W zimowym akcencie uczniowie 1b stworzyli pejzaże. W zimowym krajobrazie nie mogło oczywiście zabraknąć ośnieżonych drzew i domów oraz bałwanka, którego dzieci namalowały, maczając pędzle w paście do zębów. Na koniec wszyscy z wielką radością podziwiali wzajemnie swoje prace.
Pejzaż zimowy
- 14
Zima, zima,zima, pada, pada śnieg…
Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Uczniowie kl. 1b pod czujnym okiem wychowawczyni, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowały śnieżne mury, a przede wszystkim – klasowe bałwany. Pomysłom nie było końca. Choć przemoczeni i zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych.
5
21 i 22 stycznia to najpiękniejszy dzień w roku
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe dni w roku, pełne ciepłych życzeń i upominków. Laurka to dla babci i dziadka bezcenny upominek.
Oto laurki wykonane przez uczniów kl. 1B
11
„Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”
To program, którego celem jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. Poniżej znajduje się tematyka i planowany harmonogram poszczególnych webinarów. Pierwszy webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem: https://youtu.be/ohhXySQM4g8
Dziecięcy Telefon Zaufania
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Uczniowie mają możliwości uzyskania wsparcia poprzez kontakt z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie:
https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.
Matematyczny Kalendarz Adwentowy-wyniki
Miło mi poinformować, że zwycięzcami szkolnego konkursu „Matematyczny kalendarz adwentowy” zostali: Gabrysia Gipsiak 5A, Szymon Ciszek 5B, Antek Świnoga 4A.
Dziękuję za systematyczny udział i zaangażowanie w codzienne rozwiązywanie zadań. Na zwycięzców konkursu po feriach czeka słodka nagroda do odbioru w sekretariacie szkoły.
Informacja
Drodzy Uczniowie,
po feriach, tj. od 18 stycznia, klasy I-III wracają do szkoły i uczą się stacjonarnie, natomiast klasy IV-VIII pracują zdalnie. Do końca stycznia obowiązuje dotychczasowy plan lekcji. Mam nadzieję, że wszyscy zdrowi i wypoczęci wracacie do szkolnych obowiązków z radością i zapałem do pracy. Życzę Wam sukcesów i serdecznie pozdrawiam- Renata Budecka, dyrektor szkoły.
Informacja
Szanowni Państwo,
W związku z trwającą kwarantanną narodową i wynikającymi z niej licznymi ograniczeniami, w szczególności dotyczącymi kontaktów społecznych, w tym rówieśniczych dzieci i młodzieży oraz w odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki pragnę poinformować, że w okresie ferii zimowych w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Żyrardowie zapewniamy dzieciom i młodzieży wsparcie w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Codziennie od 04.01.2021 r. do 15.01.2021 r. w godzinach 8:00-12:00 specjaliści naszej poradni pełnią dyżur telefoniczny pod numerem 46 855 38 16 oraz dyżur mailowy poradnia-zyrardow@wp.pl.
Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło bezpłatną infolinię pod numerem 800 080 222.
Ponadto pragnę poinformować, że Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Żyrardowie, ul. Moniuszki 40 pracuje stacjonarnie, co znaczy, iż przyjmujemy dzieci i młodzież w celu diagnozy pod kątem wydawania opinii i orzeczeń a także prowadzimy stałe zajęcia terapeutyczne. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym na terenie naszej Poradni nadal obowiązują Procedury bezpieczeństwa dostępne na naszej stronie internetowej.
Świąteczne życzenia
Niespodzianka
Drogie dzieci z klas I-IV, Rada Rodziców przygotowała dla Was super niespodziankę.
Poproście rodziców, aby zalogowali się do Vulcana w środę 23 grudnia po godzinie 14-tej i uzyskali dostęp-link do przedstawienia, które z pewnością Was zainteresuje.
Życzę Wam najwspanialszych wrażeń.
