• Konkurs na najładniejszą bombkę

     • Klasa II b otrzymała nagrodę specjalną w konkursie świątecznym pod honorowym patronatem wójta gminy Wiskitki "Najładniejsza bombka choinkowa z motywem Gminy Wiskitki".

      II miejsce w konkursie otrzymał Kamil Pałyszka. Gratulujemy!

     • Zbiórka na rzecz Mai Kapłon

     • Finalistka 8. edycji programu "The Voice of Poland", Maja Kapłon, potrzebuje aż 5,5 mln zł na skomplikowaną operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych. Historia Mai poruszyła wielu ludzi, którzy na różne sposoby starają się uzbierać potrzebną sumę pieniędzy. Uczniowie naszej szkoły również dołączają sie do tej zbiórki.

      Czasu nie przybywa, a jak wynika z naszych informacji Maja czuje się gorzej niż jeszcze kilka dni temu: ma większe problemy z poruszaniem się i oddychaniem, większość czasu spędza w łóżku.

      Wesprzeć ją może każdy z nas! Zbiórka w naszej szkole potrwa do poniedziałku. 

     • WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

     • 12 grudnia 2019 r. klasy IIa i IIb  wraz z opiekunami miały okazję spędzić czas w świecie samodzielnego eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

     • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

     • Co to za grudzień bez spotkania z Mikołajem?

      9 grudnia 2019 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali sie do CK w Żyrardowie na przedstawienie pt."Spotkanie z Mikołajem". Spektakl pełen był niespodzianek i dostarczył najmłodszym widzom sporo atrakcji.

     • Kiermasz charytatywny dla Krzysztofa Żurawskiego

     • 6 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny dla Krzysztofa Żurawskiego, mieszkańca Żyrardowa zmagającego się z poważną chorobą nowotworową. Kiermasz był wspaniałą lekcją empatii, współpracy i integracji. Rodzice naszych uczniów stanęli na wysokości zadania. Już od 7.00 rano do szkoły przynoszono ciasta i wszelkie słodkości. Dzięki świetnej współpracy rodziców i pracowników szkoły kiermasz zakończył się ogromnym sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Szczególne podziękowania kierujemy dla mam, które piekły ciasta i ciasteczka oraz rodziców, którzy podczas kiermaszu pomagali w zbiórce.  Zebrane pieniądze przekazujemy fundacji wspierającej leczenie Krzysztofa Żurawskiego, który walczy z rakiem mózgu.  Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i wesprzeć pana Krzysztofa w tak trudnym dla niego czasie. Wierzymy, że cała potrzebna na leczenie kwota wkrótce zostanie zebrana i szybko powróci on do zdrowia.

      Pamiętajmy : Warto Pomagać

     • Mikołajki w naszej szkole

     • Od  rana  w  szkole  panował  mikołajkowy  nastrój  w  oczekiwaniu  na  odwiedziny  Mikołaja.  Brak   śniegu  nie  przeszkodził  Świętemu  i  od pierwszej  godziny  lekcyjnej   na  korytarzach   szkolnych  słychać   było  charakterystyczny dźwiek dzwoneczków.

      To  Mikołaj  wraz  ze  swoją  świtą  odwiedzał   dzieci   w   klasach  i  wręczał   im  słodkie  upominki. Nauczyciele  również  zostali   obdarowani .  Dzieci  i  młodzież,  aby  godnie  przyjąć   gościa  założyły   najbardziej  popularny  atrybut  świętego – czerwone  czapki.  W  podziękowaniu  za  odwiedziny  i   podarek   uczniowie   młodszych  klas  śpiewali  gościom  kolędę.

      Miłą niespodziankę społeczności uczniowskiej zróbił rówież Mikołaj z Urzędu Gminy Wiskitki, obdarowując dzieci słodkim upominkiem.

      Bardzo dziękujemy za pamięć Mikołaju.

     • Szkolne koło CARITAS w akcji

     • Uczniowie klas drugich okazali się znów niezawodni aktywnie uczestnicząc zarówno w przygotowaniu do loterii jak i następnie biorąc w niej udział.

      Dochód z loterii fantowej przeznaczony będzie na świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci.

      Wszystkim zaangażowanym rodzicom serdecznie dziękujemy.

      W loterii mieli również swój udział uczniowie klasy 0

      Loteria była również kontynuowana w budynku głównym naszej szkoły.

     • SŁODKA ZBIÓRKA

     • DRODZY RODZICE,

      W najbliższy piątek 06.12.2019 r. w godzinach 8:00-11:40 zapraszamy wszystkich tych, co kochają słodkości i lubią pomagać innym, na SŁODKĄ ZBIÓRKĘ, organizowaną w naszej Szkole Podstawowej w Wiskitkach, zarówno w budynku A i budynku B.

      Kupujemy ciacha a zebrane pieniądze przekazujemy fundacji wspierającej leczenie Krzysztofa Żurawskiego, który walczy z rakiem mózgu.

      OKAŻ SERCE I POCZUJ SŁODYCZ WDZIĘCZNOŚCI ! ! !

     • Warsztaty piernikowe

     • W mikołajkowe popołudnie uczniowie klasy 2b zamienili się w znakomitych cukierników i podjęli się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest dekorowanie pierników. Zabawa była przednia, a tworzeniu słodkich arcydzieł towarzyszyły emocje na najwyższym poziomie. I oczywiście degustacja – kolorowych lukrów, posypek, migdałów, orzechów  i gotowych pierniczków.

