• Z wizytą u Burmistrza

     • Od tłustego czwartku rozpoczyna się ostatni, najbardziej szalony tydzień karnawału, który zakończył się 16 lutego we wtorek. Z tej okazji pierwszoklasiści w karwawałowych nastrojach i kolorowych przebraniach udali sie w odwiedziny do Urzędu Miasta i Gminy Wiskitki. Liczna grupa uczniów klasy IB wzbudziła niemałą sensację, kiedy pięknie ubrana w kolorowe sztroje wkroczyła do urzędu. Humory dopisywały wszystkim, gdy grzecznie wchodzili do najważniejszego budynku w mieście. Tam czekał na nich Pan Burmistrz i Wójt Gminy- Rafał Mitura, który uroczyście powitał wszystkie dzieci.

     • Czego organizmy żywe potrzebują aby mogły rosnąć i rozwijać się?

     • Na dzisiejszych zajęciach w klasie IA rozmawialiśmy o roślinach, w jaki sposób rosną i czego potrzebują do życia. Aby udowodnić naukowe tezy o potrzebie wody, słońca, gleby i powietrza wykonaliśmy doświadczenie. Posadziliśmy rzodkiew, szczypior, rzeżuchę i fasole:

      • z zapewnionymi wszystkimi czynnikami do wzrostu,
      •  bez ziemi (zanurzona w wodzie),
      • z odciętym dopływem powietrza i słońca,
      • bez wody.

      W nadchodzących tygodniach będziemy obserwowali nasze rośliny i uzupełniali dzienniki obserwacji. Wyniki eksperymentu przedstawimy niebawem:)

       

     • Zabawy na śniegu

     • "Taka cisza dookoła,

      tak się zmienił park i sad.

      Nocą przyszła do nas zima,

      zasypała śniegiem świat.

      Pada śnieg, pada śnieg, pada biały śnieg..."

       

      Pani Zima postanowiła zagościć u nas dłuższą chwilę i dać dzieciakom trochę szczęścia. Uczniowie klasy IA  udali się na boisko szkolne, aby wspólnie bawić się na śniegu.  Zabawa była bardzo udana. Dzieci z ogromną radością lepiły bałwana i rzucały się śnieżkami. Była to doskonała okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu.  

       

     • Mali-Wielcy konstruktorzy

     • Nasi świetlicowi konstruktorzy i architekci potrzebują do budowy swoich domów, pojazdów czy zwierzątek materiałów, które nie ograniczą ich kreatywności. Wszystkie marzenia i wizje dzieci zostały z pewnością zrealizowane na zajęciach świetlicowych, dzięki możliwością jakie dały im klocki wafle. Są to klocki konstrukcyjne, które można układać w dowolnych konfiguracjach. 

      Oto ciekawe prace wykonane przez naszych uczniów.

     • Walentynki w naszej szkole

     • 12 – tego lutego  w naszej szkole odbył się bal zwieńczający czas karnawału. Tańce – hulańce zapoczątkowali najmłodsi uczniowie. W tym roku zabawa  odbyła się pod szyldem święta zakochanych. Uczniowie z tej okazji przyszli ubrani na czerwono. Wszyscy otrzymali walentynkowe serduszka.

      Tego dnia dzieci również  z zaciekawieniem wysłuchały, w jaki sposób obchodzi się święto miłości w różnych rejonach świata, a także poznały historię świętego Walentego, patrona zakochanych.

      Uczniowie klasy IIIb również postanowili poczynić przygotowania do nadchodzącego święta. Na zajęciach tworzyli piękne i pełne serdeczności kartki walentynkowe, aby sprawić przyjemnośc swojej sympatii czy koledze. 

      Walentynki to nie tylko święto zakochanych ale również zaprzyjaźnionych osób. Jest to szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego dla wzmocnienia przyjaźni.

     • Dzień pizzy

     • 9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy, jednej z najbardziej znanych i najlepiej rozpoznawanych potraw na świecie. Klasa 3b świętowanie rozpoczęła od ulepienia pizzy z plasteliny. Następnie dzieci zostały zapoznane z historią pizzy. Odbyliśmy również krótką wycieczkę po Włoszech. Kolejne takie święto dopiero za rok, pozostaje nam więc tylko podzielić się zdjęciami.

       

      Ludzie na całym świecie jedzą pizzę. Jest to najpopularniejszy smakołyk nie tylko według dorosłych, ale i dzieci. Najpopularniejszym rodzajem jest niezmiennie Margherita.

      Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza Raffaele Esposito. 

     • Biblioteka szkolna zaprasza

     • Drodzy Uczniowie,

      informujmy, że istnieje możliwość wypożyczania książek w czasie nauki zdalnej. Chęć wypożyczenia zgłaszamy przez dziennik Vulcan (imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł pozycji książkowej). Wiadomości proszę pisać bezpośrednio do p. Ewy Boguckiej.

      Biblioteka szkolna pracuje:

      od poniedziałku do czwartku - od 8.00 do 14.30, a w piątki od 8.00 do 12.00.

     • Tłusty czwartek

     • Tłusty czwartek okazał się dla klas trzecich prawdziwą ucztą. Nie zabrakło pysznych pączków dla żadnego ucznia. Oprócz degustacji uczniowie zapoznali się z historią tłustego czwartku, były także zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonali z papieru piękne pączki, które ozdobiły klasopracownię.

     • Zrób to sam, czyli zabawy z instrumentami muzycznymi

     • Muzyka to wspaniałe narzędzie, które stymuluje wszechstronny rozwój dziecka. Zabawy instrumentami muzycznymi nie tylko stymulują słuch dzieci, ale również wpływają na rozwój motoryki poprzez taniec lub granie na instrumentach, nawet na tych, które służą tylko do zabawy. By urozmaicić zajęcia muzyczne, klasa pierwsza postanowiła samodzielnie wykonać jakiś instrument i tak w drodze losowania wybrano marakasy. Wykonując kilka grzechotek i używając różnych produktów sypkich, można tworzyć dźwięki na różnych wysokościach. Inny dźwięk uzyskuje się, używając wkładu typu ryż; inny, jeśli będą to spore kamyki; a jeszcze inny, gdy użyjemy plastikowych koralików. Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy z własnoręcznie wykonanymi instrumentami muzycznymi. 

     • Imiona z masy solnej. Jak ciekawie uczyć się liter.

     • Literek można uczyć się na wiele sposobów. Dziś klasa pierwsza uczyła się liter przez zabawę. Dzieci utrwalały alfabet lepiąc literki z masy solnej. Z ulepionych liter ułożyły swoje imiona.  A oto ich prace.

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata. Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom DBI towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konferencje), które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

      DBI.pdf

      https://sieciaki.pl

      https://www.saferinternet.pl

      http://www.dzieckowsieci.pl/

     • Wyniki gminnego konkursu plastycznego "Moje miasto Wiskitki"

     • Grupa wiekowa oddziałów przedszkolnych

      I miejsce Szymon Nadolski oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

      II miejsce Gabriela Kiełbasińska oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

      III miejsce Wojciech Kozłowski oddział "0" Szkoła Podstawowa w Miedniewicach

       

      Grupa wiekowa klas I-III

      I miejsce - Milan Tworkowski kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      II miejsce - Blanka Staszewska kl. I a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      III miejsce -Hubert Bujnowski kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

      Wyróżnienie - Aurelia Konarska kl. III a Szkoła Podstawowa w Wiskitkach

       

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie plastycznym. Gratulujemy zwycięzcom.