Renata Budecka-dyrektor szkoły
Rozstrzygnięcie szkolnych zawodów w biegu po kopercie
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach zostaliśmy zobligowani do pracy zdalnej z uczniami. Dotyczy to wszystkich przedmiotów, w tym również wychowania fizycznego. Wykorzystując jak najlepiej czas spedzany w domu w okresie pandemii, zostały zorganizowane zawody szkolne w biegu po kopercie. W zmaganiach sportowych wzięli udział uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły. Każdy zawodnik miał za zadania zbudować w domu swój tor-kopertę, a następnie w jak najkrótszym czasie trzykrotnie pokonać bieg po kopercie.
Oto wyniki tej konkurencji sportowej:
I miejsce Filip Tondera
II miejsce Julia Tondera
III miejsce Roksana Czekaj
Aktywność fizyczna to bardzo ważny element rozwoju dzieci i młodzieży. Pozwala kształtować się prawidłowo od ciała po umysł. Zabawy ruchowe dla dzieci w domu to atrakcyjny sposób na wzmacnienie następujących cech i umiejętności: siłę mięśni, elastyczność ciała, kondycję (wytrzymałość), koordynację ruchową,umiejętność koncentracji, koordynację wzrokowo-ruchową, kreatywność, logiczne myślenie, tolerancję, umiejętność wygrywania i przegrywania.
Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej
Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę świąteczną:
I miejsce Julia TONDERA 6A
II miejsce GABRIELA KUROWSKA 7B
III miejsce WIKTORIA ROSNER 6A
Wyróżnienia:
Gabrysia Gipsiak 5a
Szymon Ciszek 5b,
Trzciński Oskar 4b,
Julia Kowalczyk 6a,
Gabriela Konarska 7a,
Antoni Swinoga 4a,
Magda Niewiadomska 6a,
Jagoda Domańska 4b
5Otrzymaliśmy łącznie 28 prac w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dzieci za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z koralików, brokatu, cekinów, makaronów, ścinków gazet, waty, nitek a nawet patyczków do uszu …) przedstawiły najbliższe im zwyczaje wigilijne. Ulubione symbole to: choinka, Święty Mikołaj, renifery, prezenty i bombki. Dnia 14 grudnia br. zebrała się komisja, która oceniła kartki i wyłoniła zwycięzców. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace są wyjątkowe.
Osoby nagrodzone i osoby wyróżnione zapraszamy w poniedziałek 21.12 między godziną 9-11 po odbiór nagród.
Mikołajki - skąd się wzięło to święto i zwyczaj dawania prezentów 6 grudnia?
Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki – pisanie listów do Mikołaja, myślenie o prezentach... A skąd w ogóle zwyczaj dawania sobie prezentów i czekanie na wizytę Mikołaja 6 grudnia? Historia mikołajek zaczyna się od katolickiego biskupa i świętego - Mikołaja z Miry.
Mikołajki to zwyczaj, który świętujemy 6 grudnia i w czasie którego nocą z 5 na 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci. Zwyczajowo tego dnia otrzymujemy od Mikołaja prezenty – najczęściej jakieś drobiazgi. Święto obchodzi się na cześć św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych religiach, regionach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora. Co ciekawe, postać ta ma niewiele wspólnego z wizerunkiem Mikołaja, którego znamy i rozpowszechniamy.
Matematyczny Kalendarz Adwentowy
Kto z nas nie zna tego uczucia, kiedy nie wiemy co z sobą począć i czujemy się znudzeni dosłownie wszystkim? Jak zagospodarować sobie wolny czas? Większość z nas zabija nudę oglądaniem telewizji lub siedzeniem w Internecie. A może by tak poświęcić codziennie krótką chwilę z adwentowym kalendarzem przygotowanym przez Panią Agatę Solską i sprawdzić swoje umiejętności matematyczne.
W każdy dzień adwentu publikowane będzie zadanie matematyczne, którego rozwiązanie będzie można przesłać do p. Krzeszowiec poprzez aplikacje TEAMS. Dla wyrwałych przewidziane bedą słodkie upominki.