      To był super czas spędzony w rodzinnej atmosferze, który powoli wprowadza, nie tylko dzieci, w ten magiczny klimat Bożego Narodzenia.

     • „ Christmas Card”

     • Wyniki III Edycji  Konkursu

      „ Christmas Card”

      XII 2019

       

         W Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach odbył się Szkolny Konkurs plastyczny „Christmas Card”

         Tematem konkursu było wykonanie kartki świątecznej  (Świąt Bożego Narodzenia), której treść była związana z nadchodzącym świętem. Ponadto karta  musiała być  napisana w języku angielskim. Format i technika pracy była dowolna. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VIII.

       

      I miejsce

      Angelika Jodłowska                kl. VIIIa

       

      II miejsce

      Magdalena Dobrzyńska          kl. VIIb

       

      III miejsce

      Agata Sienicka                        kl. VIb

      Mateusz Kozłowski                 kl. VIIb

       

      Wyróżnienie

      Jakub Gmurek                        kl. IVa

       

       

       

      Organizator konkursu:

                                                                                                                   Monika Trzcińska

                                                                                                               Małgorzata Jagiełło

     • Barbórka

     • 4 grudnia swe święto obchodzi górnicza brać. Z tej okazji dzieci przebywające na świetlicy mogły posłuchać o pracy górnika. Dowiedziały się jak  ubrani i w co wyposażeni są pracujący górnicy pod ziemią.  Jakich sprzętów używa się w podziemnych korytarzach i co niesie za sobą ten niezwykle trudny i niebezpieczny zawód. Na koniec wykonały piękną pracę plastyczną.

     • Międzyszkolne Igrzyska Tenisa Stołowego

     • 🏓🏆 Pod koniec listopada tradycyjnie już w Hali Sportowej w Wiskitkach uczniowie Szkół Podstawowych zmierzyli się w Międzyszkolnych Igrzyskach Tenisa Stołowego. Mistrzowskie zespoły z gmin naszego Powiatu licznie przybyły aby wyłonić reprezentacje na kolejny etap oraz powalczyć o punkty do Rankingu Współzawodnictwa Szkół Powiatu Żyrardowskiego. 💪🎽

      🏓🏃🏼‍♀️Zawody rozegrane zostały oddzielnie dla dziewcząt i chłopców z podziałem na kategorie wiekowe - Dzieci (2007 i młodsi) oraz Młodzież (2005-06)👏

      🥇🥈🥉 Klasyfikacja Końcowa Dziewcząt (Młodzież) 🥇🥈🥉

      1. Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej

      2. Szkoła Podstawowa w Guzowie

      3. Szkoła Podstawowa w Korytowie

      4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Żyrardowie

      🥇🥈🥉 Klasyfikacja Końcowa Chłopców (Młodzież) 🥇🥈🥉

      1. Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej

      2. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      3. Szkoła Podstawowa w Korytowie

      4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Żyrardowie

      🥇🥈🥉 Klasyfikacja Końcowa Dziewcząt (Dzieci) 🥇🥈🥉

      1. Szkoła Podstawowa w Guzowie

      2. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      3. Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej

      4. Szkoła Podstawowa w Korytowie

      5. Szkoła Podstawowa nr 4 w Żyrardowie

      🥇🥈🥉 Klasyfikacja Końcowa Chłopców (Dzieci) 🥇🥈🥉

      1. Szkoła Podstawowa w Guzowie

      2. Szkoła Podstawowa w Puszczy Mariańskiej

      3. Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Żyrardowie

      5. Szkoła Podstawowa w Korytowie

      🏆 Gratulujemy wygranym oraz wszystkim pozostałym zespołom wzięcia udziału w etapie powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 👏🏻

     • Akcja segregacja

     • Dzisiaj, 3 grudnia w Resursie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Akcja Segregacja” zorganizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Miasto Żyrardów. Wśród laureatów jest uczennica klasy 2b, Maja Konarska, która zdobyła I miejsce. Gratulujemy!!!

     • Planeta Ziemia

     • W ramach zajęć projektowych "Z małej szkoły w wielki świat" uczniowie klasy 6 pod opieką p. Doroty Łuczyńskiej przygotowali akademie o tematyce przyrodniczej pt. "Planeta Ziemia". W ramach tego przedstawienia mogliśmy przypomnieć sobie jakie jest miejsce każdej planety w Układzie Słonecznym oraz poznać znane twierdzenie Mikołaja Kopernika.

     • Uwaga

     • W związku z planowaną wycinką drzew w dniu 02.12.2019 r. zajęcia w tym dniu  zostały odwołane, zgodnie z & 5 ust. 1 rozporządzenia MEN z dnia 11.08.2017 r.

     • "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

     • Dziś, w naszej szkole uczestniczyliśmy w imprezie w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

      Wszyscy wzięliśmy udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo, tj. jeździe po torze rowrowym, pogadance i pokazie nt. zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obejrzeliśmy film pt. "Tak, ... chcę być bezpieczny".

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada Obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

      Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

     • Zawody w piłce koszykowej

     • W czwartek 21 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyły sie gminne zawody w piłce koszykowej. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce, a chłopcy I miejsce. Gratulujemy!

      Chłopcy będą nas reprezentować na zawodach w powiecie.