• Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach zaprasza absolwentów szkół podstawowych

• UWAGA

• W związku ze zmianą terminu egzaminu klasy ósmej informujemy, że zajęcia lekcyjne online w dniach 21-23 kwietnia odbywają się zgodnie z planem. Nie są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

• Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile

• 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.

Papierowe żonkile to symbol pamięci o pomordowanych w czasie powstania w getcie.

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.

Uczniowie klasy 2b pięknie uczcili pamięć o bohaterach- powstańcach.

Zachęcamy do złożenia własnego żonkila:

szablon_instrukcja_pl_0.zip

• OGÓLNOPOLSKA AKCJA- KARTKA DLA MEDYKA

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji pt. „Kartka dla medyka”. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu, czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. To nasza symboliczna forma podziękowania dla wszystkich pracowników służby ochrony zdrowia na świecie i w Polsce, którzy każdego dnia ryzykują swoim zdrowiem, by walczyć o nasze.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom klasy 2b, którzy bardzo chętnie wzięli udział w akcji, za przesłane przepiękne kartki - Wasze serca są WIELKIE!

Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w akcji.

• Wyniki konkursu plastycznego

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2b, Blanka Kubińska zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pt. „Wiosna”. Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Żyrardowie.

Laureatce serdecznie gratulujemy!

• Książki, które warto przeczytać

• Dla klas I-III:

Martin Widmark "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai"

Grzegorz Kasdepke "Nowe przygody detektywa Pozytywki"

Łukasz Wierzbicki "Afryka Kazika"

Andrzej Maleszka "Magiczne drzewo"

Zbigniew Nienacki "Pan samochodzik"

"Nela mała reporterka"

Życzę miłej lektury i samych pozytywnych wrażeń- Wasz Bibliotekarz

• Szkoła z TVP - wystartował nowy program na antenie Telewizji Polskiej

• O godzinie 8.00 ruszyły dziś pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL.

• Komunikat Mazowieckiej Policji

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

• Eksperymentuj w domu

• Co można robić w domu? Eksperymentować, konstruować, główkować, a przy tym – doskonale się bawić. Centrum Nauki Kopernik chętnie dzieli się mnóstwem pomysłów. Na bieżąco możesz ich śledzić na Facebooku, a tutaj znajdziesz wszystkie ich propozycje, zebrane w jednym miejscu.