• Dzień Niepodległości

     • 8 listopada 2019 roku świętowaliśmy w szkole Dzień Niepodległości. Dzieci z klasy 0b kształtowały postawę odpowiedniego zachowania się podczas akademii, odświętnie ubrane były uczestnikami przedstawienia przygotowanego przez ich starszych kolegów. Przed akademią poznały krótką historię państwa Polskiego, zapoznały się z symbolami Polski oraz samodzielnie  wykonały Godło Polski.

     • "Święta dla Natalki"

     • Uczniowie naszej szkoły w dniu 6 listopada włączyli się w akcję zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wiskitkach, która miała na celu przygotowanie kart świątecznych dla Natalki Kostrzewy.

      Akcja nosi nazwę "Święta dla Natalki".

      Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do tej inicjatywy.

     • "Szkoła do hymnu"

     • 8 listopada 2019 roku  wspólnie świętowaliśmy Odzyskania Niepodległości. Polskie szkoły w kraju i za granicą wzięły udział w akcji "Szkoła do hymnu", którą ogłosił Minister Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej. O wyznaczonej godzinie – 11.11 wspólnie śpiewaliśmy  cztery zwrotki hymnu narodowego. Godzina nawiązuje do daty upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r.

      Przedsięwzięcie to jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

      Tegoroczną akademię z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowała p. Mariola  Dzięgielewska.

      11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

     • KONCERT ŁÓDZKIEGO TRIO "ZŁOTA TRĄBKA"

     • 8 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole łódzkie Trio „Złota Trąbka”. Artyści  zabrali uczniów w "muzyczną podróż".  Muzycy wykonali utwory muzyczne pochodzące z różnych stron świata. Były to znane i lubiane melodie. Zespół zaprezentował się młodzieży w efektownych aranżacjach, mogliśmy posłuchać m.in: Prząśniczkę,  Zorbę, Pasodoble, Walca Angielskiego, Rumbę, Tango Argentyńskie itp. Uczniowie aktywnie brali udziału w koncercie. Najodważniejsi mogli spróbować gry na puzonie i trąbce, a także wygrać nagrody w mini konkursie muzycznym.

      Spotkanie z muzyką było też jedną z wielu form upowszechnia kultury wśród uczniów.

     • Próbna ewakuacja w naszej szkole

     • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, 7 listopada 2019 r. została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne. Pan konserwator odłączył dopływ prądu, a pracownik sekretariatu sprawdził, czy wszystkie osoby ewakuowały się z placówki.

     • "Szkoła pamięta"

     • Z końcem października wszyscy wybierają się na groby, aby je uporządkować. Nie zapomnieli o tym i nasi uczniowie. 25 pażdziernika br uczniowie naszej szkoły udali się na miejscowy cmentarz aby posprzątać mogiły poległych w obronie naszej Ojczyzny.

      Pamięć o żołnierzach poległych za Polskę, to nasz patriotyczny obowiązek!

     • ,,Pamiętajmy o tych co odeszli''- Szkoła pamięta

     • Początek listopada kojarzy się nam z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, pomodlić się za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. Ta listopadowa zaduma w naszej szkole udzieliła się wszystkim.

      W nawiązaniu do Święta Zmarłych w dniu 31 pażdziernika 2019 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Renaty Korman odwiedzili pobliski cmentarz w Wiskitkach. Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy i złożenia kwiatów, tak i w tym dniu uczniowie zapalili symboliczne światełka na grobach. 

     • Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

     • Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. 16 października 2019 r. zorganizowano dla uczniów klasy II b warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Zajęcia prowadziła pani Ewa Polańczyk. Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. 

     • W naszej świetlicy nigdy się nie nudzimy!

     • W naszej świetlicy każde dziecko znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta zajęć jest różnorodna i ciekawa. Uczniowie uczęszczający na świetlicę bardzo lubią zajęcia plastyczne, które organizowane są bardzo często. 

      Owocem dzisiejszych zajęć jest piękna praca będąca ilustracją do lubianej i znanej przez dzieci bajki.

     • Przygotowania do Halloween w szkolnej świetlicy

     • Nasi wychowankowie podczas zajęć świetlicowych wykazali się dużą wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi tworząc przepiękne prace związane ze zbliżającym się świętem Halloween.

      Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow’s Eve. W XIX w przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej.

      Zajęcia plastyczne połączone z zabawą to coś co najbardziej wywołuje uśmiech na twarzy i daję odskocznie od pozostałych obowiązków.

     • Wycieczka do Dzielnicy Filmowej

     • 21.10.2019 odbyła się wycieczka klas 5a, 6b, 7a i 7b do Dzielnicy Filmowej. Mnóstwo zabawy i ciekawych rekwizytów. Roboty, motory czy samochody do pełnej dyspozycji Naszych podopiecznych. Pogoda dopisała i nastroje też.

     • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

     • Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia powołanie przez polski Sejm 14 października 1773 r., z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej. Ale i tak wszyscy mówią potocznie o Dniu Nauczyciela.