Życzę miłej zabawy!
Komunikat
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
w związku z decyzją rządu informuję, że nauka zdalna w naszej placówce odbywać się będzie do dnia 18 grudnia. Zgodnie z uchwałą Rady Rodziców i zarządzeniem dyrektora szkoły- dni 21 i 22 grudnia są wolne od zajęć szkolnych. W terminie od 23-31 grudnia jest przerwa świąteczna, a od 4 do 15 stycznia są ferie zimowe. Według obecnych informacji wrócimy do szkoły 18 stycznia.
W przypadku potrzeby kontaktu ze szkołą prosimy o kontakt telefoniczny.
Życzę wszystkim dużo zdrowia
-Renata Budecka, dyrektor szkoły
Konkurs poetycki
Regulamin Szkolnego rodzinnego konkursu poetyckiego dla uczniów kl. I – VIII
Organizator konkursu: Ewa Bogucka – nauczyciel bibliotekarz
Cele konkursu:
1. Rozbudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji.
2. Rozwijanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w formie artystycznej.
3. Stworzenie możliwości własnych dokonań twórczych.
4. Doskonalenie umiejętności językowych.
5. Zachęcanie Rodziców do wspólnej pracy z dzieckiem.
Uczestnicy: Konkurs adresowany jest do chętnych uczniów z klas I – VIII oraz ich Rodziców.
Warunki uczestnictwa:
1. Chętni uczniowie piszą wspólnie z Rodziną wiersz na jeden z trzech tematów do wyboru:
„Moja szkoła”
,„Wiskitki – wczoraj, dziś, jutro”
,„Moja Mała Ojczyzna” - moja miejscowość i najbliższa okolica.
2. Wiersz ma być zbudowany następująco: Przynajmniej dwie zwrotki, w każdej z nich po cztery wersy.
3. Wiersz można napisać na estetycznej kartce dowolnego formatu i podpisaną na odwrocie kartkę przynieść do biblioteki szkolnej.
4. Można także przesłać wiersz na adres e – mail: biblioteka.spwiskitki@wp.pl.
5. Prace zostaną ocenione przez Komisję.
6. Kryteria oceny prac:
• zgodność z tematem;
• pomysłowość i oryginalność;
• estetyka wykonania.
8. Autorzy najładniejszych wierszy zostaną nagrodzeni.
9. O terminie rozstrzygnięcia konkursu oraz wręczenia nagród zwycięzcy zostaną poinformowani przez nauczyciela bibliotekarza.
Termin konkursu: Konkurs będzie trwał od 20 listopada do 08 stycznia 2021 r.
16 XI – Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Jest to święto mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:
,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”
Każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę i wyznawaną religię.
„Każdy inny, wszyscy równi”
- Szanuję drugiego człowieka, żeby każdy czuł się dobrze, równym.
- Nie wyśmiewam się z wyglądu innych ludzi.
- Szanuję upodobania i poglądy innych.
- Nie krytykuję wypowiedzi innych.
- Cenię drugiego człowieka.
- Uważam, że każdy ma takie same prawa.
- Uważam, że każdy zasługuje na przyjaźń.
- Szanuję rzeczy nie patrząc na to, kto jest ich właścicielem.
- Szanuję inne kultury i zwyczaje.
- Każdy człowiek jest inny.
- Lubię świat, w którym każdy jest jedyny w swoim rodzaju.
- Nie śmieję się z czyjejś inności.
- Szanuję i akceptuję niepełnosprawność ludzi.
- Szanuję zdanie innych.
- Nie narzucam swojej woli innym.
- Umiem słuchać i rozumieć innych.
- Każdy chce być sobą w towarzystwie innych.
Ogłoszenie
Drodzy Uczniowie,
dnia 16 listopada (poniedziałek), nie odbędą się zajęcia z p. Krzeszowiec.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie