• Sprzątanie Świata

     • 18 września 2020 r. uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Celem akcji jest zachęcanie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska oraz budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców gminy Wiskitki oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

     • Dzień Kropki w naszej szkole

     • Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie wykonywali kropkowane prace plastyczne i ozdabiali teren szkoły kredowymi kropkami!To był wspaniały i niezapomniany dzień!

     • Spis rolny 2020

     • Szanowni Rodzice

      Poniższą wiadomość kieruję do rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.

      Jeśli otrzymali Państwo list Prezesa GUS z informacją o badaniu, oznacza to, że jesteście zobowiązani w terminie od 1 września do 30 listopada do udziału w spisie rolnym. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo,gorąco zachęcam, aby w tym trudnym czasie znaleźć chwilę na wypełnienie elektronicznej ankiety dostępnej na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.Wsparcie i pomoc można uzyskać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 w. 1.Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, Urząd Gminy/Miasta przygotował specjalne stanowisko komputerowe do samospisu.

      Zdaję sobie sprawę, że strach i niepewność związana z edukacją swoich dzieci w czasie pandemii, na pewno zaprząta teraz Państwa głowy bardziej niż Powszechny Spis Rolny. Dla gminy jednak obie te kwestie są bardzo ważne, ponieważ spis ma ogromne znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale i dla całego społeczeństwa. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa. Takie badanie polskiego rolnictwa realizowane jest raz na 10 lat.

      Zachęcam również do udzielenia wsparcia i przekazania informacji o Powszechnym Spisie Rolnym osobom objętym obowiązkiem spisowym w najbliższej rodzinie. Spiszmy się, jak na rolników przystało.

      Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020:https://spisrolny.gov.pl/

       

       

       Wójt GminyWiskitki

      Rafał Mitura

     • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     •  17 WRZEŚNIA 2020 R. 

      Godzina 16.30

      Klasa I A - sala nr 2

      Klasa II A - sala nr 3

      Klasa III A - sala nr 1

      Klasa IV A - sala nr 25

      Klasa V A - sala nr 13

      Klasa VI A - sala nr 14

      Klasa VII A - sala nr 11

      Klasa VII B - sala nr 15

      Klasa VIII A - sala po bibliotece

       

      Godzina 18.00

      Klasa I B - sala nr 2

      Klasa II B - sala nr 3

      Klasa III B - sala nr 1

      Klasa IV B - sala nr 12

      Klasa V B - sala po bibliotece

      Klasa VI B - sala nr 11

      Klasa VII C - sala nr 16

      Klasa VIII B - sala 4

       

     • Komunikat

     • Szanowni Rodzice,

      bardzo proszę, aby nie wjeżdzać na parking po stronie liceum i wysadzać dzieci przy ulicy Kościuszki.

      Proszę o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      z wyrazami szacunku

      - Renata Budecka

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.

      W związku z niepokojącą prognozą pogody przewidywaną na 1 września, uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w przypadku złych warunków atmosferycznych odbędzie się w hali sportowej.

      Dyrekcja Szkoły

     • Ogłoszenie

     • Szanowni Państwo,

      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach informuje, że szkoła nie będzie pośrednikiem w ubezpieczaniu dzieci w roku szkolnym 2020/2021. Obecnie ubezpieczenie NNW obowiązuje do dnia 31 sierpnia 2020 r.

      Decyzję o ubezpieczeniu dziecka podejmujecie Państwo indywidualnie i osobiście załatwiacie wszelkie formalności w wybranej firmie ubezpieczeniowej.

      Z wyrazami szacunku- Renata Budecka

     • Podręcznik do religii

     • W roku szkolnym 2020/2021 nadal obowiązują podręczniki do religii z wydawnictwa Świętego Wojciecha. Zmiany nastąpią w roku 2021/2022 wówczas decyzją biskupa wszyscy będziemy korzystali z wydawnictwa "Jedność".

     • Ogłoszenie

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w siedzibie szkoły, przy ul. Kościuszki 25, dnia 1 września według porządku:

      • godz. 9.00 klasy I-III
      • godz. 10.00 klasy IV-VI
      • godz. 11.00 klasy VII-VIII.

      Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i ograniczenie zagrożenia epidemiologicznego.

     • Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty

     • Drodzy Ósmoklasiści, zaświadczenia z wynikami egzaminu będą wydawane 3 sierpnia (poniedziałek) w godzinach 9-11.

      Szczegółowe informacje znajdziecie w dzienniku elektronicznym.

      Do zobaczenia :)

     • Uroczyste wręczenie stypendiów uczniowskich

     • Po raz kolejny najzdolniejsi uczniowie otrzymali Stypendia Wójta Gminy Wiskitki za wysokie wyniki w nauce, wysokie osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w sporcie uzyskane w roku szkolnym 2019/2020.

      Uroczystość odbyła się 26 czerwca 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach z udziałem wyróżnionych uczniów, ich rodziców, opiekunów, dyrektora szkoły i nauczycieli, wychowawców. Stypendia wręczył  p. Rafał Mitura – Wójta Gminy Wiskitki.

      Gratulijemy!

     • Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

     • Dzień zakończenia roku szkolnego to najbardziej wyczekiwany dzień w roku szkolnym. Każdy bowiem z niecierpliwością czeka ostatniego dzwonka, aby jak najszybciej rozpocząć upragnione wakacje. Nadchodzi czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Jednak tegoroczne zakończenie było inne niż wszystkie. W klasach młodszych i starszych, z uwagi na zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas pandemii, odbyło się w kilku turach. Można powiedzieć, że było nietypowe, gdyż i ten rok szkolny zaskoczył nas ogromnie. Zaczął się tradycyjnie, w szkole, a zakończył w domu. Mimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią wszyscy uczniowie mogli chociaż w tym ostatnim dniu na chwilę wrócić do szkoły, by pożegnać się z klasą i z wychowawcą, odebrać upragnione świadectwo, nagrodę czy dyplom.

       W tych dość nietypowych warunkach, ale z optymizmem pożegnaliśmy również naszych absolwentów. 

      Życzymy Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji. Życzymy, abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele, i aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.

     • Podziękowanie od Wójta Gminy Wiskitki

     • Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkół, Uczniowie i Rodzice

      Zanim wybrzmi ostatni dzwonek szkolny, pragnę podziękować wszystkim za rok ciężkiej, wytężonej pracy, za twórcze podejście do nauki i edukacji oraz zaangażowanie w  trudne, ale piękne dzieło wychowania młodego pokolenia. Mając świadomość, że był to okres szczególny, przypadający na czas obowiązywania na terenie kraju stanu epidemii, tym bardziej dziękuję za odpowiedzialne i profesjonalne realizowanie zadań metodami nauczania i kształcenia na odległość nauczycielom i rodzicom.

      Wierzę, że okres wakacji stanie się czasem relaksu, dobrej zabawy i odpoczynku, które pozwoli odetchnąć od codziennych obowiązków i będzie pełen ciekawych przygód.

      Drodzy uczniowie,

      wykorzystajcie te okres jak najlepiej, abyście mogli z nowymi siłami i pomysłami wrócić do szkoły. Pamiętajcie jednak o ograniczeniach związanych z ciągle obowiązującym na terenie kraju stanem epidemii.

      Życzę bezpiecznych, radosnych, słonecznych i beztroskich wakacji!

       

      Z serdecznymi pozdrowieniami

      Wójt Gminy Wiskitki

      Rafał Mitura

       

      podziękowanie.pdf