      O tym, że uczniowie potrafią zaskakiwać przygotowując miłe niespodzianki najlepiej wiedzą nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wiskitkach. W Dniu Edukacji Narodowej, powszechnie znanym jako Dzień Nauczyciela takich miłych akcentów w szkole było wiele. Galowe stroje, symboliczne róże i czekoladki w uczniowskich dłoniach zwiastowały atmosferę szkolnego święta. Życzenia też nie były banalne. Pani Katarzyna Tworkowska - przewodnicząca Rady Rodziców w imieniu całej społeczności szkolnej życzyła: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela... Z tych słów jasno wynika, iż rodzice i uczniowie doskonale rozumieją w czym tkwi istota nauczycielskiej  profesji.  Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 8a, przygotowana pod kierunkiem pań: Ewy Pindor-Kobus, Ewy Tworkowskiej, Moniki Trzcińskiej. Piosenki zaśpiewali uczniowie klas 4b i 6b, przygotowani przez panią Iwonę Maciejewską. Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Uroczystość podsumowała pani dyrektor szkoły Renata Budecka, która z duży zachwytem skomentował piękny występ uczniów. Dziękując uczniom za przygotowanie uroczystości życzyła wszystkim nauczycielom przede wszystkim cierpliwości i dobrych pomysłów na ciekawy sposób przekazywania uczniom wiedzy.

     • MatchPoint

     • Uczniowie klasy 2B wzięli udział w zajęciach MATCHPOINT. Są to zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. To pełne wrażeń treningi, podczas których dzieci i młodzież w przyjaznej atmosferze rozwijają swoje pasje sportowe w grupie osób o podobnym stopniu zaawansowania sportowego.

       

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Serdecznie zapraszamy 16 października na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej

      o godzinie 10.00 na aulii szkolnej.

      W tym dniu prosimy dzieci i młodzież o ubranie stroju galowego.

       

      14 pażdziernika jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

       

     • Warsztaty z Edukido

     • Uczniowie 2b mieli dziś możliwość wzięcia udziału w warsztatach z Edukido autorskiego programu pracy nad rozwojem dzieci poprzez zabawę z klockami Lego.

      Edukido uczy śmiałego stawiania pytań i cierpliwego poszukiwania odpowiedzi. Uczy pracy zespołowej, wyrażania myśli i uczuć, twórczej współpracy. Edukido uczy logicznego myślenia, dociekania skutków i przyczyn; jednocześnie buduje kreatywność i pobudza wyobraźnię przestrzenną, werbalną, artystyczną, kształtuje wrażliwość. Wspiera spostrzegawczość i pomaga rozwijać zdolności manualne oraz małą motorykę. Wreszcie Edukido ułatwia codzienne zmagania dziecka z przedmiotami szkolnymi. A wszystko to niepostrzeżenie – podczas zabawy klockami.

     • Gminne zawody w badmingtona

     • Wyniki rozgrywek  dziewcząt

      I miejsce SP Wiskitki w składzie: Kwiatkowska Amelia, Kwiatkowska Daria i Bodych Weronika

      II miejsce SP Miedniewice

      III miejsce SP Franciszków

       

      Wyniki rozgrywek wśród chłopców:

      I miejsce SP Wiskitki w składzie: Cichowski Maciej, Szymański Filip, Sankowski Krzysztof

      II miejsce SP Franciszków

      III miejsce SP Guzów

       

      Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych w Osuchowie

     • "Kibicuj z klasą"

     • Wzorem poprzednich lat Legia Warszawa kontynuuje akcję “Kibicuj z klasą”, promującą grupowe wizyty uczniów na meczach. Program przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Z akcji tej 9 listopada 2019 r. skorzystała nasza szkoła. Uczestnicy wyjazdu pod opieką p. Niny Mężyńskiej mieli szansę zaobserwowania takich sportowych elementów jak rozgrzewka, mecz w wykonaniu zawodowców, oraz bardzo ważne w kształtowaniu młodego człowieka współzawodnictwo i współpracę w grupie. 

     • Piłka nożna dziewcząt

     • Znamy już wyniki rozgrywek drużyn dziewcząt w piłce nożnaj na szczeblu powiatowym

      I miejsce SP Franciszków

      II miejsce SP nr 2 Żyrardów

      III miejsce SP Wiskitki

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

      A oto mistrzowie tabliczki mnożenia w naszej szkole wyłonieni z każdej klasy:

      Mateusz Pleban 4a

      Dominika Reczycka 4b

      Karol Kozłowski 5a

      Diego Kaliszewski 5b

      Mikołaj Włodarczyk 6a

      Wiktor Ziąbski 6b

      Zuzanna Rosłaniec 6c

      Mateusz Trzciński 7a

      Krzysztof Sankowski 7b

      Natalia Kosyl 8a

      Daniel Troszko 8b

      Gratulujemy !!!

      https://www.wmtday.org/pl

      W klasach młodszych tego dnia odbył się dzień liczenia :)