     • Wiskicki Klub Soprtowy

     • Uczniowski Ludowy Klub Sportowy VIS Wiskitki działa na terenie Gminy Wiskitki od 2003 roku. Został założony przez nauczycieli nieistniejącego już Gimnazjum w Wiskitkach. Nasze działania realizujemy przy współpracy z dyrektorem szkoły,  rodzicami, władzami samorządowymi i sportowymi.

      Prezes Klubu od 2004 roku pozyskuje środki finansowe na działalność statutową ULKS VIS Wiskitki. W bieżącym roku  Klub przystąpił do otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych, ogłoszonego przez Wójta Gminy  Wiskitki o następującej treści:

      Zadanie1. Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej.

      Zadanie 2. Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej.

      Zadanie 3. Szkolenie dzieci i młodzieży w tenisie stołowym.

      Zadanie 4. Prowadzenie warsztatów artystycznych. Wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej i rozwoju świadomości obywatelskiej i kulturowej przez aktywizację społeczną i obywatelską mieszkańców Gminy, promowanie jej walorów turystycznych, społecznych i historycznych.

      Dodatkowo Szkoła Podstawowa w Wiskitkach im. Marii Kownackiej przystąpiła do ogólnopolskiego projektu  rządowego „ Program SKS 2021”

      Klub, w ramach swojej działalności statutowej oraz wieloletniego wspomagania rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Wiskitki, zamierza przystąpić do kolejnego rządowego programu Klub 2021.

      Prezes ULKS VIS Wiskitki - Grzegorz Materski życzy wszystkim członkom i instruktorom klubu dużo zdrowia oraz samych sukcesów sportowych.

     • "Dokarmiamy ptaki zimą"- prace plastyczne uczniów klasy 1b

     • W tym tygodniu na zajęciach rozmawiamy o ptakach zimą. W nawiązaniu do tematu, dzieci wykonały prace plastyczne, które dziś prezentujemy. Gil i wróbelek- to bohaterowie dzisiejszego wpisu. Podczas tworzenia poznaliśmy odpowiedź na wiele pytań…Jak wygląda i po co jest karmnik? Które ptaki zimują w Polsce? Dlaczego należy dokarmiać ptaki zimą?

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      od 1 lutego rozpoczynamy II semestr. Wychowawcy klas przekazali obowiązujący plan lekcji, rozkład jazdy autobusów pozostaje bez zmian.

      Od 1 lutego lekcje on-line będą trwały 40 minut, zostały wydłużone ze względu na problemy z logowaniem, co znacznie skracało efektywny czas procesu dydaktycznego. Przerwy nie zostały skrócone i trwają zgodnie z obowiązującym dotychczas rozkładem zajęć lekcyjnych w ciągu dnia.

      Życzę samych sukcesów w nowym semestrze i serdecznie pozdrawiam

      Renata Budecka- dyrektor szkoły

     • Pejzaż zimowy

     • W zimowym akcencie uczniowie 1b stworzyli pejzaże. W zimowym krajobrazie nie mogło oczywiście zabraknąć  ośnieżonych drzew i domów oraz bałwanka, którego dzieci namalowały, maczając pędzle w paście do zębów. Na koniec wszyscy z wielką radością podziwiali wzajemnie swoje prace.

     • Zima, zima,zima, pada, pada śnieg…

     • Na taką pogodę dzieci czekały bardzo długo! Uczniowie kl. 1b pod czujnym okiem wychowawczyni, oddali się iście śniegowemu szaleństwu. Zimowym zabawom nie było końca – dzieci urządzały zawody w rzucaniu śnieżkami do celu, budowały śnieżne mury, a przede wszystkim – klasowe bałwany. Pomysłom nie było końca.  Choć przemoczeni i zmęczeni, to we wspaniałych humorach wróciliśmy do obowiązków lekcyjnych.

     • „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”

     • To program, którego celem jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji. Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube.  Poniżej znajduje się tematyka i planowany harmonogram poszczególnych webinarów. Pierwszy webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem: https://youtu.be/ohhXySQM4g8