• Książki, które warto przeczytać

• Dla klas I-III:

Martin Widmark "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai"

Grzegorz Kasdepke "Nowe przygody detektywa Pozytywki"

Łukasz Wierzbicki "Afryka Kazika"

Andrzej Maleszka "Magiczne drzewo"

Zbigniew Nienacki "Pan samochodzik"

"Nela mała reporterka"

Życzę miłej lektury i samych pozytywnych wrażeń- Wasz Bibliotekarz

• Szkoła z TVP - wystartował nowy program na antenie Telewizji Polskiej

• O godzinie 8.00 ruszyły dziś pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL.

• Komunikat Mazowieckiej Policji

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

• Eksperymentuj w domu

• Co można robić w domu? Eksperymentować, konstruować, główkować, a przy tym – doskonale się bawić. Centrum Nauki Kopernik chętnie dzieli się mnóstwem pomysłów. Na bieżąco możesz ich śledzić na Facebooku, a tutaj znajdziesz wszystkie ich propozycje, zebrane w jednym miejscu.

• Muzeum POLIN w Twoim Domu

• "Muzeum POLIN w Twoim Domu" to specjalnie przygotowany wybór spacerów po wystawach, podcastów i relacji wideo.

W najbliższych dniach muzeum proponuje spotkania m.in. z Marianem Turskim, Agnieszką Holland, Normanem Davisem i Marcinem Wichą.

Wybrać się można także na spacer po wystawie "1000 lat historii Żydów polskich" –  przewodnikami będą Maria Seweryn i Maciej Orłoś.

• Jak ulepić zwierzątka z plasteliny – krok po kroku

•   Lepienie z plasteliny to nie tylko jedna z najlepszych aktywności rozwijających małą motorykę, zdolności manualne i sprawność dłoni, ale również świetna zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Dziś przygotowaliśmy dla naszych  uczniów kilka pomysłów na zwierzątka z plasteliny.

Spędzajmy kreatywnie czas.

• DROGI RODZICU, DROGI UCZNIU

• W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych prosimy, aby w najbliższym czasie na bieżąco sprawdzać/logować się do:

• dziennika elektronicznego (zakładka zadanie domowe, mailing- wiadomości),
            • strony internetowej szkoły,
            • mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny poprzez np. komunikatory typu messenger.

Nauczyciele w najbliższym czasie będą wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu.

• Popularny sposób na naukę angielskiego online

• Ucz się angielskiego przez zaledwie 5 minut dziennie podczas lekcji przypominających grę komputerową. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz naukę od podstaw języka, czy chcesz ćwiczyć czytanie, pisanie i mówienie, skuteczność Duolingo jest potwierdzona naukowo.

• Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wystosował apel do rodziców/opiekunów prawnych w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

• W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem. W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:

• dopilnowanie,  aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, kluby, itp.),
            • zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,
            • przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,
            • stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,
            • śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
          • Lekcje historii online

• Muzeum Powstania Warszawskiego wirtualnie. Placówka zaprasza na lekcje historii online i spacery po muzealnej ekspozycji

Harmonogram w dniach 16-20 marca przedstawia się następująco:

• wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego - godz. 9.00
            • lekcja historii on-line // Poziom: VII klasy szkoły podstawowej i starsi - godz. 10.00
            • lekcja historii on-line // Poziom: uczniowie klas I-VI (szkoły podstawowe) - godz. 12.00
            • wykład historyczny // Poziom: licealiści, studenci i wszyscy zainteresowani - godz. 14.00

W kolejnych dniach Muzeum proponuje: lekcje o Powstaniu Warszawskim, warsztaty plastyczne, Q&A o Powstaniu oraz opowieść o historii Warszawy w zderzeniu z epidemiami, które dotykały stolicę na przestrzeni stuleci. Dodatkowo w bloku treści kulturalnych znajdą się m.in. historie tajnych agentów Polskiego Państwa Podziemnego, wykłady o architekturze, spotkania z cyklu Warszawa Dwóch Powstań, opowieści o archiwalnych fotografiach, wykłady o Warszawie Leopolda Tyrmanda.