• Powiatowe Zawody w tenisa stołowego

• Wtorek 11 marca 2024 roku okazał się dniem tenisa stołowego w naszej szkole za sprawą zawodów powiatowych w tenisie stołowym. Oficjalne zawody otworzyła dyrektor SP w Wiskitkach pani Renata Budecka. Gościliśmy drużyny z powiatu żyrardowskiego.

Rozgrywkach wzieły udział dziewczęta i chłopcy grupa młodsza to klasy IV-VI. Po kilkugodzinnej rywalizacji ostateczni zostali wyłonieni zwycięzcy z każdej kategorii.

Skład dziewczęta: Magda Olesińska, Maria Kowalczyk, Martyna Marczak

Skład chłopcy: Jakub Staszewski, Kacper Materski

Wyniki rywalizacji:

Dziewczynki

1 miejsce Guzów

2 miejsce Wiskitki

3 miejsce NSP 1 Żyrardów

4 miejsce Korytów

1 miejsce SP 6 Żyrardów

2 miejsce Guzów

3 miejsce Kuklówka

4 miejsce Wiskitki

5 miejsce SP 4 Żyrardów

• Podziękowanie

• Rada Pedagogiczna- Płeć Piękna :), serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za życzenia i słodki upominek.

Drogie Panie, Wam również życzymy samych radosnych chwil...

• Szkolny konkurs plastyczny

• „Ilustracja do wiersza o tematyce wiosennej”,

adresowany do uczniów klas I - III

p. Ewa Bogucka

p. Jolanta Tomaszewska

TERMIN

Od 04 marca do 21 marca 2024 r.

CELE KONKURSU

1. Rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej.

2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej dziecka.

3. Stworzenie możliwości prezentowania własnych dokonań artystycznych.

4. Popularyzowanie poezji.

UCZESTNICY

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – III.

WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Chętne dzieci z klas I – III mają za zadanie wykonać pracę plastyczną ilustrującą wybrany przez siebie wiersz o wiośnie.

Do pracy plastycznej należy dołączyć ten wiersz.

2. Technika dowolna.

3. Przy wykonaniu prac mogą pomagać dzieciom rodzice.

4. Praca powinna być wykonana estetycznie.

5. Podpisane na odwrocie prace przynosimy do biblioteki szkolnej lub oddajemy p. Jolancie Tomaszewskiej.

6. Prace oceni Komisja według następujących kryteriów:

· zgodność z tematyką,

· pomysłowość i oryginalność,

· estetyka wykonania.

7. Komisja dokona wyboru najładniejszych prac, nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na gazetce szkolnej i stronie internetowej szkoły.

8. Autorzy najładniejszych prac zostaną nagrodzeni.

• PRACE PLASTYCZNE-"ŻOŁNIERZE WYKLĘCI"

• Żołnierze Wyklęci to niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upowszechnienia wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej uczniowie klasy 3a wykonali prace plastyczne. Dzieci  upamiętniły tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Zachęcamy do obejrzenia prac wykonanych przez naszych uczniów.

• Przedstawienie-Kopciuszek

• 29 lutego 2024 r. dzieci z klas I-II uczestniczyły w adaptacji scenicznej pięknej Bajki pt. "Kopciuszek". Przedstawienie odbyło się w Centrum Kultury w Zyrardowie.. Piękna historia Kopciuszka okraszona została wspaniałą scenografią i wspaniałą muzyką. Mali widzowie byli zachwyceni!

• Konkurs matematyczny dla klas IV-VIII

• Zapraszamy do udziału w konkursie na matematyczną sketchnotkę! Jeśli jesteś kreatywny, pasjonujesz się matematyką i lubisz tworzyć graficzne notatki, to ta akcja jest właśnie dla Ciebie.

Kryteria oceny prac będą uwzględniały:

1. Interpretacja tematu: Oczekujemy, że prace będą na temat matematyki. Ważne jest, aby sketchnotka w sposób pomysłowy i interesujący przedstawiała zagadnienia matematyczne.

2. Kreatywność: Zależy nam na oryginalnych pomysłach i nietypowym podejściu do tworzenia. Poszukujemy prac, które wyróżniają się innowacyjnością.

3. Estetyka: Grafika powinna być przejrzysta, estetyczna i czytelna. Wykorzystane kolory, ikony i linie powinny być przemyślane i harmonijne.

4. Komunikatywność: Ważne jest, aby sketchnotka przekazywała informacje w sposób jasny i zrozumiały dla odbiorcy. Prace powinny być czytelne i zwięzłe.

5. Kompletność: Oceni się również stopień zamknięcia tematu oraz stopień detalizacji. Wszystkie najważniejsze zagadnienia powinny być ukazane w pracy.

6. Nieszablonowość: Zachęcamy do wykorzystania różnych technik rysowania, układów notatek i nietypowych kształtów, aby Twoja praca wyróżniała się spośród innych.

Na zwycięsców czeka słodki upominek.