich Rodziców.

      Warunki uczestnictwa:

      1. Chętni uczniowie piszą wspólnie z Rodziną wiersz na jeden z trzech tematów do wyboru:

      „Moja szkoła”

      ,„Wiskitki – wczoraj, dziś, jutro”

      ,„Moja Mała Ojczyzna” - moja miejscowość i najbliższa okolica.

      2. Wiersz ma być zbudowany następująco: Przynajmniej dwie zwrotki, w każdej z nich po cztery wersy.

      3. Wiersz można napisać na estetycznej kartce dowolnego formatu i podpisaną na odwrocie kartkę przynieść do biblioteki szkolnej.

      4. Można także przesłać wiersz na adres e – mail: biblioteka.spwiskitki@wp.pl.

      5. Prace zostaną ocenione przez Komisję.

      6. Kryteria oceny prac:

      • zgodność z tematem;

      • pomysłowość i oryginalność;

      • estetyka wykonania.

      8. Autorzy najładniejszych wierszy zostaną nagrodzeni.

      9. O terminie rozstrzygnięcia konkursu oraz wręczenia nagród zwycięzcy zostaną poinformowani przez nauczyciela bibliotekarza.

      Termin konkursu: Konkurs będzie trwał od 20 listopada do 08 stycznia 2021 r.

     • 16 XI – Międzynarodowy Dzień Tolerancji

     • Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.  Jest to święto mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:

      ,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”

      Każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę i wyznawaną religię.

      „Każdy inny, wszyscy równi”

      • Szanuję drugiego człowieka, żeby każdy czuł się dobrze, równym.
      • Nie wyśmiewam się z wyglądu innych ludzi.
      • Szanuję upodobania i poglądy innych.
      • Nie krytykuję wypowiedzi innych.
      • Cenię drugiego człowieka.
      • Uważam, że każdy ma takie same prawa.
      • Uważam, że każdy zasługuje na przyjaźń.
      • Szanuję rzeczy nie patrząc na to, kto jest ich właścicielem.
      • Szanuję inne kultury i zwyczaje.
      • Każdy człowiek jest inny.
      • Lubię świat, w którym każdy jest jedyny w swoim rodzaju.
      • Nie śmieję się z czyjejś inności.
      • Szanuję i akceptuję niepełnosprawność ludzi.
      • Szanuję zdanie innych.
      • Nie narzucam swojej woli innym.
      • Umiem słuchać i rozumieć innych.
      • Każdy chce być sobą w towarzystwie innych.